Close

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 19
  1. #1

    Domyślnie Połączenie dwóch lamp z F-90x

    Witam wszystkich.
    Czy ktoś łączył dwie lampy błyskowe z F-90x nie korzystając z fotoceli?
    Serdeczne dzięki za ewentualne sugestie
    Pozdrawiam Arek
    7D|G12|Nikkormat FT3|N70-210/4|N50/2|N28/3,5|C100/2,8|Metz 58AF2|C17-40/4L||C70-200/4L|+reszta

  2. #2

    Domyślnie Re: Połączenie dwóch lamp z F-90x

    Cytat Zamieszczone przez dRUId
    Witam wszystkich.
    Czy ktoś łączył dwie lampy błyskowe z F-90x nie korzystając z fotoceli?
    Serdeczne dzięki za ewentualne sugestie
    Lepiej powiedz jak i jakie błyskograty kcesz zapodać.
    pozdrawiam Krzysiaczek
    _________________
    lasciate ogni speranza, voi ch'entrate

  3. #3

    Domyślnie

    Metza 54mz-3 do nikosia skierowany w górę i sb-26 skierowany pod kątem do góry. Chodzi mi o doświetlanie dużych pomieszczeń przy kombinacji dwóch lamp przy aparacie światłem na wprost i odbitym.

    [ Dodano: Wto 25 Sty, 2005 ]
    małe sprostowanie, sb na wprost
    Pozdrawiam Arek
    7D|G12|Nikkormat FT3|N70-210/4|N50/2|N28/3,5|C100/2,8|Metz 58AF2|C17-40/4L||C70-200/4L|+reszta

  4. #4

    Domyślnie

    Ale czemu nie chcesz korzystać z fotoceli, skoro SB 26 ma ją na stanie.
    W dawnych czasach dopuszczało się podłoczanie wielu lamp. po warunkiem że są takie same lub przynajmniej o tej samej LP. Ale to tyczyło się starch konstrukcji.
    Radzę dokładne przestudiowanie instrukcji SB26 str. 126-132, to może pomóc w podjęciu
    decyzji co i jak nalepiej wykorzystać.
    pozdrawiam Krzysiaczek
    _________________
    lasciate ogni speranza, voi ch'entrate

  5. #5

    Domyślnie

    Wszystko się zgadza, ale co w przypadku zastosowania lampy bez fotoceli, np. w wersji "młotek" z boku aparatu i druga na sankach.
    Pozdrawiam Arek
    7D|G12|Nikkormat FT3|N70-210/4|N50/2|N28/3,5|C100/2,8|Metz 58AF2|C17-40/4L||C70-200/4L|+reszta

  6. #6

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez dRUId
    Wszystko się zgadza, ale co w przypadku zastosowania lampy bez fotoceli, np. w wersji "młotek" z boku aparatu i druga na sankach.
    I Tego młota chcesz pewnie pod gniazdo PC podpiać.
    To już jest większzy hard core. Suma napięć na stykach nie powinna przekroczyć 250v. Polaryzacja podłączonych lamp powinna być zgodna, ponieważ gorący styk flasch jest zwierany podczas wyzwolenia migawki. (znaczy się gorący styk stopki i gorący styk gniazda PC nie są od siebie odseparowane pod czas błysku.) I tu jest cały problem. Nie różni się to niczym od tego jak byś podłączył dwa błyskograty przez trójnik.
    Osobiście odradzam eksperymenta typu młotek + coś. Kiedy byłem piękny i młody to też eksperymentowałem z błyskogratami na żywym organizmie. Efekt : ruska gniotsa nie łamitsa technika w postaci dużego młotka typu Fil zasilanego prosto z elektrowni w czarnobylu, nie wytrzymała bezpośredniego kontaktu trzeciego stopnia z produktem kaptalistycznym typu Metz 45CT1. A próba zdiagnozowania problemu zakończyła się wyładowaniem kondesatora sfajczonego błyskograta na organizmie diagnosty (czyli mnie). Czynności życiowe naszczęście same wróciły do normy po nieznanym okresie czasu.
    pozdrawiam Krzysiaczek
    _________________
    lasciate ogni speranza, voi ch'entrate

  7. #7

    Domyślnie

    No tak czasy to były ciekawe
    Dobrze, że udało Ci się wyjść cało z tego diagnozowania
    Mam jeszcze to cudowne dziecko rosyjskiej myśli technicznej
    W f-100 są z tego co wiem sanki i z boku wejście mini jack natomiast w tym co mam są tylko sanki. Widziałem gościa z f-100, który miał lampę na sankach i z boku na dodatkowym uchwycie z sankami drugą lampę połączoną mini jackiem.
    Używam lampy dwupalnikowej, a rozwiązanie z dwoma lampami daje większe możliwości w określonych sytuacjach.
    Z tego co piszesz zajęcie to okrutnie niebezpieczne i doznania różne ze sobą niosące co budżet uszczuplić mogą.
    Czyli najlepiej pozostać przy fotoceli
    Pozdrawiam Arek
    7D|G12|Nikkormat FT3|N70-210/4|N50/2|N28/3,5|C100/2,8|Metz 58AF2|C17-40/4L||C70-200/4L|+reszta

  8. #8

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez dRUId
    Czyli najlepiej pozostać przy fotoceli
    Napewno najbezpieczniej.
    pozdrawiam Krzysiaczek
    _________________
    lasciate ogni speranza, voi ch'entrate

  9. #9

    Domyślnie

    Czyli jestem na początku rozważań
    Pozdrawiam Arek
    7D|G12|Nikkormat FT3|N70-210/4|N50/2|N28/3,5|C100/2,8|Metz 58AF2|C17-40/4L||C70-200/4L|+reszta

  10. #10
    sailor
    Gość

    Domyślnie

    ja szczerze mowiac nie rozumiem problemu .. przeciez fotocela to koszt 20pln .. latwe to wygodne i przyjemne w uzyciu. a jak chcesz ttla to kabelek numerek jesli sie nie myle sc17 plus kostka ac-10 i mozesz podlaczyc lamp ile dusza zapragnie .. tzn nie wiem jak to z wieksza iloscia ale 3-4 na pewno zadzialaja. no chyba ze meczymy sztuke dla sztuki to wtedy .. moze szymony znow sie podejmie sprawdzania wyladowan kondensatora?

    aha .. zeby nie bylo zbyt pieknie .. jak bedizesz sprawdzal cene kabelka i kostki to polecam usiasc i wziac gleboki oddech

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •