Close

Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 22
  1. #1

    Domyślnie Lampa błyskowa i teleobiektyw ?

    Mam pytanie czy jest sposób na doświetlenie (oświetlenie w przypadku focenia nocą) np. ptaków fotografowanych teleobiektywem np. 400mm z odległości 30m, w grę nie wchodzą lampy na statywach itp. Z ogniskowaniem nie ma problemu bo odległość jest zmierzona i ustalona w dzień.
    Planuję zakup SB800 ale nie zależy mi na "bajerach" tylko na sile błysku, a może do tego celu jest coś całkim innego.
    Jeśli było o czymś takim na NF to przepraszam ale przy prędkości NETA którą mam przeszukanie jest nie realne.
    Porady w rodzaju "rób przy dobrym świetle" już wypróbowałem
    http://www.krupienko.pl/galeria/

  2. #2

    Domyślnie

    soczewka Fresnela moze pomoc. a czy takie cos mozna w naszym kraju kupic, i za jakie pieiadze to nie wiem

    aha... CF zamien na FN. nie to forum

  3. #3

    Domyślnie

    polecam lampy metza...do niektórych z nich są nasadki tele...mój 54MZ4i błyska do 40m, ale na te ptaki będzie chyba jeszcze za słaby...choć ja dopalałem na ok 30m, ale w pochmurny dzień z sigmą 400/5,6...
    mecablitz 76 MZ-5 digital - to potęga błysku! liczba przewodnia 76 prz ISO 100/21° (105mm) - czy do niej jest nasdka tele to nie wiem bo to najnowszy wypust nikona, ale z tą lampą, podobnie jak 54MZ4i, masz iTTL...
    60CT-4 i 60CT-1 są przystosowane do nasadek tele, a z tańszych 45 CL-4 i 45 CL-1, ale tu tylko manual, albo automatyka lampy...swoją drogą bardzo dobra :P
    Pozdrawiam Serdecznie Jacek Pawłowski
    F70+D50+D200+Tamron 28-75/2.8+Tamron 17-35/2,8-4+Sigma 70-200/2,8HSM+Nikkor 12-24/4+Nikkor 85/1,8+Metz 54MZ4i+MF055PRO+MF479B ANKIETA - LAMPY BŁYSKOWE

  4. #4

    Domyślnie

    Bardzo dziękuję za szybką reakcję z waszej strony
    Zaraz szukam po sklepach tych konwerterów na lampę, jeśli ktoś się z nimi spotkał to proszę o linka.
    Znalazłem lampy METZ 70MZ-5 DIGITAL i 60CT-4 ale nie ma żadnej wzmianki o nasadkach tele a tylko o rozpraszających
    http://www.krupienko.pl/galeria/

  5. #5

    Domyślnie

    to moze ja sie podlacze pod pytanie... stoje przed wyborem pomiedzy sb-600 a sb-800... chcialbym lampy uzywac takze z tele przy 200mm.. robilem w kosciele z sb800 i przy 200mm wychodzilo calkiem fajnie... a czy sb600 ma wystarczajaca sile blysku? czy jest ona odpowiednia do reporterki sportowej? (duzo wolniej sie laduje niz sb800?)
    Zdjęcia sportowe w duuużym formacie. Zapraszam!
    www.blog.pressfocus.pl

  6. #6

    Domyślnie

    tomajk, w katalogu metza, który posiadam mają one nr katalogowy:
    0 0006042 0
    0 0004533 5
    Pozdrawiam Serdecznie Jacek Pawłowski
    F70+D50+D200+Tamron 28-75/2.8+Tamron 17-35/2,8-4+Sigma 70-200/2,8HSM+Nikkor 12-24/4+Nikkor 85/1,8+Metz 54MZ4i+MF055PRO+MF479B ANKIETA - LAMPY BŁYSKOWE

  7. #7

    Domyślnie

    ALF nie mogę doszukać się tych nr. Metz pokazał mi się jako sprzęt HIFI horoba jak jest takie wolne necisko i jeszcze do tego dzieciaki to naprawdę ciężko coś znależ
    ale i tak powoli brnę do przodu i mam nadzieję że coś się znajdzie.
    Dziś rano widziałem z odległości 15m dzięcioła zielonego w idealnej pozycji lecz z powodu niedostatecznego światła niestety klapa nie wspominając o dzięciole czarnym, dlatego tak gorączkowo szukam rozwiązania.
    Za wszelką pomoc merytoryczną serdecznie wszystkim dziękuję.
    Szukam dalej katalogu Metza

    Nie to idzie się załamać ciągle coś innego, setki a nawet tysiące bajerów ale tego co mi potrzeba ni jak znależć nie mogę ALFratuj podaj linka gdzie toto można kupić albo gdzie ten katalog Metza bo muszę zaufać trochę ludziom a nie sam doszukiwać się sposobów tym bardziej że, jestem troszkę w desperacji.
    http://www.krupienko.pl/galeria/

  8. #8
    Super Moderator Konto PREMIUM Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    11 2005
    Miasto
    Bydgoszcz
    Posty
    32 776

    Domyślnie

    ja też myślałem że metz 76 jest nie wiadomo jak silny. a tu - słaby on nie jest, ale ostatnio producenci zamiast podawać standartowo dla 100 ISO i kątu rozsyłu swiatła odpowiadającemu obiektywowi 35 mm, podają go dla wartosci tele. Lepiej to wygląda w materiałach reklamowych. Zreszta czyni tak nie tylko metz, ale i inni. Ciężko teraz porównać moc lampy nie znając jej szczegółowych parametrów. Kiedyś wystarczył symbol lampy i było wszystko wiadomo.
    tomajk - te nasadki fresnela to najlepsze co może być, ale nie dostaniesz tego łatwo. tak jak pisze alf - sa one do tzw "młotków" Metza, juz niepopularnych w używaniu z cyfrą. Mało kto zamawia taki sprzęt. Może będą pasowały własnie do metza 76?
    zrobi ci sie bardzo, bardzo drogi komplecik.
    Moje systemy: Nikon F i Z, Hasselblad, Leica, Pentax, Rolleiflex, FKD Zenity, Praktiki, ruskie dalmierze i około 30 szkiełek.

  9. #9

    Domyślnie

    www.metz.de - skontaktuj się z firmą fototechnika z gdańska, oni są przedstawicielami metza na polskę i może ci ściągną, albo poszukaj na ebayu...
    Jacek_Z, ostatnio pokazuje się co raz więcej młotków w wersjach cyfrowych, więc rynek jednak będzie, a znając metza, to wypuści drogie i tańsze
    ale i tak wśród dostępnych lamp, to 76 jest potęgą
    Pozdrawiam Serdecznie Jacek Pawłowski
    F70+D50+D200+Tamron 28-75/2.8+Tamron 17-35/2,8-4+Sigma 70-200/2,8HSM+Nikkor 12-24/4+Nikkor 85/1,8+Metz 54MZ4i+MF055PRO+MF479B ANKIETA - LAMPY BŁYSKOWE

  10. #10

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Jacek_Z
    ja też myślałem że metz 76 jest nie wiadomo jak silny. a tu - słaby on nie jest, ale ostatnio producenci zamiast podawać standartowo dla 100 ISO i kątu rozsyłu swiatła odpowiadającemu obiektywowi 35 mm, podają go dla wartosci tele. Lepiej to wygląda w materiałach reklamowych. Zreszta czyni tak nie tylko metz, ale i inni. Ciężko teraz porównać moc lampy nie znając jej szczegółowych parametrów. Kiedyś wystarczył symbol lampy i było wszystko wiadomo.
    He he. Wcześnie się do tego doszliście. Jednak większe wrażenie robią wyższe cyferki na pudełkach. Więc i nie dziwota, że podaje się to co pasuje producentowi.
    pozdrawiam Krzysiaczek
    _________________
    lasciate ogni speranza, voi ch'entrate

Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •