Close

Strona 1 z 5 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 47
  1. #1

    Domyślnie siec w domu airport express i 2 komputery problem

    Witam
    Mam problem z siecia domowa i internetem
    Do airport expressa ma podlaczonego linksysa i przez to po wifi interent w domu (neostrada)
    Wszystko dzialalo ok jak byl tylko imac, ale teraz jest drugi komputer (macbook ale to chyba bez znaczenia)
    i internet dziala tylko na jednym tzn czasem tu czasem tu, nigdy w dwoch kompach na raz.
    Jak jest wlaczony tylko jeden komp to jest ok.
    Konfigurator airporta pokazuje dwa komputery podlaczone do sieci.
    Co powinienem ustawic, co jest nie tak?
    Pare razy juz mi forum pomoglo moze teraz tez tak bedzie

  2. #2

    Domyślnie

    witaj,

    a jakiego typu masz IP? u mnie mam włączony publiczny adres IP, potem poszczególne urządzenia ( jest ich łącznie 4) pobierają sobie dhcp z puli ( u mnie jest to np 10.0.1.2 do 10.0.1.200) i wszystkie urządzenia mają połączenie z netem jednocześnie. O ile mnie pamięć nie myli to zaraz po zmianie dostawcy miałem podobny problem do Twojego i właśnie nadanie publicznego adresu IP pomogło. Może pomoże i Tobie

    pozdrawiam

  3. #3

    Domyślnie

    szczerze mowiac to nie mam pojecia
    net mam z tepsy (neostrada)
    a gdzie moge sprawdzic to ip?
    z tego co doczytalem to IP neostrada jest publiczne
    najprawdopodobniej mam cos namieszane w ustawieniach APE
    albo w ustawieniach airportow w komputerach
    jak ktos korzysta z tych urzadzen to moze sie odezwie??
    pliz bo ja juz po roznego rodzaju ustawieniach nie mam pomyslow co dalej ;-(
    Ostatnio edytowane przez marszull ; 17-01-2009 o 22:21

  4. #4

    Domyślnie

    Zewnętrzny adres IP można sprawdzić w każdym linksysie w zakładce Status. (Na górze, całkowicie po prawej stronie)
    Lecz za bardzo nie wiem co ma zew. adres na WAN-ie do wewnętrznej puli lokalnej sieci po dhcp serwerze.
    Jeżeli możesz napisz jaki masz model tego linksysa.
    “Fotografując staraj się pokazać to, czego bez ciebie nikt by nie zobaczył.”
    Robert Bresson

    Moja mała galeria.

  5. #5
    Oszczędny w słowach Awatar TomaszD
    Dołączył
    03 2006
    Miasto
    Biała Podlaska
    Posty
    33

    Domyślnie

    [internet dziala tylko na jednym tzn czasem tu czasem tu, nigdy w dwoch kompach na raz.
    Jak jest wlaczony tylko jeden komp to jest ok.]
    A czy to, że Internet działa czasem tu czasem tu to nie zależy od tego który komputer zostanie włączony jako pierwszy? Wygląda na to, że masz tylko jeden adres IP i dostaje go komputer który pierwszy zaloguje się do sieci.

  6. #6

    Domyślnie

    Na początek jeżeli masz taką możliwość podaj adresy ip z obydwu jednostek
    “Fotografując staraj się pokazać to, czego bez ciebie nikt by nie zobaczył.”
    Robert Bresson

    Moja mała galeria.

  7. #7

    Domyślnie

    Ja używam extreme oraz expressa w sieci WDS i z tego co widzę obsługuje je jeden program. Ciebie interesuje zakładka Internet( w narzędziach Air porta), następnie połączenie z internetem, na dole masz opcje udostępnianie połączenia, powinieneś włączyć*udostępniaj publiczny adres IP, jeżeli tą*opcję*masz aktywną*a net nie działa na dwóch kompach jednocześnie, to zrób zrzuty ekranów i prześlij mi na marcinj1975@me.com, porównam z moimi ustawieniami i może coś*pomogę

  8. #8

    Domyślnie

    Marcin dzieki zaraz sprawdze i wysle
    co do adresow ip to mam na jednym kompie 192.168.1.199 a na drugim 192.168.1.200

    ps juz wyslalem screeny
    Ostatnio edytowane przez marszull ; 18-01-2009 o 18:55

  9. #9

    Domyślnie

    sprawdź maila, z tego co widzę, to masz nieaktywną funkcję*udostępnianie połączenia ( i ze zrzutu wynika , iż nie możesz jej włączyć). Jak już*pisałem, o ile minie pamięć nie myli, wynika to z tego, że operator przydziel Ci taki numer IP, na którym nie możesz dzielić*połączenia ( i to właśnie z tego powodu masz tą*funkcję*w narzędziach airporta nieaktywną). Ja u mnie miałem podobny problem, wystarczył jeden telefon do operatora i było po sprawie ( nie jest to TP). Mam nadzieję, że u Ciebie pójdzie podobnie.

    pozdrawiam

  10. #10

    Domyślnie

    Marcin jeszcze raz dzieki za zrzuty
    Tylko wydaje mi sie ze to nie o to chodzi (ale oczywiscie moge sie mylic)
    przy polaczeniu z internetem w narzedziu airport mam polacz uzywajac PPPoE
    (czyli podaje nazwe konta hasloi nazwe uslugi) i przy tej opcji PPPoe
    mam napisane ze
    "Twoja stacja bazowa udostepnia pojedynczy adres IP klientom bezprzewodowym przy uzyciu DHCP oraz NAT"
    PS tak sobie pomyslalem dzisiaj Czy mozliwe jest ze cos jest nie tak ustawione w tym linksysie ze pozniej airport nie chce dzielic sygnalu
    jak przegladam net przy pomocy googla to duza ilosc ludzi korzysta z APE i neostrady i nie znalazlem zeby ktos mial z tym problem
    ja zreszta tez nie mialem przy jednym kompie

Strona 1 z 5 123 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •