Close

Strona 3 z 7 PierwszyPierwszy 12345 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 67
  1. #21

    Domyślnie

    No mi się aż tak nie spieszy, ja podobnie najpierw przebieram i dopiero potem po selekcji obrabiam no może max z 50 zdjęć za jednym posiedzeniem. Co do tych różnic doktrynalnych to właśnie wydaje mi się że AMD jest dyskwalifikowane już na początku a mi zależy na opini kogoś kto ma AMD i obrabia w NX2 jak to wygląda.

    PS. Jak wacki4 czekasz 10 sekund na zmiane podglądu w NX2 to i tak w porównaniu z moim kompem twój to demon .
    N D3 S17-35HSM N50 F1,4 N85 F1,4 N80-200 F2,8 SB800+900

  2. #22

    Domyślnie

    david555 - twoim rozumowaniem, filmy nadal powinny być montowane za pomocą klejenia taśmy filmowej, a ty powinienes fotki robić analogiem i wywoływac w domowej ciemni.. technika idzie do przodu.... nadal możemy rysowac w paincie, ale czy ktokolwiek go jeszcze uzywa ? [no dobra, mam pare kolegów którzy rysują wnim... piksel po pikselu.. i prace wychodza całkiem niezle.. zreszta wystarczy na youtube poszukać... ale jak technika idzie do przodu to lepiej iść razem z nią... ]

    terpsych - to do tego co wyżej dorzuć dysk seagate bądź wd + pamieć ram najlepiej 1066, typu kingston, crucial, ocz + grafika, to wedle upodobań i tego ile ci zostanie $ napęd to w sumie wszystko to samo produkują te same chinczyki.. :P w sumie ciezko tak powiedziec, napisz jakie gry, jakie dokladne wymagania i mozna wtedy cos pomyslec

    artko - to pomysl ze jak odpale cokolwiek np. ze stajni adobe to zmiany zachodzą natychmiastowo..
    trochę złomu w dużym plecaczku.

  3. #23

    Domyślnie

    CoD, WoW, Warhammer Online, Wiedźmin.. to wszystko chyba wyczerpuję wymagania mojej ekipy.

    Terpsych

  4. #24

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez wacki4 Zobacz posta
    david555 - twoim rozumowaniem, filmy nadal powinny być montowane za pomocą klejenia taśmy filmowej, a ty powinienes fotki robić analogiem i wywoływac w domowej ciemni.. technika idzie do przodu....
    Tyle, że ja to robię, to znaczy fotografuje analogowymi aparatami i siedzę w ciemni.
    Moczę się w roztworach, bo to jest prawdziwy smak fotografii, a nie zera i jedynki.

    Poza tym plastyka fotografii analogowej, to zupełnie inna bajka jest.

    "Robię" również cyfrowo, ale już bez tej przyjemności, niemniej próbuję sie delektować i na tym poletku.

    To kwestia podejścia do fotografii.
    Odpowiedz sobie, czym ona jest dla Ciebie.
    NIKON


    לא תרצה - VI - Nie będziesz mordował

  5. #25

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez terpsych Zobacz posta
    CoD, WoW, Warhammer Online, Wiedźmin.. to wszystko chyba wyczerpuję wymagania mojej ekipy.

    Terpsych
    Kolego ja tu pytam o co innego !! Mnie twoje gry nie interesują, skończ ten Offtop.
    N D3 S17-35HSM N50 F1,4 N85 F1,4 N80-200 F2,8 SB800+900

  6. #26

    Domyślnie

    artko - uspokoj sie, i tak ci nikt nie napisze nic mądrego o amd... :P
    david555 - wiem... ale ty tez chyba rozumiesz o co mi chodzi.. czemu mam czekać minute na generowanie jpega skoro na innym kompie zajmuje to 10 sekund.. itd zreszta krótszy czas działania 'suwaczków' pozwala na szybsze sprawdzenie wiekszej mozliwosci 'konfiguracji' zdjecia..
    terpsych:
    -INTEL CORE 2 DUO E7400 - 2.8 GHz BOX
    -ASUS P5Q - P45, DDR 2, PCI-Ex, S-775
    -ASUS HD 4670 512 MB, DDR3, 128 bit, BOX - EAH4670/DI/512M ? nie wiem czy nie lepiej 4850... ale to kwestia przegladniecia testów... nie mam teraz zbytnio na to czasu
    -NEC AD-7200S - 20x DVDRW DL, RAM, SATA, OEM, czarna
    -COOLER MASTER ELITE RC-331 - bez zasilacza, czarna
    -TAGAN TG600-BZ - 600 W
    + jakis dysk...
    co w sumie da około 2369 zł... i mysle ze byłbyś zadowolony z tego zestawu..
    trochę złomu w dużym plecaczku.

  7. #27

    Domyślnie

    Ja się nie złoszczę, spoko tylko troszkę irytuje mnie to, że proszę o pomoc w dobraniu podzespołów w założonym budżecie a jakoś nikt konkretnych podzespołów mi nie napisał ( bo twoja konfiguracja jest fajna tylko nie spełnia jednego mojego załozenia- budżetu). Nie bierz tego do siebie, ale jeśli miałbym wydać na kompa 2600 to już wolałbym pomyśleć o jakimś obiektywie szerokokątnym - skutek fotograficzny lepszy byłby z tego niż z kompa do obróbki - co najwyżej obrabiałbym wolniej.

    Ponawiam ostatni raz moje pytania, może jest ktoś kto pomoże mi zmieścić się w założeniach z 1-go postu (no może finanse 1600 byłyby do przełknięcia) .

    Terpsych zapytał w moim wątku i od razu dostał gotową receptę, tymczasem ja odnoszę wrażenie że z moim budżetem to mogę iść na piwo a nie myśleć o modernizacji blaszaka .
    N D3 S17-35HSM N50 F1,4 N85 F1,4 N80-200 F2,8 SB800+900

  8. #28
    Gaduła Awatar wlopis
    Dołączył
    07 2006
    Miasto
    Swarzędz koło Poznania
    Posty
    1 198

    Domyślnie

    david555, miło się czytało Twoje posty, z wieloma kwestiami się zgadzam,
    wacki4, moim skromnym zdaniem zaproponowałeś ciekawy zestaw.
    SLR/FX/DX/ N/24/35/50/85/SB800/SB600/NX2

  9. #29

    Domyślnie

    artko - smutna prawda.. ale na piwo to jest dobra kasa... :P tak samo wczoraj kolega mnie sie pytał jaki aparat kupić za 500 zł... odpowiedziałem mu że starczy mu na szklankę i kawałek kliszy... szlanka jako obiektyw, i bedzie naswietlał kliszę przez nią... :P tak samo tutaj... w cenie jaka rzuciłes, mozesz 'cos' złozyc... ale zalezy ci na byleczyms, czy jednak wolisz cos co starczy na lata ? pare lat temu znajomy miał rozterke ile wydac na kompa, c2d bylo wtedy nowoscia... powiedzialem mu zeby nie oszczedzał tylko kupił za solidną kase, dostałem od niego 5k zł - masz złóż mi cos.. widziałem sie z nim dokladnie tydzien temu, do zestawu dokupił tylko dysk twardy i karte telewizyjną, w czasie uzywania raz reinstalował narazie system i jeszcze nie zdazylo mu sie zeby wydajnosc była dla niego niewystarczająca wniosek jeden - lepiej wydać raz a dobrze
    trochę złomu w dużym plecaczku.

  10. #30

    Domyślnie

    Za dobrze nie pamiętam ale chyba Stig napisał kiedyś mądrą rzecz: "komputer kupujesz tu i teraz. pod aktualne potrzeby" w pełni się z tym zgadzam, i proszę nie wmawiaj mi że można kupić komputer na przyszłość bo to jest śmieszne . Jak nie będzie mnie zadowalać za 2 lata wydajność komputera za 1500 zeta to wymienię go znowu na kompa za 1500 złotych . Nawet jak teraz wydam 5000 to za 2 lata kupie za 1500 złotych komputer wydajniejszy niż ten za 5tysięcy sprzed dwóch lat . Takie jest moje zdanie .
    Ostatnio edytowane przez artko ; 31-01-2009 o 15:22 Powód: ort
    N D3 S17-35HSM N50 F1,4 N85 F1,4 N80-200 F2,8 SB800+900

Strona 3 z 7 PierwszyPierwszy 12345 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •