Close

Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7

Wątek: głupie pytanie

  1. #1

    Domyślnie głupie pytanie

    Mam problem i kiedy o nim myślę, to az mi się chce śmiać z błahości.

    Kupiłem sobie koreks, wywoływacze itp. i chciałbym wywołać filmy ilforda. Srebrowe.

    Problem w tym, że mój F80 zwija wszystkie filmy do końca, tak że nie wiem jak wyciągnąć błonę z kasetki.

    Jest jakaś metoda na to. Czy tu trzeba użyć ciężkiego sprzeciora?
    Pozdrawiam.
    MamiyaRB67, D90, D70, 12-24, 18-70, 28-80, 35, 50, 180, 70-300...
    |||blog ||| maciejsimm.com|||

  2. #2
    pebees
    Gość

    Domyślnie

    Poczytaj tutaj

  3. #3
    Super Moderator Konto PREMIUM Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    11 2005
    Miasto
    Bydgoszcz
    Posty
    32 776

    Domyślnie

    jak kasetka jest nierozbieralna to znaczy, że jednorazowa. kombinerkami w ciemni łatwo odciągniesz bok. film wyjmiesz z całą szpulką bokiem. nic sie nie stanie, nie porysujesz bo te zwoje to naswietlony poczatek filmu.
    Moje systemy: Nikon F i Z, Hasselblad, Leica, Pentax, Rolleiflex, FKD Zenity, Praktiki, ruskie dalmierze i około 30 szkiełek.

  4. #4
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    05 2006
    Miasto
    Warszawa / Włocławek
    Posty
    148

    Domyślnie

    Czytalem kiedys na pewnej stronie w jaki sposob koles sobie radzil i mi sie bardzo to spodobalo. Mianowicie bral otwieracz do butelek i otwieral film jak butelke. Pieknie schodzi, a otwieracz i do otwierania czegos innego moze sie przydac, bo w ciemni sucho, oj sucho

    [ Dodano: Pon 31 Lip, 2006 14:35 ]
    Ach, polecam tez strone http://www.korex.boo.pl. Duzo informacji, mili ludzie

  5. #5

    Domyślnie

    F80 do serwisu na czyszczenie i wgranie nowej wersji softu (50zl) a bedzie zostawial jezyczek.

    A poza tym to kasety swietnie rozbiera sie zwyklym otwieraczem. Nie wyciagaj filmu przez wyciagniecie go przez szczeline, bedziesz mial pieknie porysowany.

  6. #6

    Domyślnie

    dzięki.

    też myślałem, żeby to rozpier.... ale wolałem się zapytać tesz czym.
    Pozdrawiam.
    MamiyaRB67, D90, D70, 12-24, 18-70, 28-80, 35, 50, 180, 70-300...
    |||blog ||| maciejsimm.com|||

  7. #7

    Domyślnie

    a jest tez inna metoda...... PALCAMI

    tak tak, da sie rozewrzec kasetke kciukami, tak jak czasem rozpolawiamy jablko dla ukochanej.

    Jesli juz mamy troche rozwarta szczelinke to rozginamy blaszke na maksa a boki szpulki usuwamy by nie porysowac filmu. W rekach zostaje nam sam negatyw ze szpulka...
    Na szkolenie zapraszam do gdanska.... mozna przyjsc tez z otwieraczem do butelek i prowiantem... hihihi

    Mozna potrenowac na pustych juz szpulkach (pelno ich w kazdym labie), badz kupic wyciagarke do jezyczkow filmow....

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •