Close

Strona 1 z 6 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 51
  1. #1

    Domyślnie Pierścienie pośrednie KENKO DG for Nikon

    Witam!
    Dzisiaj otrzymałem do swoich rączek owe pierścienie.
    Zakupiłem na allegro od Foto-Tip za 650zł. Pierścienie przenoszą wszelką automatykę (pomiar światła, AF, nawet w obiektywach ze śrubokrętem). Dlatego też się na nie zdecydowałem, chociaż mogłem kupić MARUMI, które nie przenoszą AF w obiektywach ze śrubokrętem.

    Pierwsze wrażenie bardzo pozytywne. Pierścienie są wykonane rzetelnie, ładnie wyglądają, bardzo dobrze pasują do bagnetu i szkieł.

    Posiadam obecnie dwa szkiełka: KIT 18-70 oraz tele 70-300G. Używanie pierścieni z KIT'em zupełnie odpada. Nawet przy użyciu tylko najmniejszego pierścienia (12mm). Tutaj ostrość już można złapać na 70mm, ale odległość od obiektu to ok 1cm, więc chyba trochę za mało do robaczków . Z pozostałymi pierścionkami ostrość znajduje się gdzieś wewnątrz obiektywu Po prostu na krótkich ogniskowych tych pierścieni nie da się używać. Zabawa zaczyna się dopiero na ogniskowych powyżej 70mm. Dlatego używam do tych pierścieni tylko obiektywu 70-300G i to na ogniskowych pomiędzy 100-200mm.

    Nie będę tutaj zamieszczał zdjęć makro wykonanych za pomocą tych pierścieni. Chciałem się tylko podzielić wrażeniami oraz napisać, że z KIT'em (wiele osób pytało czy KIT i takie pierścienie się do czegoś nadają) nie da się zrobić zdjęcia makro. Tutaj potrzebne jest albo szkiełko makro, albo tele z ogniskowymi od 100mm w górę - to daje już pewien komfort.

    Wiadome jest, że używanie pierścieni bardzo zmniejsza ilość światła, i z założonymi trzema pierścieniami nawet przy użyciu szkła o jasności 2.8 powoduje, że tak naprawdę jest 5.6.

    Jeśli chodzi o jakość optyki, to pierścienie nie mają tutaj żadnego znaczenia w przeciwieństwie do soczewek makro (Raynox oraz inne nakręcane szkiełka). Wszystko zależy od klasy obiektywu.

    Wiem, że tym tekstem Ameryki nie odkryłem , ale chciałem napisać parę zdań na ich temat, bo wiele osób porusza temat pierścieni na forum.

    Myślę, że znalazłem w końcu swój systemik makro. Teraz pozostało jeszcze kupno jakiegoś jasnego szkiełka

    Jeżeli macie jakieś pytania to śmiało piszcie. Postaram się w miarę mojej wiedzy i możliwości pomóc
    D7000, N 17-55, N 35, SB, MB-D11, EIZO, EPSON, VELBON, NNJ

  2. #2

    Domyślnie

    Hmm pisesz pierścienie a wiec kilka (trzy?) i że działają ze śrubokrętami szukam właśnie coś do 180 2,8 ... z tego co piszesz wynika że z tymi pierścieniami miał bym pełną automatyke łącznie z AF .... prosze potwierdź.... tylko bo za te pieniądze to rzecz ciekawa oj niezmiernie ciekawa ( jeśli trzy pierścionki..) pozdr
    Jak się nie ma co się lubi to i wtedy się nie lubi tego co się ma....

  3. #3

    Domyślnie

    Tak - będzie działał. Będziesz miał pełną automatykę...
    D7000, N 17-55, N 35, SB, MB-D11, EIZO, EPSON, VELBON, NNJ

  4. #4

    Domyślnie

    Poczytajcie jeszcze to:

    http://www.fotografia-przyrodnicza.a...afia/macro.php

    Myślę, że trochę teorii nie zawadzi.
    Jacek

  5. #5
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    03 2005
    Miasto
    Jastrzębie Zdrój
    Posty
    26

    Domyślnie

    A mnie się wydaje że zakup tych pierścieni (i za taką kwotę) posiadając badziewny i strasznie wolny traktor 70-300G jest nietrafionym zakupem. Nie lepiej to kupić od razu szkiełko makro ?. Mając baterie dobrych i jasnych szkieł można się jeszcze na to skusić ale posiadając 70-300G ?. Kiedyś też się zastanawiałem nad pierścieniami ale spasowałem i kupiłem sobie mikro nikorka 60 (używka ale jak nowy, za 900zł).
    | D70,D100 | AF-S DX 18-70 | Nikkor Micro 60/2.8D | Nikkor 50/1.4 D | Lexar 2GB | SanDisk UltraII 2GB |

  6. #6

    Domyślnie

    jesli ktos chce to mam na sprzedanie taki komplet Kenko w stanie bardzo dobrym za 550zł
    Nikon E600, E800, D810 i dużo obiektywów

  7. #7

    Domyślnie

    VonRays, a co polecisz do tych pierścieni zamiast 70-300G?
    Tym Nikkorem 60 to jakie powiększenia można uzyskać?
    D7000, N 17-55, N 35, SB, MB-D11, EIZO, EPSON, VELBON, NNJ

  8. #8

    Domyślnie

    kiedyś gdzieś wyczytałem że ktoś stosował pierścień Kenko zdaje się 28mm ze stałką 50mm, hmmm spodobało mi się to rozwiązanie, choć nigdy nie widziałem sampli z takiego zestawu, a teraz czytam że raczej nie jest to możliwe...sam nie wiem co o tym myśleć.
    Może ktoś z forumowiczów może potwierdzić zastosowanie stałki 50mm z pierścieniami AF. Da się w końcu czy nie?
    alexanderkozłowski ::: Nasza... Strona

  9. #9

    Domyślnie

    35-70 z kenko chodzi ok
    "czuję jak rodzi się moc"

  10. #10

    Domyślnie

    alexkoz, u mnie przynajmniej KIT 18-70 nawet z jednym najmniejszym pierścieniem nie chciał za bardzo współpracować. Odległość od przedmiotu: 1cm. Potem to już porażka...
    D7000, N 17-55, N 35, SB, MB-D11, EIZO, EPSON, VELBON, NNJ

Strona 1 z 6 123 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •