Close

Strona 2 z 5 PierwszyPierwszy 1234 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 47
  1. #11

    Domyślnie

    No tak, ja też widziałem taki komunikat i też przez chwilę myślałem, że moja stacja bazowa nie dzieli łącza ( ja myślałem , że to wina sprzętu). Spróbuj jednak zadzwonić do TP, nie mów im, że masz maka ( oni od razu zlewają problem - mówią, że maków nie wspierają, że to inny system i nie współpracuje z neostradą) tylko zapytaj wprost czy na tych "parametrach" neostrady możesz dzielić w domu łącze internetowe przy pomocy urządzenia bezprzewodowego. Jeżeli potwierdzą, że tak, to zapytaj jak to zrobić, nie mówiąc, że masz airporta ( powiedz, że się jeszcze nie zdecydowałeś na router - inaczej będą Cię spławiać). Powinno się*udać.

    pozdrawiam

    *

  2. #12

    Domyślnie

    W koncu udalo mi sie dodzwonic do tepsy i oprocz tego z dzwonic trzeba tam bardzo dlugo i nikt nic za bardzo nie wie ,
    to dowiedzialem sie ze gdybym mial liveboxa to powinno wszystko dzialac jak nalezy (dla kilku komputerow w domu) po wifi,
    ale ze oni nie wspieraja inych urzadzen to mi nie pomoga bo wg nich powinno to dzialac.
    Tak wiec dalej wiem tyle ile wiedzialem

    ps modem adsl to linksys am200, bo ktos o to wczesniej pytal, czy cos moze byc ustawione nie tak w tym modemie co powoduje ze siec nie dziala tak jak powinna, bo modem skonfigurowalem po kupnie jakies 2 lata temu i od tej pory go nie ruszalem (na poczatku dzialal jako modem kablowy ,a pozniej podlaczony do APE z jednym kompem, no i teraz z drugim)
    Ostatnio edytowane przez marszull ; 19-01-2009 o 13:52

  3. #13

    Domyślnie

    cała tepsa...

    może poszukaj coś na myapple. Bo jeśli twierdzą, że ma liveboxie powinno działać to i u Ciebie musi. Jednak obstawiam, że ktoś tam w tpsa znalazł wymówkę aby Cię, mówiąc brzydko spławić.

    życzę powodzenia, bo zdaję sobie sprawę, że sytuacja frustrująca

  4. #14

    Domyślnie

    co do tepsy to mam takie samo zdanie
    ale niestety nie mam innej mozliwosci netu (rozsadnej)
    na myapple zalozylem watek ale narazie nik nic konkretnego nie napisal
    najlepiej by bylo jak pisalem znalezc osobe ktora ma sytuacje podobna jak ja (tylko zeby jej wszystko dzialalo) neo, ape i co najmniej dwa kompy w domu
    ale na razie nikt taki sie nie odezwal ;-(
    na razie radze sobie tak ze po prostu jak korzystamy z netu to na zmiane

  5. #15
    Oszczędny w słowach Awatar TomaszD
    Dołączył
    03 2006
    Miasto
    Biała Podlaska
    Posty
    33

    Domyślnie

    Poszukaj w ustawieniach modemu lub AP ustawień LAN, DHCP i powiedz co tam jest ustawione
    A jeszcze lepiej zamieść gdzieś na serwerze zrzuty ekranowe konfiguracji modemu i ap wtedy będzie prościej coś powiedzieć.

  6. #16

    Domyślnie

    w APE masz takie same dokladnie ustawienia co w innych tego typu urzadzeniach. W/g mnie wina lezy w ustawieniach Airport'u.
    Spróbuj ustawic w jednym z kompów IP pobierane przez DHCP a nie na sztywno. Czyli odpal imac'a ( zakaldam ze dziala ci na nim net) potem odpal MB , ustaw dhcp, odswiez ustawienia sieci i sprawdz czy dziala. Jak nie zadziala to porob screeny ustawien APE i obu kompow, wrzuc gdzies i ci pomozemy
    Ostatnio edytowane przez sevenoo ; 19-01-2009 o 18:09
    Contax 645, Zeiss 80mm f/2

  7. #17

    Domyślnie

    jutro porobie screeny ustawien APE, ustawien kart airport w obydwu kompach i ustawien w modemie i gdzies wrzuce
    "z komputerow" nie jestem jakis biegly, ale do tej pory jak mialem jakis problem to dobre przeszukanie netu zawsze pomagalo
    a w tym wypadku guzik i tylko czlowiek nerwowy sie robi

  8. #18

    Domyślnie

    Tak wiec dzisiaj zrobilem screeny wszystkiego co sie dalo
    sa tutaj jako pojedyncze obrazki plus jeden plik zip ze wszystkim (jak ktos ma dobre lacze to lepiej ogladac na soim kompie) 3,5 mega
    na obrazkach sa screeny z ustawien APE, ustawien airport w imacu i airport w macbooku, ustawienia z modemu dsl i ustawienia z kompa jak modem jest podpiety przez kabel
    ps w ustawieniu airporta pokazuje ze jest 1 komputer podpiety do sieci ale macbook dopiero sie uruchamial, jak wystartowal to byly juz dwa (tylko znowu zaczely sie akcje z netem)
    jelsi ktos bedzie mial jakas rade to chetnie poslucham , ba ja jak pisalem wczesniej nie mam zadnego pomyslu

  9. #19
    Oszczędny w słowach Awatar TomaszD
    Dołączył
    03 2006
    Miasto
    Biała Podlaska
    Posty
    33

    Domyślnie

    Więc tak będę pierwszy
    Z tego co widać to linksys jest nie tylko modemem ale i routerem, włącz w linksysie DHCP a w AirePort ustaw :
    1 Ustaw sposób, w jaki stacja bazowa otrzymuje adres IP od ISP, wybierając z menu Konfiguruj IPv4 jedną z następujących opcji: (Wybierz Używając DHCP, jeżeli ISP automatycznie wysyła adres IP.)
    2 Ustaw sposób, w jaki stacja bazowa udostępnia połączenie z Internetem komputerom w sieci, lub skonfiguruj ją jako pomost, jeżeli jest podłączona do sieci. (Wybierz „Wyłączone (tryb pomostu)”, jeżeli stacja bazowa jest podłączona do sieci, która posiada serwer DHCP przyznający adresy IP.)
    3 Kliknij w Uaktualnij, aby uruchomić ponownie stację bazową z nowymi ustawieniami
    Z macami mam nie wiele do czynienia więc AirPorta widzę pierwszy raz na oczy. Pozdrawiam



    Info ze strony http://support.apple.com/
    Udostępnianie połączenia

    Jeśli masz dwa lub więcej komputerów i chcesz, aby współdzieliły połączenie z Internetem, upewnij się, że sieć jest prawidłowo skonfigurowana. Musisz wiedzieć, czy Twój dostawca usług Internetu zapewnia tylko jeden adres IP, czy wiele adresów. Jeśli do wykorzystania jest tylko jeden adres IP, konieczne jest użycie routera umożliwiającego współdzielenie połączenia. Funkcja ta znana jest jako NAT (Network Address Translation) lub „maskarada adresów IP” („IP masquerading”). Informacje dotyczące konfiguracji można znaleźć w dokumentacji dołączonej do routera. Sprawdź je z osobą, która konfigurowała sieć lub skorzystaj z pomocy producenta routera.

    Więc sprawę masz prostą, jeżeli Twój linksys jest nie tylko modemem, ale routerem to wszystko, co napisałem na górze powinno zadziałać w innym wypadku musisz kupić router, jeżeli chcesz mieć Internet na 2 komputerach, bo TP S.A. przydziela tylko 1 numer IP i w neostradzie jest on dynamiczny.
    Ostatnio edytowane przez TomaszD ; 20-01-2009 o 22:05

  10. #20

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez TomaszD Zobacz posta

    Z tego co widać to linksys jest nie tylko modemem ale i routerem, włącz w linksysie DHCP a w AirePort ustaw :
    1 Ustaw sposób, w jaki stacja bazowa otrzymuje adres IP od ISP, wybierając z menu Konfiguruj IPv4 jedną z następujących opcji: (Wybierz Używając DHCP, jeżeli ISP automatycznie wysyła adres IP.)
    2 Ustaw sposób, w jaki stacja bazowa udostępnia połączenie z Internetem komputerom w sieci, lub skonfiguruj ją jako pomost, jeżeli jest podłączona do sieci. (Wybierz „Wyłączone (tryb pomostu)”, jeżeli stacja bazowa jest podłączona do sieci, która posiada serwer DHCP przyznający adresy IP.)
    3 Kliknij w Uaktualnij, aby uruchomić ponownie stację bazową z nowymi ustawieniami
    Z macami mam nie wiele do czynienia więc AirPorta widzę pierwszy raz na oczy. Pozdrawiam

    Więc sprawę masz prostą, jeżeli Twój linksys jest nie tylko modemem, ale routerem to wszystko, co napisałem na górze powinno zadziałać w innym wypadku musisz kupić router, jeżeli chcesz mieć Internet na 2 komputerach, bo TP S.A. przydziela tylko 1 numer IP i w neostradzie jest on dynamiczny.
    Tylko jak wybieram Polacz uzywajac PPPoE w APE to juz nie mozliwoasci wybrania jak udostepniam internet tylko mam ze twoja stacja bazowa udostepnia pojedynczy adres IP klientom bezprzewodowym przy uzyciu DHCP oraz NAT
    chyba zebym wybral polacz uzywajac EThernet ale wtedy mam puste pola w ktore nie wiem co wpisac (przy konfiguruj IPv4 bo jak wybieram automatycznie to na pewno sie nie polaczy zaden komp z netem
    Co do ostatniego zdania to APE powinien dzialac jako router bezprzewodowy
    dzieki

    ps jak wybieram nie laczenie PPPoe a ETHERNET to mam do wypelnienia cos takiego

    [URL=http://g.imageshack.us/img517/obrazek3gi
    Ostatnio edytowane przez marszull ; 20-01-2009 o 22:33

Strona 2 z 5 PierwszyPierwszy 1234 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •