Close

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 16
  1. #1

    Domyślnie CS4 z USA - problem prawny?

    Patrząc na wzrost cen i propozycje sklepowe za PSa CS4 podnosi mi się ciśnienie - wpadłem na pomysł, żeby go z USA sprowadzić. Znaczy się przyjaciółka kupi go tam na siebie, podpisze umowę sprzedaży i wyśle mi wraz z pudłem Polamerem do kraju. Kombinował ktoś tak? Czy będzie problem z licencją? Pamiętam z forum, że ktoś chciał płacić kartą kredytową w sklepie internetowym i mu odrzucili transakcję z powodu lokalizacji karty (Polska). Ewentualnie sam bym kupił. Jak sprawy cła? Ile?

    Wiem, że kombinuję jak koń pod górę, ale cena za PSa CS4 mnie zniechęca, 3,5 tysiaka to za dużo. Nie chcę kupować w Polsce, nie mam działalności gospodarczej, nie odliczę Vatu.

    Wątek może stać się lekko spekulacyjny, ale lepiej pomyśleć i wymienić doświadczenia niż przepłacić w kraju lub wpaść w jakieś gówno prawno-celne.
    "Na początku poznaj wszystkie zasady, żeby o nich zapomnieć"
    John Coltrane

  2. #2

    Domyślnie

    Nie lepiej anonimowo zapytać o to w Urzędzie Celnym i Izbie Skarbowej, niż liczyć na nasze tu spekulacje?

    Asmo, masz, ale czy wiesz, że legalnie?

    Wielu MA, ale o legalność lepiej tym "maczy" nie pytać.
    Ostatnio edytowane przez david555 ; 11-02-2009 o 13:35
    NIKON


    לא תרצה - VI - Nie będziesz mordował

  3. #3

    Domyślnie

    a po co z USA, jak można z Kanady

    nie ma żadnego problemu z licencją, kłopot może być rzeczywiście z płatnością, jeśli sklep nie przyjmuje kart poza USA wydawanych - wtedy jednakowoż należy poszukać sklepu, który przyjmuje, albo sprzedawcy na ebayu, który przyjmuje
    cło zaraz sprawdzę, bom za szybko walnęła

    mam sprowadzonego z Kanady PCS3, a wcześniej Elements 5.0

    Cytat Zamieszczone przez david555 Zobacz posta
    Nie lepiej anonimowo zapytać o to w Urzędzie Celnym i Izbie Skarbowej, niż liczyć na nasze tu spekulacje?

    Asmo, masz, ale czy wiesz, że legalnie?

    Wielu MA, ale o legalność lepiej tym "maczy" nie pytać.
    prawo nie zabrania mi mieć programu kupionego zagranicą zwłaszcza, żem go oficjalnie kupiła za pomocą polskiej karty oraz opłaciła wszelkie należności celne i podatkowe, bez żadnych kombinacji
    Ostatnio edytowane przez fIlek ; 11-02-2009 o 13:50
    d coś tam plus gadżety
    migavvki

  4. #4

    Domyślnie

    Oj tu ostrożnie, czasami ELUA zawierają takie zastrzeżenie, że nie możesz trwale użytkować programu poza krajem zakupu. Jak jest z Adobe nie wiem.
    Czarny Rycerz zawsze zwycięża !

  5. #5

    Domyślnie

    jak dobrze czytam ELUA adobowe, to zawierają jedynie zakaz eksportu do krajów objetych embargiem na podstawie amerykańskiej Ustawy Eksportowej - to są generalnie tzw. "kraje wspierające terroryzm", typu Syria, Iran i Korea Płn.
    d coś tam plus gadżety
    migavvki

  6. #6

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez david555 Zobacz posta
    Nie lepiej anonimowo zapytać o to w Urzędzie Celnym i Izbie Skarbowej, niż liczyć na nasze tu spekulacje?
    Można i spytam, ale myślałem, że ktoś tak już robił po prostu. Warto popytać niż lekką rączką przepłacić z 1500 zł, zamiast poszukać możliwości. Jestem w innej sytuacji niż ludzie mający działalność, żyjący tylko z focenia - pstryknę czasem kotleta jakiegoś, ale zasady co do softu mnie takie same obowiązują . Mam za wiele do stracenia w razie wpadki z czymś prawie - legalnym... Szukam opcji, a nie lubię płacić pośrednikom.

    Cytat Zamieszczone przez asmo71 Zobacz posta
    jak dobrze czytam ELUA adobowe, to zawierają jedynie zakaz eksportu do krajów objetych embargiem na podstawie amerykańskiej Ustawy Eksportowej - to są generalnie tzw. "kraje wspierające terroryzm", typu Syria, Iran i Korea Płn.
    To już coś Ale czy zakaz eksportu ma coś wspólnego z licencją na używanie?
    "Na początku poznaj wszystkie zasady, żeby o nich zapomnieć"
    John Coltrane

  7. #7

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez asmo71 Zobacz posta
    mam sprowadzonego z Kanady PCS3, a wcześniej Elements 5.0
    Jak to zrobiłaś?
    "Na początku poznaj wszystkie zasady, żeby o nich zapomnieć"
    John Coltrane

  8. #8

    Domyślnie

    Wiem, że nie o to pytasz, ale... Nie lepiej kupić PSE 7 za marny ułamek ceny CS4? Aż tak niezbędne są Ci funkcje dostępne dopiero w CS4?

    Też nie prowadzę działalności gospodarczej i długo się zastanawiałem, czy nie kupić CS3 (CS4 był wtedy totalną nowością) i w końcu stanęło na PSE 7. Po dorzuceniu darmowych dodatków da się z tym żyć. Zawsze można też podeprzeć się GIMPem.

  9. #9
    conik
    Gość

    Domyślnie

    wimal i inni przedstawiciele adobe w polsce uparcie wciaskaja kit ze taki sprowadzany ps jest nielegalny co jest bzdura bo w licencji nie ma takiego zapisu a jesli kupisz legalnie zaplacisz wszelkie stosowne oplaty a wiec zalegalizujesz to w swietle obowiazujacego w polsce prawa wszystko bedzie ok

  10. #10

    Domyślnie

    skorzystałam z poleconego przez kogoś sklepu internetowego - teraz niestety nie wygrzebię, bo został na klaptopie, któren mi padł jakiś czas temu
    wiem, że w związku z tym wszystkie upgrade'y też będę musiała mieć kanadyjskie oraz że nie mogę skorzystać z polskiego wsparcia technicznego - ale program jest kupiony i zainstalowany zgodnie z licencją, a także zarejestrowany z polskim adresem
    d coś tam plus gadżety
    migavvki

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •