Close

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 18
  1. #1
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    12 2005
    Miasto
    Piotrków Trybunalski
    Posty
    232

    Domyślnie Problem!!Jak go rozwiązać?

    Witam
    Mam bardzo udomowione mini studio i mały problem, a mianowicie wyzwalam chinskim wynalazkiem dwa zestawy na statywie a mianowicie błysk z 68 ws obok tej blyskotki mam swiatło ciagle i calosc z parasolka ostatnio dzieje sie cos niedobrego mianowicie wyzwala mi sie tylko jedna błyskotka i to ta na ktorej mam przypiety odbiornik natomiast druga ani drgnie i nie wiem co jest, najprawdopodobniej druga błyskotke a konkretnie fotocele oslepia swiatlo ciagle ktore jest wkrecone obok na uchwycie tylko dziwne bo wczesniej nie mialem z tym problemow

  2. #2

    Domyślnie

    Przetłumaczy ktoś na polski?
    Tutaj jest... podpis

  3. #3

    Domyślnie

    tak w skrócie gość albo ma wsadzony kabelek do błyskotki, albo mu fotocelę w niej szlag trafił, no ewentualnie ma za duże wymagania od takiej zabawki
    bialy260: przełącz odbiornik na drugą błyskotkę i zobacz czy zadziała - jeśli tak to fotocelę trafiło, jeśli nie to za słabo się błyskotki widzą, więc spróbuj bez światła dodatkowego
    Ostatnio edytowane przez ekonet ; 27-01-2009 o 02:45 Powód: orto. ("szlak")
    system już wybrany, kolekcjonujemy zabawki

  4. #4
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    12 2005
    Miasto
    Piotrków Trybunalski
    Posty
    232

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez mobil12 Zobacz posta
    tak w skrócie gość albo ma wsadzony kabelek do błyskotki, albo mu fotocelę w niej szlak trafił, no ewentualnie ma za duże wymagania od takiej zabawki
    bialy260: przełącz odbiornik na drugą błyskotkę i zobacz czy zadziała - jeśli tak to fotocelę trafiło, jeśli nie to za słabo się błyskotki widzą, więc spróbuj bez światła dodatkowego
    Juz dziala zalepiłem fotocele w obydwu lampach kawałeczkiem izolacji, gdyz najwidoczniej światło ciągłe "oślepiało" fotocele i to była przyczyna

    A zmieniając temat powiedzcie mi jak doświetlić tło aby faktycznie było śniezno białe bo narazie wychodzi mi lekko szare, a nie chce za bardzo walczyc z przesłoną bo przepale zdjęcie za bardzo , testowałem troche z sabinka , która postawiłem za fotografowana osobą juz jest troche lepiej ale tylko do pewnej wysokosci mimo ze glowice skiewrowalem do gory
    Cały moj zestaw wyglada nastepująco:

    1.Statyw z prawej i lewej strony tła
    2. Na każdym ze statywów znajduję sie zamocowany podwójny uchwyt E27 ze światłem ciągłym oraz błyskotką 68 WS
    3. Całość wyzwala jest chinskim wynalazkiem z wpietym w jedna z lamp przewodem synchro
    4. Za tym gościem jest Sabinka
    5. Przy tej force stayw jest opuszczony mniej wiecej na wysokosc głowy
    6. Oczywiście tak jak pisalem wyzej zmieniałem przyslony ale zazwyczaj za bardzo przepalaem twarz
    Przyklad zdjecia z niedoswietlonym tlem


    Cytat Zamieszczone przez amirez Zobacz posta
    Przetłumaczy ktoś na polski?
    Czego tu czlowieku nie zrozumiales?

    Może troche namieszalem wiec napisze krotko chiałbym doświetlic tło aby było duużo bielsze niz na powyzszym zdjeciu czy zdolam to zrobic dodatkowymi 68WS ustawionym za obiektem w kierunku tła na statywach?
    Ostatnio edytowane przez Jacek S ; 06-02-2009 o 16:21

  5. #5

    Domyślnie

    a nie mozesz poprostu ustawic wiekszej mocy na sabinie?
    Swiatlo oswietlajace modela ustaw tak zeby bylo ok, pozniej postaw z tylu sabine i zmieniaj jej moc bez zmieniania pozostalych parametrow.
    I'm a photographer, I make people immortal. What's Your superpower?

  6. #6
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    12 2005
    Miasto
    Piotrków Trybunalski
    Posty
    232

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez sote Zobacz posta
    a nie mozesz poprostu ustawic wiekszej mocy na sabinie?
    Swiatlo oswietlajace modela ustaw tak zeby bylo ok, pozniej postaw z tylu sabine i zmieniaj jej moc bez zmieniania pozostalych parametrow.
    Własnie o to chodzi ze sabina pracuje juz na maxa zreszta widac na zdjeciu wyzej ze srodek jest w miare dobrze oswietlony ale kat rozsylu swiatla juz taki sobie w sumie nie ma co od sabiny wymagac raczej wiecej na njiej nie wyciagne

  7. #7
    Super Moderator Konto PREMIUM Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    11 2005
    Miasto
    Bydgoszcz
    Posty
    32 744

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez bialy260 Zobacz posta
    Może troche namieszalem wiec napisze krotko chiałbym doświetlic tło aby było duużo bielsze niz na powyzszym zdjeciu czy zdolam to zrobic dodatkowymi 68WS ustawionym za obiektem w kierunku tła na statywach?
    tak, tak rozjaśnisz tło za nim, ale pod nim - nie. Musiałbyś posadzić gościa na stole bezcieniowym
    Moje systemy: Nikon F i Z, Hasselblad, Leica, Pentax, Rolleiflex, FKD Zenity, Praktiki, ruskie dalmierze i około 30 szkiełek.

  8. #8
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    12 2005
    Miasto
    Piotrków Trybunalski
    Posty
    232

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Jacek_Z Zobacz posta
    tak, tak rozjaśnisz tło za nim, ale pod nim - nie. Musiałbyś posadzić gościa na stole bezcieniowym
    Ok ile potrzebuje 68WS aby doswietlic tył? I w jakis posob doswtlic spod bo nie mam takiego stołu wilekiego
    Ostatnio edytowane przez bialy260 ; 27-01-2009 o 07:37

  9. #9
    Super Moderator Konto PREMIUM Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    11 2005
    Miasto
    Bydgoszcz
    Posty
    32 744

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez bialy260 Zobacz posta
    Ok ile potrzebuje 68WS aby doswietlic tył?
    to zależy ile używasz na przód. To kwestia proporcji swiatła między przodem a tyłem.
    jeśli nieco zgasisz to co dajesz na przód (na modela znaczy się) to co nawet ta sabinka co stosowałeś wystarczy


    Cytat Zamieszczone przez bialy260 Zobacz posta
    I w jakis posob doswtlic spod bo nie mam takiego stołu wilekiego
    nie da się. Obróbka w PS.
    Jak tło będzie mocniej oświetlone, to dół odbije więcej światła i też będzie nieco jaśniejszy niż jest.
    Ostatnio edytowane przez Jacek_Z ; 28-01-2009 o 01:04
    Moje systemy: Nikon F i Z, Hasselblad, Leica, Pentax, Rolleiflex, FKD Zenity, Praktiki, ruskie dalmierze i około 30 szkiełek.

  10. #10
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    12 2005
    Miasto
    Piotrków Trybunalski
    Posty
    232

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Jacek_Z Zobacz posta
    to zależy ile używasz na przód. To kwestia proporcji swiatła między przodem a tyłem.
    jeśli nieco zgasisz to co dajesz na przód (na modela znaczy się) to co nawet ta sabinka co stosowałeś wystarczy



    nie da się. Obróbka w PS.
    Jak tło będzie mocniej oświetlone, to dół odbije więcej światła i też będzie nieco jaśniejszy niż jest.
    Przod wyglada nastepująco
    Statyw z prawej i lewej strony na kazdym z nich podwójna oprawa ,a w oprawach światło modelujące 5200 K oraz 68WS no i parasolka jesli chodzi o ekspozycje to przeslona f10 i czas 1/200 na M i wszystko świeci na tło 2.75m szerokie . Statywy sa ustawione ok 1.5 m od modela no i model ok 30 cm od tła (ograniczone miejsce w pokoju niestety) Statywy sa ustawione mniej wiecej na krawedzi tła z prawej i lewej strony i prasolki sręcone pod katem ku dołowi w zalezności jakie ma byc zdjecie ( czy model siedzi czy stoi)
    Próbowałem z ta sabinka ak jak juz pisałem no i swiatło rozchodzi sie w kształcie lejka jak widac na przykladzie zdjecia, które wrzuciłem ( sabinka idealnie za modelem)
    Ostatnio edytowane przez Jacek_Z ; 28-01-2009 o 01:04

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •