Close

Strona 2 z 12 PierwszyPierwszy 1234 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 117
  1. #11

    Domyślnie

    Z tą migawką/waleniem lustra to prawda. Skromniejszy i uboższy F70 też pracuje cichutko i również szkoda, że żre takie dziwne baterie.

  2. #12
    Zbanowany
    Dołączył
    01 2009
    Miasto
    Księżyc
    Posty
    578

    Domyślnie

    Heh... ja generalnie lubię ciężkie aparaty, dlatego plastikowości F80 nie biorę za zaletę.
    Migawka/lustro faktycznie ciche... może nawet za ciche - nabyłem odruchu kontrolowanie licznika przed zdjęciem, bo czasem na ulicy czy w mniej cichym miejscu nie słychać, czy zdjęcie się pstrykło, czy nie.
    Wada... te cholerne CR123... na szczęście szybko ich nie połyka.
    Aparat co prawda odziedziczyłem, ale jak sobie przypomnę, że siostrunia zapłaciła za niego (z 28-100G) w swoim czasie 3600 zł... zgroza.
    Ostatnio edytowane przez enthropia ; 30-01-2009 o 02:56

  3. #13
    Gaduła Awatar wlopis
    Dołączył
    07 2006
    Miasto
    Swarzędz koło Poznania
    Posty
    1 198

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez enthropia Zobacz posta
    Heh... ja generalnie lubię ciężkie aparaty, dlatego plastikowości F80 nie biorę za zaletę.
    Kup MB16, jest wyraźnie ciężej.

    Dzwięk migawki wspaniały, nie to co w cyfrakach.
    Ostatnio edytowane przez wlopis ; 30-01-2009 o 07:00
    SLR/FX/DX/ N/24/35/50/85/SB800/SB600/NX2

  4. #14
    Rycerz
    Gość

    Domyślnie

    eee...ideałem to jest F90x

    ...dla mnie

  5. #15

    Domyślnie

    Jak widać każdy ma inne preferencje. Dla mnie ideałem był F5, bo dawał wszystko co może dać analog, a ciężar dla mnie to nie problem. Już nawet F6 nie dawał tyle, bo np. zrezygnowano z wbudowanego gripa z pionowym spustem oraz z wymiennych wizjerów.
    Jacek, pozdrawiam!
    D700+To16-28/2.8+T28-75/2.8+N80-200/2.8DED+N50/1.8+SB800


  6. #16

    Domyślnie

    Też kocham F80
    ale koniecznie z MB16
    Szelest migawki i bezbłędny pomiar światła pod slajdy - za to go lubię


    tyle tylko, że od 3 lat do niego nie sięgałem
    a zbudowanego na F80 fuji S3pro do tej pory b. często używam
    D90, S3pro, X10, T17-50, T28-75, S30/1.4, S105m, S50-200, SB800 i inne klamoty

  7. #17

    Domyślnie

    f 80 - miałem z nim styczność, jak zresztą z większością (może nawet ze wszystkimi ) nikonami serii F i byłem baaaardzo szczęśliwy z tego aparatu, że go NIE MUSZĘ dłużej używać, 1 - za lekki, po podczepieniu ciężkiego szkła leciał mi, 2- funkcje użytkownika - PO CO !!! - musiałem użyć aparatu po kimś bez instrukcji dodatkowej i poprzednik wyłączył podgląd głębi ostrości i.....dupa z cyferkami - 3- ktoś napisał, że ideał do diapozytywów, to wybaczcie ale chyba ich nie robił bo przy wizjerze pokrywającym 80 parę % kadru to żenada dla producenta, bo niech ktoś spróbuje zrobić nim reprodukcje na dia - POWODZENIA - aparat chyba zrobiony dla osób które chciały mieć droższy aparat z dużą ilością funkcji be zprecyzowanego do końca odbiorcy - dla mnie ideałem aparatu niedoścignionym do dziś mimo tylu bajerów obecnych teraz była MINOLTA 9000 AF
    puszki, słoiki i troszkę światła w ciemności

  8. #18

    Domyślnie

    A moje F5 naswietla między klatkmi, co do cichej migawki to nie ma żaden aparat takiej funkcji. Jest yylko opcja z cichszym przesuwem w seryjnych zdjeciach.
    Zeiss (N)Ikon www.grenlandia2010.pl
    Pozdrawiam
    Adam

  9. #19
    Zbanowany
    Dołączył
    01 2009
    Miasto
    Księżyc
    Posty
    578

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Adams Zobacz posta
    co do cichej migawki to nie ma żaden aparat takiej funkcji
    Ale nikt tu nie mówi o funkcji.
    W F80 migawka jest po prostu cichsza niż np. we współczesnych aparatach, zwłaszcza cyfrakach, jak pisał wlopis.
    I w tym rzecz.

  10. #20

    Domyślnie

    rozmowa ciekawa, nie rozumiem tylko, po co mnożyć wątki.
    "Nie można w życiu zakosztować wszelkiego dobra. Treba wybrać rzecz upragnioną, którą łatwiej przyjdzie zapumnieć."

Strona 2 z 12 PierwszyPierwszy 1234 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •