Close

Strona 3 z 3 PierwszyPierwszy 123
Pokaż wyniki od 21 do 24 z 24
  1. #21

    Domyślnie

    mów mi wuju, nic z linii kodu nie kumam, gdzie podać nazwy plików do przerobienia ? każdy plik z osobna podawać czy jak ? niech to diabli z takimi ustrojstwami

  2. #22

    Domyślnie

    1. Zapisz całość kodu w pliku tekstowym o nazwie wywolaj
    2. Plik zapisz w katalogu domowym w podkatalogu bin (jeżeli taki nie istnieje to utwórz)
    3. Nadaj mu atrybut wykonywalności (tylda jest ważna): chmod +x ~/bin/wywolaj
    4. Zgraj pliki z karty do dowolnego katalogu na dysku
    5. Wywołaj jednego NEFa i prześlij go do GIMPa. Zamknij GIMPa bez zapisu, zakmnij UFRaw (jeżeli jest otwarty)
    6. Przejdź do katalogu z plikami i wydaj polecenie wywolaj lub (tylda jest ważna): ~/bin/wywolaj

    Polecenia z punktów 3 i 6 musisz wydać w linii poleceń (trzeba uruchomić terminal).

  3. #23

    Domyślnie

    "Opisane jest tam jak 'zaciagnac' profile kolorow z Nikon Capture NX / NX2 do ufrawa."

    Na identycznej zasadzie mozna uzyc profili z "Picture control".


    "Znajdujace sie tam pliki icm trzeba skopiowac w inne miejsce, gdyz po zakmnieciu capture zostana usuniete."

    PC dla rownowagi pozostawia po sobie ten smietnik.


    I jeszcze drobne uwagi praktyczne:

    - Pliki powstaja w momencie przelaczenia w programie istotnej (z punktu widzenie profilu) funkcji,
    n.p. "standard", "neutral", "vivid" i.t.p. i mozna je bez konsekwencji kasowac w dowolnym
    momencie (ulatwia to zarzadzanie gotowymi profilami).

    - Nazwy profili, w ktorych uzyto recznie modyfikowanej krzywej zaczynaja sie od kilku zer.

    - Kolejne liczby w nazwach plikow (oddzielone podkresleniami) oznaczaja ustawione parametry.

    - Byc moze PC daje mniejsze pole manewru. Nie porownywalem.
    Ostatnio edytowane przez Seeker ; 14-07-2010 o 04:52
    seek & destroy
    Tyle masz talentu, ile zdolasz go udzwignac...

  4. #24

    Domyślnie

    Koledzy, w którym dokładnie miejscu zapodać UFRawowi te profile?? Chodzi o zakładkę Zarządzenie kolorem? Zaciągałem tam te profile (wcześniej używał sRGB lub RGB), ale z tymi profilami d300 lub d100 zdjęcia wyglądają beznadziejnie (jakbym nałożył bardzo agresywnie warstwę z presetem np. cross processing).
    Jak dotąd obrabiałem zdjęcia pod Windą w Nikon Capture i to jedyna rzecz, która mnie przy tym systemie trzyma w sumie. Czy UFRaw może go w pełni zastąpić? Patrząc na mnogość jego funkcji wygląda obiecująco, ale:
    - na profilach sRGB zdjęcia są... dziwne. Średnio ostre, a kolory zamulone. To samo zdjęcie w NC wyglądało przed obróbką dużo lepiej (przy czym sharpening ustawiony na 0, prosto z puszki)
    - wspomniane profile u mnie póki co nie działają, jeśli by się udało, padłbym na ryj ze szczęścia.

    @bmiller, Twoje rozwiązanie przeczytałem, ale nie próbowałem bo nie wiem czy dotyczy mojego problemu
    FF + szkła

Strona 3 z 3 PierwszyPierwszy 123

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •