Close

Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5

Wątek: Wolne USB

  1. #1

    Domyślnie Wolne USB

    Macie może jakiś pomysł w czym tkwić może problem ?
    Płyta główna to leciwy już Asus A7N8X Deluxe rev. 2.0 (najnowszy bios i stery, itp, itd). W środku 120 Caviara na ATA i 500 Seagate na SATA 150 (mobo rzecz jasna na więcej nie pozwala) z ustawioną odpowiednio zworką.

    Dziś odebrałem sobie WD Caviar WD My Book Home Edition 500GB i robię właśnie testy transferu i przez USB 2.0 i przez FireWire...Kronos ma też podobnie wiekową płytę (na VIA KT400A) i u niego transfer na WD jest kolo 28900 kbyte/s a u mnie w porywach jest to 10000 kb/s - czy to na FireWire czy USB. Gdzie może tkwić problem ? Sterowniki do mobo i chipsetu najnowsze jakie są dostępne, w przerwaniach nie ma żadnych konfliktów, bios nowy ustawiony tak jak trzeba. Nie mam pomysłu skąd tak niskie transy - może ktoś się spotkał takim problemem już gdzieś ? Czyżby płyta po prostu już po mału szwankowała z USB globalnie ?

    Dźwięczny będę za sugestie w tej sprawie...

  2. #2

    Domyślnie

    Teraz dla odmiany przetestowałem sobie na nowym notebooku, transfer z notka na WD to 10 000 a z WD na notebooka to 30 000...

  3. #3

    Domyślnie

    Z drugiej strony jak robię test HDTach'em to wychodzi mi średnio 24.5MB/sek. Więc nie wiem albo Total coś pierdaczy albo HD Tach przy pokazywaniu realnego transferu...

  4. #4

    Domyślnie

    (ale złapałeś temat , na pocieszenie powiem że ja też mam wolny usb jeden z przodu obudowy i dwa z tyłu :d , kontynuuj dalej )

  5. #5

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez malibu Zobacz posta
    (ale złapałeś temat , na pocieszenie powiem że ja też mam wolny usb jeden z przodu obudowy i dwa z tyłu :d , kontynuuj dalej )
    Wiesz to jak z wiatrem w żagle

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •