Close

Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 23
  1. #11

    Domyślnie

    No, ostatecznie zanabyłem el-nikkor 50/2.8, na polskim allegro. Prawdopodobnie "nówka sztuke nie śmigana", zobaczymy jak pocztą dotrze.
    Już ostrzę zęby i szykuję nową porcję wywoływacza
    Dzięki raz jeszcze za porady.
    24355050508080135105200...
    www.jswierad.pl

  2. #12

    Domyślnie

    Witam
    Wiem, że już za późno ale możesz zastosować pierścień przejściowy na gwint m42
    http://www.czarno-biale.pl/sklep/pro...oducts_id=1258 np. taki nie wiem czy ten na 100% pasuje do opemusa 6 ale jak byś zadzwonił do tego sklepu z powyższego linka to coś by dobrali

    jeżeli nie masz to kupujesz na alledrogo jakąś jasną 50-tkę i można działać
    http://www.allegro.pl/search.php?str...ntry=1&order=p

    daje naprawdę dobre efekty i łatwiej wyostrzyć

    Pozdrawiam
    Michał

  3. #13
    Gaduła Awatar wlopis
    Dołączył
    07 2006
    Miasto
    Swarzędz koło Poznania
    Posty
    1 198

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez michall1916 Zobacz posta
    jeżeli nie masz to kupujesz na alledrogo jakąś jasną 50-tkę i można działać
    http://www.allegro.pl/search.php?str...ntry=1&order=p

    daje naprawdę dobre efekty i łatwiej wyostrzyć

    Pozdrawiam
    Michał
    Mam wątpliwości czy tak bezkarnie można stosowac "jakąś" jasną 50-tkę zamiast dedykowanego obiektywu powiększalnikowego. Dlaczego ? Z dwóch powodów, pierwszy to obiektywy powiększalnikowe są konstruowane/korygowane na ustawienie ostrości w płaszczyźnie płaskiej, drugi powód to występująca temperatura mogąca uszkodzic soczewki np. je rozkleic.
    SLR/FX/DX/ N/24/35/50/85/SB800/SB600/NX2

  4. #14

    Domyślnie

    Jak nie masz za wiele kasy to kup Meogona 50/5.6, ciemnawe ale ostre szklo.

  5. #15

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez wlopis Zobacz posta
    Mam wątpliwości czy tak bezkarnie można stosowac "jakąś" jasną 50-tkę zamiast dedykowanego obiektywu powiększalnikowego.
    Ja mam dwa
    1. Pancolar 1,8 / 50mm
    2. mamiya/sekor sx 1,8 / 55mm

    i naprawę nie narzekam, z obiektywami nic się nie dzieje
    jak tylko odbiorę skaner to wrzucę przykładowe skany odbitek

    Pozdrawiam

  6. #16
    Gaduła Awatar wlopis
    Dołączył
    07 2006
    Miasto
    Swarzędz koło Poznania
    Posty
    1 198

    Domyślnie

    Mam obiektyw powiększalnikowy Anaret S 50 z podświetleniem skali, ostry jak diabli, widac precyzyjnie każde ziarenko materiału fotograficznego. Anarety produkowane były w dwóch lub trzech wersjach.
    SLR/FX/DX/ N/24/35/50/85/SB800/SB600/NX2

  7. #17

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez wlopis Zobacz posta
    Mam obiektyw powiększalnikowy Anaret S 50 z podświetleniem skali, ostry jak diabli, widac precyzyjnie każde ziarenko materiału fotograficznego. Anarety produkowane były w dwóch lub trzech wersjach.
    Dokładniej w dwóch : Anaret i Anaret S , podobnie jak Meogon i Meogon S (były też wersje ciemniejsze - 1/4,5 , to pewnie ta trzecia wersja). Meogon (2, to taki czeski Rodagon (o ile się nie mylę to licencja , czy tez jakaś inna forma użyczenia technologii). Bardzo dobre obiektywy . Jednak najwyższa pólka to obiektywy Rodenstocka . Cała gama APO Rodagonów , konstruowanych specjalnie do określonych zakresów powiększeń.

  8. #18

    Domyślnie

    Ktoś ma może obiektyw odsprzedać do tego powiększalnika? Mam stokowy 80/4.5, ale jest w środku jakby zaparowany lekko, rzucany obraz wygląda ok, ale jednak wolałbym 100% sprawny. Co jest warte uwagi pod mały obrazek, tylko czarnobiałe, max a4 (40-80mm?) najlepiej do 150zł? Czekać na el-nikkora 50 2.8?

    Na aukcji widzę Rodenstock Rogonar-S 2,8/50.

    Odkopałem taki na strychu, nigdy nie bawiłem się powiększalnikiem, ale chciałbym spróbować, przydałoby się wymienić jeszcze taki czerwony filtr, nie wiem po co on jest nawet i gdzie to dostać
    F90x, F601, D3; N24/2.8D N35/2D, SY35/1.4, SY135/2

  9. #19

    Domyślnie

    Componony to bardzo dobre obiektywy. Rozejrzyj sie czy ktos nie sprzedaje 50mm albo 60mm bo te pasuja pod 35mm film.
    Nikon E600, E800, D810 i dużo obiektywów

  10. #20

    Domyślnie

    Wziąłem tego Rodenstock Rogonar-S 2,8/50, wiem że to nie to samo, co 6-elementowe, ale na razie dużych powiększeń nie będę robił, a jak zacznę to ceny papierów usprawiedliwią zakup lepszego obiektywu
    F90x, F601, D3; N24/2.8D N35/2D, SY35/1.4, SY135/2

Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •