Close

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 15
  1. #1
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    08 2008
    Miasto
    Kołobrzeg
    Posty
    57

    Domyślnie Zakup sprzętu, na co zwrócic uwagę.

    Witam i na wstępie powiem ze szukałem i jakos nie mogłem znaleźć wątku na ten temat, czyli na co zwrócić uwage przy zakupie aparatu. Body to d80 i czy jest sens robic na szybko jakies testy na hod/bad pixele w sklepie którym ma byc Media Markt i obiektyw 18-105 vR, czy on dobrze bedzie współpracował z tym body? Czy poprosty kupic i nie patrzec na nic i robic zdjecia?

  2. #2

    Domyślnie

    W MM masz ileś tam dni na zwrot bez podawania powodu

  3. #3
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    03 2008
    Miasto
    Szczytna / Wrocław
    Posty
    42

    Domyślnie

    Tak na szybko raczej nie ocenisz czy istnieje problem hot/bad pikseli. Tym bardziej, że raczej nie będziesz mógł zrzucić zdjęć na komputer. Ale z nowymi body nie ma jakiś większych problemów. Jakby co, to zrób tylko test na ff/bf obiektywu i to by było na tyle. Zresztą, jakby coś było nie tak, to zawsze możesz zwrócić towar do kilku dni od zakupu, przy zachowaniu oryginalnych kartonów oraz papierów.
    Nikon D80, N18-70, N50/1.8, SB-400

  4. #4

    Domyślnie

    po co w MM. bedzie dużo drożej niż gdzieś indziej. ff/bf testowanie ci wystarczy

  5. #5
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    08 2008
    Miasto
    Kołobrzeg
    Posty
    57

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez ryszkut Zobacz posta
    po co w MM. bedzie dużo drożej niż gdzieś indziej. ff/bf testowanie ci wystarczy
    patrzac na najnizsze ceny ze skąpiec.pl to jest taniej i mam na miejscu. od reki i nie musze czekac i sie martwic czy przesyłka dojdzie czy nie...

  6. #6
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    03 2008
    Miasto
    Szczytna / Wrocław
    Posty
    42

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez ryszkut Zobacz posta
    po co w MM. bedzie dużo drożej niż gdzieś indziej.
    A to akurat zależy. Zazwyczaj mają znacznie drożej, ale czasami zdarzają się wyjątki. Np. wczoraj udało mi się znaleźć we wrocławskim MM 50 1.8 za 385zł czyli tyle samo ile wynosi najniższa cena na ceneo
    Nikon D80, N18-70, N50/1.8, SB-400

  7. #7

    Domyślnie

    Ja tam byłem na tyle bezczelny, że jak kupowałem swojego d80 to z 1,5 godzinki siedziałem ze swoim laptaczem w sklepie (fotojoker), tłukłem fotki i szukałem hot/bad pikseli :] Opłaciło się, bo w pierwszym body znalazłem 3 hot'y, drugie zostało już u mnie Zawsze to mniej łażenia i kłócenia się ze sprzedawcą o wymianę/oddanie sprzętu. Pozdrawiam...

  8. #8
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    03 2008
    Miasto
    Szczytna / Wrocław
    Posty
    42

    Domyślnie

    No jest to na pewno jakiś sposób. Ja ostatnio jak testowałem 50-tkę 1.8 z d80 w MM, to odczuwałem taką dziwną presję ze strony pracownika działu foto. Jakoś tak zdawało mi się, że nie za bardzo w sos było mu to, że tak dokładnie testowałem sprzęt. Ale nie stawiał oporów Tak czy siak, gdyby trzeba było, to siedziałbym i z 2 godziny testując sprzęt.
    Nikon D80, N18-70, N50/1.8, SB-400

  9. #9

    Domyślnie

    U mnie było podobnie... W sumie gostek się zdziwił, że tu i teraz chcę przetestować sprzęt,. Pożyczyłem sobie kawałek lady, krzesełko spod fotokiosku, a sprzedawca chodził, oglądał co ja tam robię i mina jego była bezcenna jak poprosiłem o drugie body... I wogóle jestem ciekaw jakie są losy tamtego walniętego, bo pytałem się, co robią w takiej sytuacji, gdy ktoś znajdzie bad/hot pixele. Sprzedawca odpowiedział, że przeceniają puchę, która czeka na "uświadomionego" o wadzie klienta... Znając życie pakują w pudełko jakby wszystko było ok i czeka na niczego nie świadomą ofiarę... W każdym razie na pewno nie ma co się krępować. W końcu to za nasze pieniądze dokonujemy zakupu i mamy prawo do sprawdzenia sprzętu. Sprzedającemu pewnie to nie pasi, bo jak coś to mamy natychmiastowe dowody na ewidentne braki w działaniu sprzętu... Ale cóż, to jego problem... :]
    Ostatnio edytowane przez Mruk ; 18-01-2009 o 02:33

  10. #10
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    03 2008
    Miasto
    Szczytna / Wrocław
    Posty
    42

    Domyślnie

    Tak... "uświadomionego" klienta. W sumie i tak większość nabywców nigdy się nie dowie, albo nie będzie nawet potrzebowało wiedzieć o tych ukrytych wadach. Większość sprzętu z MM trafia przecież w ręce "niedzielnych" fotografów
    Nikon D80, N18-70, N50/1.8, SB-400

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •