Close

Strona 1 z 12 12311 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 113
  1. #1
    Kaleid
    Gość

    Domyślnie Krzywo wklejone matryce

    Dzis na plrfc doszly mnie sluchy o takiej wadzie ktorej rzekomo pelno w sieci, cos kto moze slyszal ?

  2. #2

    Domyślnie

    na forach nikonians i dpreview było kilka razy o tym
    szczęśliwie test jest dosyć prosty
    zresztą zaraz będzie kolejna histeria jak z BF
    pzdr
    dawid

  3. #3

    Domyślnie

    Słyszeć nie słyszałem, ale sam zacząłem odnosić wrażenie, że obraz trochę mi leci, kiedy wydaje mi się, że trzymam aparat prosto, ale przyjąłem to jako moje złudzenie.
    Koniec końców uznałem, że jest to być może zniekształcenie obiektywu, bo obraz nie "leci" równomiernie i zniekształcenie jest stosunkowo małe.

    Chwila przerwy....


    Sprawdziłem teraz na moich szkłach i stwierdzam, że jak się ustawi według linii w matówce, to nic nie leci na bok.

  4. #4

    Domyślnie

    Niestety ja mam ten problem (nie smiejcie sie ale tak jest). Trzy tygodnie temu umowilem sie z serwisem na poprawienie ustawienia matowki wzgledem matrycy. Objawia sie to przekrzywieniem obrazu ktory na liniach w trakcie zwolnienia migawki, jest idealnie prosty. Nie robie paniki poniewaz mam nadzieje ze da sie to poprawic, jednak problem istnieje. Czy to sposob wklejenia matrycy, czy jak twierdzi serwis ustawienie matowki, nie mam pojecia...

  5. #5
    Kaleid
    Gość

    Domyślnie

    Matryca nie moze byc krzywo wklejona bo nie jest wklejana

  6. #6

    Domyślnie

    Dlatego pisze ze mnie nie do konca interesuje zagadnienie Serwis twierdzi ze trzeba ustawic lustro - tak mysla

  7. #7
    Kaleid
    Gość

    Domyślnie

    A w jaki sposob jest przekrzywiony?

  8. #8

    Domyślnie

    Masz jeden z przykladow: http://www.d70klub.digital.pl/zdjecia/foto/DSC_0819.jpg Fota robiona z paserami, dokladnie do siatki. 100% zdjec wykonanych z reki i statywu jest skrzywiona o ten sam kat, mimo pasowania...

    Ps. W pierwszej puszce ktora mialem nie bylo tego shitu. Zreszta zauwazylem to juz na pierwszych zdjeciach wykonanych nowym korpusem.

  9. #9
    Kaleid
    Gość

    Domyślnie

    wlasnie sprawdzilem u siebie:






    U mnie jest prosto


    Stawiam raczej na matowkę

  10. #10

    Domyślnie

    hm; kiedys zdecydowalem sie na system nikona, bo wydawalo mi sie, ze oznacza on m.in. solidnosc i trwalosc; to, co czytam jest zdrowe, bo sprowadza na ziemie, choc niewesole

Strona 1 z 12 12311 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •