Close

Strona 1 z 13 12311 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 121
  1. #1

    Domyślnie Panel IR SG-3IR ZASTOSOWANIE

    Witam

    pragnę pokazać mniej doświadczonym koleżankom i kolegom z tego forum co da im zastosowanie dodatkowego
    panelu IR przy sterowaniu błyskiem CLS

    Pierwsze zdjęcie uwidoczni nam odblask na fotografowanym przedmiocie lampy sterującej (tej z body) :




    Druga fotografia przedstawia zastosowanie tegoż paneliku i pozbawienie praktycznie w 100 % widocznego na pierwszej focie blasku lampy sterującej CLS-em


    Lampa doświetlająca ukazana scenę stała sobie jakieś 20 cm od obiektu i skierowana była do góry palnikiem.

    Mam nadzieję że niektórym spodoba/przyda się moja mała "lekcja"

    Pozdrawiam

    Paweł

  2. #2

    Domyślnie

    Ja do fotografowania małych obiektów z bliska używam zwiniętej w stożek kartki papieru nałożonej na wbudowaną lampę. Ot taka chałupnicza robota. Ciekaw jestem jaka jest różnica.

  3. #3

    Domyślnie

    pewno że są inne metody które być może są i tańsze i porównywalnie dobre ale tu pokazuję wykorzystanie oryginalnego SG-3IR

  4. #4

    Domyślnie

    moim zdaniem zastosowanie jest lepiej widoczne przy fotach ludzi z bliska, gdzie w oczach albo jest brzydki blik albo nie.

  5. #5

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez maciek.evo Zobacz posta
    moim zdaniem zastosowanie jest lepiej widoczne przy fotach ludzi z bliska, gdzie w oczach albo jest brzydki blik albo nie.
    nie tylko z bliska, traktuję panel jak zwykły sterownik błysku : poprostu jest by odpalać Sabinki

  6. #6

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Polsar74 Zobacz posta
    pewno że są inne metody które być może są i tańsze i porównywalnie dobre ale tu pokazuję wykorzystanie oryginalnego SG-3IR
    Ale ja się nie czepiam. Bardziej ciekawie, może jakiś dodatkowy test uda ci się przeprowadzić.

  7. #7

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Mont Zobacz posta
    nie tylko z bliska, traktuję panel jak zwykły sterownik błysku : poprostu jest by odpalać Sabinki
    tylko że bez niego też się wyzwolą.

  8. #8

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez maciek.evo Zobacz posta
    tylko że bez niego też się wyzwolą.
    tyle że zostanie na fotce ślad lampy sterującej !

    Cytat Zamieszczone przez michalus Zobacz posta
    Ale ja się nie czepiam. Bardziej ciekawie, może jakiś dodatkowy test uda ci się przeprowadzić.
    Dodatkowy "test" już tu <czytaj: na forum> JEST KLIK
    (foto nr 2 i 3)
    Ostatnio edytowane przez Jacek_Z ; 17-03-2015 o 02:16

  9. #9

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Polsar74 Zobacz posta
    tyle że zostanie na fotce ślad lampy sterującej !
    ale jak można używać tego panelu jako sterownika błysku? przecież to kawałek jakiegoś poliwęglanu.

  10. #10

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez maciek.evo Zobacz posta
    ale jak można używać tego panelu jako sterownika błysku? przecież to kawałek jakiegoś poliwęglanu.
    it's a magic

Strona 1 z 13 12311 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •