Close

Strona 1 z 15 12311 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 150
  1. #1
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    05 2008
    Miasto
    Kleryków Świętokrzyski
    Posty
    47

    Domyślnie Sigma 50 mm f/1.4 EX DG HSM czy Nikkor AF-S 50mm f/1.4G ?

    W serwisie Optyczne.pl dwa najlepsze obiektywy standartowe to Sigma 50 mm f/1.4 EX DG HSM a na drugim miejscu Nikkor AF-S 50mm f/1.4G. Polski przedstawiciel Sigmy chwali się, że jest to najlepszy w kosmosie obiektyw standartowy. Według komentarzy użytkowników Nikkor 'nie ma wad' a Sigma ma nieco niedopracowany AF.

    Który z tych obiektywów daje lepszy jakościowo obraz oraz ładniejszy "bokeh" ?

    Takie miałem pierwotne zamierzenie aby jeszcze bardziej zaoszczędzić kasy i kupić sobie 85mm/1.4 ale myślę, że nie ma sensu walić w sprzęt tyle pieniędzy... niewiem. Chyba 50/1.4 można zrobić równie dobre zdjęcia z pięknym bokeh'em (?).
    Ostatnio edytowane przez Jacek_Z ; 04-09-2013 o 17:53

  2. #2

    Domyślnie

    a) czym robisz foty (DX czy FX)
    b) jakie zdjęcia robisz (full body czy portret o ile mówimy o ludziach bo 85 nie widzę w krajobrazie)
    c) zasobność Twojej świnki (nie pytam ile masz)
    d) czy czytałeś cały http://nikon.org.pl/showthread.php?t=72730
    d.1) czy znasz post http://nikon.org.pl/showpost.php?p=1...&postcount=949 zamieściłem porównanie 3 szkieł 50tek
    e) czy po przeczytaniu i odpowiedzeniu na pkt a-d czy masz jakieś konkretne pytanie?

    a Sigma daje 2 lata gwarancji nawet do w sumie 5ciu Nikon 1rok choć EU mówi o 2latach - (2 lata ponoć na cywila a 1 na firmę FVAT)
    śluby, robaki, i dzieciaki a także wyprawy
    Pawel Borowka
    <')(((<-( <')(((<-( The deeper I go
    <')(((<-( The better I get

  3. #3

    Domyślnie

    Kupiłem w koncu Nikkora, choć nie jest łatwo dostać ten obiektyw.. dobre sklepy internetowe jak te z forum czekaja na dostawę, jednak cena bedzie najprawdopodobniej wyższa od dotychczasowej o ponad 20%.

    Sigma jest raczej dostępna i stała cena 1500PLN bez złówki, to w moim przypadku więcej od zakupionego obiektywu o 219PLN. Różnica w cenie nie była decydujaca przy wyborze.. i przy takiej kasce mz nie powinna.

    Cóż ciesze się Nikkorkiem, choć wiem, że w rywal sprawia wrażenie lepiej zbudowanego, minimalnie bardziej ostrego, o innym bokehu( subiektywnie dla mnie lepszym), jednoczesnie jak mówi legenda ma mniej trafień AF-em, co w jakimś sensie potwierdziła posiadana przeze mnie Sigma 30 1,4.

    Po podpieciu nowego Nikkora do D70s stwierdziłem, że nie miałem jeszcze szkiełka tak pieknie współpracujacego z body..

    .
    . . . - - - . . .

    Bla, bla, bla

  4. #4

    Domyślnie

    z tym AF w Sigmie to, moim zdaniem, urban legend jest. albo poprawili. albo w ProCentrum nie ma nietrafiajacych. albo sie Sigma lubi z D90. na pewno mam mniej nietrafionych niz te 8% co optyczni (ale testowali na C, to pewno dlatego he he).

    anyway, piekniejszego bokehu to chyba nigdzie nie widzialem. No, moze w N85/1.4, ale to juz inna polka (cenowa tez, chlip).
    The Iron never lies to you. You can walk outside and listen to all kinds of talk, get told that you’re a god or a total bastard. The Iron will always kick you the real deal.

  5. #5

    Domyślnie

    kurde no , nabieram chrapki znowu na sigmę może sprzedam 50 1,4 G
    d700 d3 14-24 28 35 50 85 135

  6. #6

    Domyślnie

    Mnie przerażają gabaryty tej Sigmy Kupiłem 50/1,8D jako lżejszy (patrz:turystyczny) zamiennik 24-70/2,8, kupno cięższej koleżanki mija się zatem z celem , choć bardzo kusi...

  7. #7

    Domyślnie

    Oglądając wyłącznie foty w necie przyznam, że bardziej podobają mi się te z sigmy.

    Jakby lepszy kontrast, jakby więcej detali, bardziej podoba mi się sposób oddania jaskrawych świateł (np neonówki) - to do mnie przemawia w sigmie.

    Jednocześnie mimo, że wiele osób wspomina w przypadłości wielu innych sigm - niecelnego autofokusa, to jednak użytkownicy wogóle się nie skarżą, a w testach chyba nie pada ta kwestia. Wnoszę, że jest porównywalnie do nikkora.

    Mając na uwadze, że te szkła kosztują podobnie i oba są wzorami jakości optycznej, to jedyną zaletą nikkora nad sigma jest to że to nikkor pytanie tylko czy wolisz minimalnie lepszą jakość optyczną czy rozwiązanie systemowe Nikkor trochę tańszy niż sigma, a ta skolei jest trochę cięższa.

    wybór należy do Ciebie, w tym przypadku nie da się dokonać złej decyzji
    D700 | N16-35/4 | N50/1.4G | N85/1.8D

  8. #8

    Domyślnie

    Nie wiem stuk czy przy lapaniu ostrości, zwłaszcza przy "hamowaniu", jest przypadłością wszystkich Sigm, a testowałem tego modelu dwa egzemplarze, czy uzytkownicy tego szkła tak też mają?? To mnie troche zraziło.. przy 30tce nie było takich atrakcji.

    Natomiast przy Nikkorze jest wrażenie jakby działał wolniej od starszego brata, aczkolwiek jest to jednak zludzenie, bo afs jest cichutki

    .
    Ostatnio edytowane przez Nikuś ; 14-01-2009 o 20:53
    . . . - - - . . .

    Bla, bla, bla

  9. #9

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Nikuś Zobacz posta
    Nie wiem stuk czy przy lapaniu ostrości, zwłaszcza przy "hamowaniu", jest przypadłością wszystkich Sigm, a testowałem tego modelu dwa egzemplarze, czy uzytkownicy tego szkła tak też mają?? To mnie troche zraziło..
    ten egz ktory testowalem tez sie zachowywal jakby banda smerfow w ktoryms momencie zaciagala hamulec w srodku. poza tym z celnoscia AF.. nie bylo fajnie .. raczej takie pol na pol .. i to mnie zrazilo. choc jego wlasciciel stwierdzil z tych samych zdjec ze jest wysmienicie i wybral te 2 ostre celem pokazania ze jest ok. obstawiam ze jest tak jak z 30. jak sie trafi dobry egz, ktory spasuje sie z body to bedzie dzialal wysmienicie.
    "Dopóki nie skorzystałem z Internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów" - S. Lem

  10. #10

    Domyślnie

    Powtórzę, nowa sigma to najlepszy standart jaki używałem, z D700 bez wad, z D300 korekcja AF na +15 i trochę wolniejszy AF, głębia ostrości przy 1,4 IMO w portrecie za mała.

Strona 1 z 15 12311 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •