Close

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 13
  1. #1

    Domyślnie Co zamiast 70-300G do makro z pierścieniami KENKO?

    Witajcie!
    Co polecacie zamiast 70-300G do makro + pierścienie KENKO?
    Interesuje mnie coś o ogniskowej 105 - 135mm - może jakaś niedroga stałka?
    D7000, N 17-55, N 35, SB, MB-D11, EIZO, EPSON, VELBON, NNJ

  2. #2

    Domyślnie

    moze Jupiter 37 + pierscienie Praktiki?

    a jak nie to w tej cenie co 70-300 i pierscienie kupisz SIgme 105

  3. #3

    Domyślnie

    Gdzie można kupić tą Sigmę?

    [ Dodano: 1 Sierpień 2006 ]
    A co sądzisz o pierścieniach + jakiś nikkor 105 lub sigma?
    D7000, N 17-55, N 35, SB, MB-D11, EIZO, EPSON, VELBON, NNJ

  4. #4

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez mihow
    Gdzie można kupić tą Sigmę?
    w sklepie to wydatek okolo 1600, wiec trzeba lowic okazje na Allegro. daje sie kupic w okolicach 1200.

    Cytat Zamieszczone przez mihow
    A co sądzisz o pierścieniach + jakiś nikkor 105 lub sigma?
    tez pieknie. ja do makro czesto uzywam Sonnara + pierscieni praktikowskich. Sonnar ma pewne wady (nie jest idealnie zoptymalizowany na krotkie dystansy), ale jakos sie sprawdza. o Jupiterze myslalem, bo to troche ladniej rysujace szklo na krotki dystans, a ze do makro i tak sie przymyka, wiec relatywna miekkosc rogow na otwartej dziurze nie boli.

    nie wiem ile chcesz wydac i jak bardzo chcesz miec AF. bo rozwiazanie z manualna optyka jest tanie, ale bynajmniej nie pozbawione wad. natomiast z AF jest juz znacznie drozej

  5. #5

    Domyślnie

    Tzn nie chcę się pozbywać tych pierścieni które mam obecnie (KENKO). Dzięki nim zachowam automatykę aparatu (najbardziej zależy mi na pomiarze światła bo AF to wiadomo, że i tak się ostrzy ręcznie).

    Chciałbym sprzedać 70-300G i kupić coś jaśniejszego, a najlepiej coś stałego (105 - 135mm). Najchętniej Nikkora jakiegoś, ale tutaj pewnie 1500zł to najmniej trzebaby wydać. Może jakaś Sigma... Sam nie wiem...
    D7000, N 17-55, N 35, SB, MB-D11, EIZO, EPSON, VELBON, NNJ

  6. #6

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez mihow
    Tzn nie chcę się pozbywać tych pierścieni które mam obecnie (KENKO). Dzięki nim zachowam automatykę aparatu (najbardziej zależy mi na pomiarze światła bo AF to wiadomo, że i tak się ostrzy ręcznie).
    to szukaj jakiegos manualnego Nikkora w zakresie 105-135. mnie sie osobiscie bardzo wygodnie pracuje 135mm w cropie (kapke wiekszym, wprawdzie), choc do makro jest to ogniskowa dosc dluga i daje zdjecia raczej pozbawione przestrzeni (obiekt, tlo i nic posrodku). co czasem jest wada a czasem zaleta w przypadku close-upow jakie robie (makro sie nie zajmuje).

  7. #7

    Domyślnie

    akustyk, ale z manualnych szkieł nie będę miał pomiaru światła. A ja już miałem doświadczenia z M42 i wiem, że to ciężki kawałek chleba

    A co sądzisz o czymś takim zmiast 70-300G. Na początek?
    http://www.allegro.pl/item117781270_...na_zobacz.html
    D7000, N 17-55, N 35, SB, MB-D11, EIZO, EPSON, VELBON, NNJ

  8. #8

    Domyślnie

    wy Nikoniarze to macie ciezkie zycie co nie podepniecie, to albo pomiar nie dziala, albo cos innego nie tak

    nie wiem czy ten wskazany obiektyw to najlepszy pomysl. taka Sigma 105 to wiadomo, ze jest jakosciowo zyletka. a taki standardowy zoom z dosc ciemnym swiatlem, na dodatek w dlugim koncu... nie chce oceniac zaocznie (jak mj pupil Ken Rockwell), ale nie spodziewalbym sie tu lepszej jakosci niz Sigma

  9. #9

    Domyślnie

    A może coś takiego?
    http://www.allegro.pl/item118085042_...i_analog_.html

    Bo dobre to by było jeszcze coś takiego, ale jest uszkodzony:
    http://www.allegro.pl/item117095999_...200_1_2_8.html
    D7000, N 17-55, N 35, SB, MB-D11, EIZO, EPSON, VELBON, NNJ

  10. #10

    Domyślnie

    jak chcesz tanie makro to szukaj czegos w desen Soligor/Voigtlander/Cosina 100/3.5. krazy pod dziesiatkami nazw, chodzi o to samo. tanie (kolo 400zl) a optycznie znosne

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •