Close

Strona 6 z 6 PierwszyPierwszy ... 456
Pokaż wyniki od 51 do 59 z 59
  1. #51

    Domyślnie

    Tiaaaaa.......

    To ja nadal chodzę po schodzach i przyspieszam samochodem...

    Grzegorz
    ---------------------
    Co Cię nie zabije to Cię wzmocni...

  2. #52

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez pebees
    No i wszystko się zgadza - transformator nie podwyższa napięć, ani nie obniża. Transformator przekazuje energię z jednego obwodu do drugiego. Natomiast zadaniem transformatora jest zmiana wartości napięcia.
    Pięć lat nauki i wszystko na marne. Dotąd myślałem, że wiem do czego służy transformator. Ba, zdawałem nawet z tego egzaminy. Ale teraz wiem jak mało dotąd wiedziałem. Napisz jeszcze koniecznie do czego służy: żarówka, młotek, beret i piec kaflowy bo zaczynam mieć poważne wątpliwości ...

  3. #53

    Domyślnie

    Nie słuzy tylko jakie ma zadania - przez wymienione przez Ciebie przedmioty przepływa energia.
    Pozdrawiam

  4. #54
    pebees
    Gość

    Domyślnie

    irekka, no właśnie Co więcej - są transformatory, które nawet nie mają odizolowanych galwanicznie uzwojeń A zestaw słów 'transformator zwiększa/zmniejsza/zmienia napięcie' to jak w fotografii 'aparat robi zdjęcia'.

  5. #55

    Domyślnie

    Jest duża różnica w tym porównaniu - aparat sam nie zrobi zdjeć - a transformator sam zmiejszy/zwiększy napięcie.
    Poniewaz mamy demokrację i póki co nie ma narzuconego fizycznego podejścia do rzeczywistości - czyli pijąc piwo nie mówimy, że dostarczamy energii do organizmu ja dalej twierdzę, że transformator zmiejsza napiecie, samochód jedzie, aparat rejestruje na światłoczułym elemencie obrazy.
    Pozdrawiam

  6. #56
    pebees
    Gość

    Domyślnie

    irekka, podłącz transformator = ustaw samowyzwalacz. Transformator zmniejsza = aparat robi zdjęcie.

  7. #57

    Domyślnie

    Chyba mocno odbieglismy od tematu.
    To porównanie nie jest trafione- ale nie bede sie nad tym rozwodził.
    Pozdrawiam

  8. #58
    pebees
    Gość

    Domyślnie

    irekka, ok, eot.

  9. #59

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Al Bundy
    Oprócz ilości zdjęć wpływ na żywotność ma temperatura palnika. Jeśli nie dałeś jej stygnąć to niestety zawiniłeś - zerknij do instrukcji. Obawiam się że serwis Nikona może właśnie na to się powołać bo w przypadku takiego elementu jak żarnik to bardzo proste i nie do przejścia...

    Słyszałem o zajechaniu lampy (canon) 2 dni po zakupie...
    Szkoda , ze zabezpieczenia nie ma.
    W instrukcji do D50 mam napisane , ze przy fotkach seryjnych z lampa moze nastapic przerwa ze wzgledu na przepelnienie bufora albo ze wzgledu na to , zeby nie uszkodzic lampy.
    Lampa wbudowana za grosze a tutaj za 1500 pln ... szkoda , ze nie ma czujnika temperatury.

Strona 6 z 6 PierwszyPierwszy ... 456

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •