Close

Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 25
  1. #11

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez jpyt Zobacz posta
    Na zdrowy rozsądek to tak, ale jeszcze nigdy mi aparat takie ruchu nie zajarzył, dlatego właśnie pytałem czy ktoś jest wstanie mi podać jakiś konkretny przypadek (np. możliwy do odtworzenia) na którym będę mógł zobaczyć efekt działania tego trybu.
    Oczywiscie czysto teoretyzuje. Ale probowales moze dynamicznego AF, w przypadku gdy szerokosc obiektu fotografowanego byla porownywalna z odstepem miedzy polami AF?
    Ostatnio edytowane przez D.Anihilati ; 20-01-2009 o 12:02
    HP 210c, CF Kingmax 16mb, CF HP 4mb, pokrowiec

  2. #12

    Domyślnie

    A czym się różni śledzenie 3d od dynamicznego ? Czytając instrukcje jakoś nie mogę wychwycić różnicy
    Nikon D90, 18-105mm VR, 50/1.8, SB-900, Hoya HD UV, Hoya HD PL-CIR, Kata DC-443

  3. #13

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez XGrzesX Zobacz posta
    A czym się różni śledzenie 3d od dynamicznego ? Czytając instrukcje jakoś nie mogę wychwycić różnicy
    A myśłałem, że tylko ja mam ten problem
    Stąd właśnie było moje pytanie (parę postów wyżej) o działanie dynamicznego, bo jakoś nie bardzo umiem to wszystko w praktyce użyć.
    jpyt
    Fuji X-E2 + 56/1.2 + 35/1.4 + 18-55/2.8-4

  4. #14

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez D.Anihilati Zobacz posta
    Oczywiscie czysto teoretyzuje. Ale probowales moze dynamicznego AF, w przypadku gdy szerokosc obiektu fotografowanego byla porownywalna z odstepem miedzy polami AF?
    Chyba nie, nie próbowałem przypadku gdy coś jest tak duże, żeby się ciągnąć od jednego punktu AF do drugiego - myślisz, ze wtedy włacza się działanie dynamicznego? Nie wiem czy problem da się rozwiązać i znaleźć odpowiedź na wykorzystując tylko myśl teoretyczną
    jpyt
    Fuji X-E2 + 56/1.2 + 35/1.4 + 18-55/2.8-4

  5. #15

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez XGrzesX Zobacz posta
    A czym się różni śledzenie 3d od dynamicznego ? Czytając instrukcje jakoś nie mogę wychwycić różnicy
    Prawdę mówiąc jeszcze nie próbowałam bawić się tymi funkcjami, ale przypuszczam, że w dynamicznym obiekt się porusza w jednej płaszczyźnie, czyli przez cały czas jest w tej samej odległości od nas, a w 3D może się zbliżać lub oddalać od aparatu. Zaintrygowaliście mnie i spróbuję dziś sprawdzić, czy u mnie działa.

  6. #16

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Ferro Zobacz posta
    Prawdę mówiąc jeszcze nie próbowałam bawić się tymi funkcjami, ale przypuszczam, że w dynamicznym obiekt się porusza w jednej płaszczyźnie, czyli przez cały czas jest w tej samej odległości od nas, a w 3D może się zbliżać lub oddalać od aparatu. Zaintrygowaliście mnie i spróbuję dziś sprawdzić, czy u mnie działa.
    Jeśli obiekt porusza się w tej samej płaszczyźnie (w tej samej odległości o fotografującego) to nie ma potrzeby ponownego ustawiania ostrości ...
    Nikon D90, 18-105mm VR, 50/1.8, SB-900, Hoya HD UV, Hoya HD PL-CIR, Kata DC-443

  7. #17

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez XGrzesX Zobacz posta
    Jeśli obiekt porusza się w tej samej płaszczyźnie (w tej samej odległości o fotografującego) to nie ma potrzeby ponownego ustawiania ostrości ...
    Jeśli w tej samej odległości - to na pewno nie w tej samej płaszczyźnie i na odwrót
    D300s, N 17-55/2.8, N 70-210/4-5.6, SB-800

  8. #18

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez PawelR Zobacz posta
    Jeśli w tej samej odległości - to na pewno nie w tej samej płaszczyźnie i na odwrót
    Fakt. Po ustawieniu ostrości mamy obraz ostry w płaszczyźnie prostopadłej do osi obiektywu ? Mam mały mętlik w głowie
    Nikon D90, 18-105mm VR, 50/1.8, SB-900, Hoya HD UV, Hoya HD PL-CIR, Kata DC-443

  9. #19

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez jpyt Zobacz posta
    Chyba nie, nie próbowałem przypadku gdy coś jest tak duże, żeby się ciągnąć od jednego punktu AF do drugiego - myślisz, ze wtedy włacza się działanie dynamicznego? Nie wiem czy problem da się rozwiązać i znaleźć odpowiedź na wykorzystując tylko myśl teoretyczną
    Nie chodzi mi o to czy się "włącza", tylko czy działa sprawnie.
    I dalej teoretyzując - gdybym ja miał zaimplementować taki algorytm dynamicznego AF - to musialbym jakos rozpoznac sytuacje, ze:
    1) obiekt spod aktywnego pola AF "uciekl"
    2) obiekt pojawil sie w sasiednim polu AF
    3) obiekt z punktu 1) i 2) to te same obiekty
    Skupie sie nad problemem z p. 3), ktory IMHO do trywialnych nie nalezy - jakie moze byc jedno z mozliwych rozwiazan? Trywialnie - jesli odstep czasowy miedzy zaistnieniem zdarzenia 1) a zdarzenia 2) jest odpowiednio maly to mozna przyjac, ze to byl ten sam obiekt. To zadziala, pod pewnymi warunkami (czyli niezawsze), a jednym z nich jest to, zeby obiekt odpowiednio szybko przeskoczyl do sasiedniego AFa ergo albo odpowiednio szybko sie poruszal, albo byl odpowiednio duzy (zmniejsza sie wtedy droga jaka musi przebyc zeby znalezc sie w zasiegu dzialania kolejnego pola AFa).

    Ale masz racje jest to dyskusja czysto akademicka - dlatego szukajac niejako poparcia swojej koncepcji pytalem Cie o ten drugi przypadek (odpowiednio duzy obiekt). Moze sie bowiem okazac, ze dynamiczny AF zawodzi, bo sledzony obiekt poruszal sie za wolno.
    HP 210c, CF Kingmax 16mb, CF HP 4mb, pokrowiec

  10. #20

    Domyślnie

    Dzisiaj jeszcze protestowałem AF w trybie dynamicznym i wydaje mi się, że działa tak samo jak ustawienie na "pojedynczy punkt" czy po przekadrowaniu ustawiana jest ostrość na inny obiekt. Testowałem w trybie AF-A. Pojęcia już nie na czym ten dynamiczny tryb polega
    Nikon D90, 18-105mm VR, 50/1.8, SB-900, Hoya HD UV, Hoya HD PL-CIR, Kata DC-443

Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •