Close

Strona 3 z 15 PierwszyPierwszy 1234513 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 141

Wątek: czy warto?

  1. #21

    Domyślnie

    Na początek zadaj sobie pytanie, czy wiekszą wagę dla Ciebie stanowi zdjęcie w postaci papierowej czy ekranowej.
    Podejście praktyczne bez organizowania całej ciemni w domu - do analoga dokupisz koreks + termometr (+/- 7-dych) i całą obróbkę negatywu (mówie tutaj przykładowo o b&w) robisz w łazience. Koszt chemii na 5-10 negatywów to jakieś 4-dychy, możesz sie przy tym bawić w różnorakie efekty (na poziomie wołania negatywu oczywiście). Po czym negatyw zanosisz do labu i robisz skan (jakieś 25zł za rolke - rozdz.2048x3072pix) ..jak Ci się trafi jakiś ponadprzeciętny rodzynek, poprosisz o 4680x7058 i wydasz dodatkowo z 15zł/kl.... ...w efekcie dostajesz nośnik ze zdjęciami w postaci elektronicznej, czyli podobnie jak masz teraz z D60. Oczywiście jeśli chcesz zasmakować tonalności, ziarna itd. z adoxa czy tam jakiejś delty 3200, jeśli chcesz poczuć wiekszy wkład w efekt i takie tam blabla.. wtedy warto. Jeśli jest Ci to raczej obojętne, to faktycznie lepiej doinwestować D60.
    d800|d600|n28g|s50|n14-24|n24-70|t70-200|sb910|sb900|reporter dual rs

  2. #22

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Yuras Zobacz posta
    Po czym negatyw zanosisz do labu i robisz skan (jakieś 25zł za rolke - rozdz.2048x3072pix) ..jak Ci się trafi jakiś ponadprzeciętny rodzynek, poprosisz o 4680x7058 i wydasz dodatkowo z 15zł/kl.... ...w efekcie dostajesz nośnik ze zdjęciami w postaci elektronicznej, czyli podobnie jak masz teraz z D60.
    Obawiam sie, ze dostanie zorany bronami negatyw. Do tego laby niechetnie i nieudolnie skanuja negatywy cz-b z zimnego procesu, poniewaz one nie maja maski.

    Na 99% dostanie efekty gorsze niz z D60 z przyzwoitym szklem.

    Pozdrawiam
    Klaudiusz

  3. #23

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez FANBUTELKI Zobacz posta
    Bo w d60 dalmierz elektroniczny jest tak zrobiony, że jak używa się trybu A i S to światłomierz w wizjerze pełni rolę dalmierza a jak włączy się tryb M dalmierz przestaje być dalmierzem i przyjmuje funkcje światłomierza, normalnie ta drabinka zazwyczaj pokazująca prześwietlenie lub niedoświetlenie w trybie dalmierza pokazuje w którą stronę kręcić obiektywem.Z tego co pamiętam to jest to tak zrobione ze jak pokazuje w prawo to trzeba kręcić w lewo .Chyba o to chodzi.
    a co się dzieje w trybie P? bo ja już się boję co ten Nikon wyrabia. może lepiej nie pisz.
    Ostatnio edytowane przez danz1ger ; 24-01-2009 o 18:08

  4. #24

    Domyślnie

    No bo te niby nowosci maja pomoc w fotografowaniu a tak na prawde tylko przeszkadzaja, bo instrukcja obslugi apratu jest grubsza niz caly Staty i Nowy Testament razem wziete.

    Aparat nalezy wziac do reki i powinien on nie probowac myslec za uzytkonika, nie przeszkadzac a tylko pomagac.

    Ale potem taki co zaczynal od Dxx wezmie do reki F3 i powie, ze to zlom, bo nie ma .... i tu zacznie sie litania co ma wiecej Dxx. A jak zapytasz czy zdjecia potrafi robic to cudo, to powie, ze jeszcze nie przeczytal instrukcji i nie wie jak robi sie zdjecia. (jak ktos to wezmie do siebie to jego sprawa).

    Mnie przeraza to co wbudowuja w aparaty, bo poza swiatlomierzem (nawet z pomiarem CW) i nie zawsze AF to nic wiecej do robienia zdjec nie jest potrzebne (pomijam migawke i material rejestrujacy).
    Ostatnio edytowane przez gALL ; 24-01-2009 o 18:23

  5. #25

    Domyślnie

    ..powiedziałbym, że tam gdzie zapomnieli już co to E-6 to już nawet przyjąć nie zechcą ...z obawy przed odpowiedzialnością choćby
    d800|d600|n28g|s50|n14-24|n24-70|t70-200|sb910|sb900|reporter dual rs

  6. #26

    Domyślnie

    a co się dzieje w trybie P? bo ja już się boję co ten Nikon wyrabia. może lepiej nie pisz
    hmm w trybie P nie pamietam ale na 99% tez jest na "drabince" wskaznik ostrości ale sprawdzce jak wróce z pracy
    nie pamietam dokladnie bo prawie w ogole nie uzywam trybu P.
    Caly czas sie zastanawiam, bo dla biednego studenta to nawet 400zl za f80 to kasa ktora musze przemyslec..
    Tak sie zastanawiam czy nie dorawać czegoś za 100 na wyprobowanie a jak sie spodoba to zainwestować w wakacje w f100 a jak nie to mnie ta stowka az tak nie zaboli
    tylko co?..
    f601?
    f60?
    coś z tych stworów tańszych działało by z moją 50-tką?
    Pozdrawiam
    Łukasz
    48ProjectBlog[/CENTER]

  7. #27
    Zbanowany
    Dołączył
    12 2008
    Miasto
    Gdańsk
    Posty
    22

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez krzyzne Zobacz posta
    ...a jak to jest z rozpietoscia tonalna na filmie?
    No cóż, negatyw czarno biały rejestruje ponad 10 EV rozpiętości.
    Pisałem o tym tutaj: www.korex.net.pl/forum/viewtopic.php?t=1027
    Natomiast w kolorze; nie można porónywać 12-14 bitowej matrycy cyfrowej do nieskończoności kolorystycznej negatywu (np. tęcza)
    Cytat Zamieszczone przez krzyzne Zobacz posta
    ...Czy to jest główna różnica zdjęcia cyfra a analogiem?
    W plastyce obrazu:
    - aparat cyfrowy rejestruje obraz liniowo
    - negatyw światłoczuły rejestruje obraz logarytmicznie (tak jak widzi ludzkie oko)
    Ostatnio edytowane przez slawoj ; 24-01-2009 o 21:43

  8. #28

    Domyślnie

    jakbym mół prosić o Wasze zdanie:

    http://allegro.pl/item537146819_body...a_allegro.html

    http://allegro.pl/item537148183_niko...6.html#gallery

    http://allegro.pl/item536336535_nikon_f_801s_body.html

    czy tak jak wyżej wspominałem takie cos taniutkie na próbe i jakby co zbierać na f100? :

    http://allegro.pl/item538768327_uwag...nstrukcja.html

    lub
    http://allegro.pl/item533712906_nikon_f60.html

    Chciaż mój faworyt to ten najdrozszy niestety f80 (oderwać oczu nie moge od niego :P ale tak wiem wiem aparat ma robić zdjęcia a nie ladnie wyglądac )
    Mam nadzieję że się nie obrazicie za tyle linkow

    Pozdrawiam
    Łukasz
    48ProjectBlog[/CENTER]

  9. #29

    Domyślnie

    Niestety nie mieszkam w PL to pozyczylbym Ci F80 na tydzien abys sie pobawil. U mnie sie kurzy, bo wole robic czym innym.

    Pozdrawiam
    KL

  10. #30

    Domyślnie

    no szkoda a z tych ofert coś warto? te dwa tańsze będą grały z 50mm 1.8 D ?

    o jeszcze to, chyba fajna okazja
    nikon f75
    http://allegro.pl/item537146819_body...a_allegro.html
    Ostatnio edytowane przez krzyzne ; 25-01-2009 o 12:12
    48ProjectBlog[/CENTER]

Strona 3 z 15 PierwszyPierwszy 1234513 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •