Close

Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8
  1. #1

    Domyślnie Od czego zacząć

    Mam pewien dylemat. Niebawem będę mógł sobie urządzić studio w piwnicy. Wymaluje ściany i jakąś podłogę sobie zrobię. Tylko jeszcze kiedy to nastąpi minie ze 2 miesiące. Zastanawiam sie nad zakupem pierwszego atrybutu - parasolkę. Chciałbym juz teraz sobie zakupić bo tak sobie myśle ze przyda mi sie w makrofotografii jako duży dyfuzor. Aktualnie foce z zdjęcia z tamronem 90 i lampą SB-800 na który założyłem tak jakby dyfuzor domowej roboty - prostopadłościan z przedłużoną jedną górną ścianą, środek obłożyłem sreberkiem. Zastanawia mnie efekt jaki będzie z parasolki. Zawsze jak robie krople na trawce zamocowaną (albo z fotoceli) sabinką i z moim dyfuzorem wychodzi taki głupi efekt. Woda zamienia sie soczewki które skupiają światło pod sobą, a trawka nabiera taki ciemno zielony brzydki kolor.

    Jaką tą parasolkę kupić i co do niej - nie mam wogóle pojęcia co jest dobre a co tandetne? I ile by to kosztowało?

  2. #2

    Domyślnie

    źle widac ten post czy co?? Poradźcie koledzy!!

  3. #3
    Super Moderator Konto PREMIUM Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    11 2005
    Miasto
    Bydgoszcz
    Posty
    32 776

    Domyślnie

    poczytaj wątki jak ten: http://forum.nikon.org.pl/showthread.php?t=50282
    jest wiele podobnych.
    Moje systemy: Nikon F i Z, Hasselblad, Leica, Pentax, Rolleiflex, FKD Zenity, Praktiki, ruskie dalmierze i około 30 szkiełek.

  4. #4

    Domyślnie

    przepraszam że za bardzo nie podpowiem, ale z ciekawości zapytam - jaką ty masz piwnicę że w niej studio zmieścisz? jak mieszkałem w bloku to nie wyobrażam sobie zdjęć w pomieszczeniu 2x4 m no chyba że portrety fiszajem robione

  5. #5

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez sokrates Zobacz posta
    przepraszam że za bardzo nie podpowiem, ale z ciekawości zapytam - jaką ty masz piwnicę że w niej studio zmieścisz? jak mieszkałem w bloku to nie wyobrażam sobie zdjęć w pomieszczeniu 2x4 m no chyba że portrety fiszajem robione
    Może chodzi o suszarnię, te pomieszczenia w blokowiskach przeważnie są sporych rozmiarów, tym nie mniej byłoby szkoda zostawiać sprzęt studyjny w piwnicy z dwóch powodów:
    1. Zawsze ktoś może się włamać i zabrać co nie co lub też co gorsza zniszczyć.
    2. W większości przypadków pomieszczenia piwniczne są wilgotne, więc warunki raczej ekstremalne dla sprzętu.
    Istotną wadą kobiet jest to, iż tracimy przez nie zbyt wiele czasu, ale jest to najpiękniej stracony czas.

  6. #6

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez krka Zobacz posta
    Jaką tą parasolkę kupić i co do niej - nie mam wogóle pojęcia co jest dobre a co tandetne? I ile by to kosztowało?
    Może to ci pomoże: http://strobist.blogspot.com/2009/01...-umbrella.html
    Parasolki generalnie są tanie od parunastu/kilkudziesięciu złotych za chińskie do ~100zł za firmowe. Proponuje kup sobie na początek 2 srebrną i białą (lub wersje 2w1) chińską i zobacz czy ci się podoba efekt. Aby umocować parasolkę do lampy aparatowej będzie ci potrzebny tzw. umbrella bracket. Myślę że podstawy w fajny i łatywy sposób można poznać tutaj: http://www.youtube.com/watch?v=lKAD7leNOVY&eurl

    Do zdjęć makro raczej kupił bym softbox (fajnym rozwiązaniem są softboxy photoflexu LiteDome xs dedykowane do lamp aparatowych, koszt ~200zł).

  7. #7

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez ambergraff Zobacz posta
    Może chodzi o suszarnię, te pomieszczenia w blokowiskach przeważnie są sporych rozmiarów, tym nie mniej byłoby szkoda zostawiać sprzęt studyjny w piwnicy z dwóch powodów:
    1. Zawsze ktoś może się włamać i zabrać co nie co lub też co gorsza zniszczyć.
    2. W większości przypadków pomieszczenia piwniczne są wilgotne, więc warunki raczej ekstremalne dla sprzętu.
    ja mam pomieszczenie 3 x 4 m, odpowiednio zabezpieczone. Wilgoci zero, raczej bardzo goraco w zimie, połowa sciany w grzejnikach

  8. #8

    Domyślnie

    w zimie nie przewiduje zdjeć - za zimno. Jest to pomieszczenie co najmniej 5na5m

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •