Close

Pokaż wyniki od 1 do 2 z 2
  1. #1

    Domyślnie Laptok - panel LCD, ustawienie nasycenia barw

    A więc jakiś czas temu kupiłem baaardzo tanio używanego laptoka marki Chiligreen.
    Jak w każdym laptopie, z tej półki cenowej, matryca nie zachwyca. Otóż w moim egzemplarzu kolory są strasznie wyprane w stosunku do monitora LCD z matrycą PVA, który mam podpięty do blaszaka. Wiem, że bardzo tanie TN nie umywa się do PVA ale chciałbym chociaż podnieść saturację barw. Niestety w sterownikach karty graficznej (S3 Chrome IGP) ustawienia saturacji nie uświadczę (tylko kontrast, gamma i jasność). Czy jest jakiś program, dzięki któremu mogę zmienić ten parametr obrazu?
    Nie wymagam od tego laptopa zbyt wiele (służy głównie do przeglądania internetu i oglądania filmów) ale czasami najdzie taka potrzeba edycji zdjęcia.
    A7R3/AF18/AF35/AF45/MF58/AF85/MF135
    Yashica Electro 35 GTN | Konica Autoreflex TC 28/40

  2. #2

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez asche Zobacz posta
    chciałbym chociaż podnieść saturację barw
    Nie da rady. Za nasycenie odpowiadają filtry barwne, a tych się ani nie wymienia ani nie reguluje, bo to kawałek kolorowego plastiku. U Pana natomiast, wrażenie wypranego obrazu, jest spotęgowane prawdopodobnie dużą jaskrawością, niskim kontrastem i sterowaniem, które dramatycznie obcina matrycę.

    Można wizualnie zwiększyć odczucie lepszego nasycenia, przez zmniejszenie jaskrawości i podniesienie współczynnika gamma w zaawansowanych właściwościach karty graficznej.
    Ostatnio edytowane przez Tom01 ; 26-01-2009 o 15:06
    Zawodowo zdjęć nie robię już ze 25 lat, ale coś tam zostało. Teraz rozwiązuję problemy innych fotografów.
    monitory.mastiff.pl - masz problem z kolorem, wal śmiało

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •