Close

Strona 1 z 6 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 54
  1. #1
    Gaduła Awatar ku6i
    Dołączył
    01 2007
    Miasto
    Górny Śląsk/Kraków
    Posty
    1 485

    Domyślnie Jaki dysk twardy 500 GB?

    Na Serial ATA. Z opinii wyczytanych w necie ciężko się na coś zdecydować, bo przerzucają się argumentami miłośnicy Maxtorów/Seagate'ów itd.? Dlatego mógłbym uzyskać jakieś rady co do konketnych modeli dysków spełniających moje kryteria? Ew. rady jakich modeli nie brać, bo to kicha itd.
    Będę wdzięczny za wszelkie odpowiedzi.

  2. #2

    Domyślnie

    Firma Maxtor została przejęta przez Seagate.
    Nie wiem czy powodem tego były kłopoty finansowe Maxtora.
    W ostatnich miesiącach posypało się u nas sporo dysków właśnie Maxora, co mogłoby świadczyć, że z jakością i kontrolą jakości było u nich ostatnio bardzo kiepsko.
    Amatorzy – martwią się o sprzet. Profesjonaliści – martwią się o pieniądze. Mistrzowie – martwią się o światło.

  3. #3

    Domyślnie

    Od trzech lat pracuję tylko na Samsungach. Komputer śmiga po co najmniej 16 godzin dziennie, obrabiam na nim zdjęcia i filmy. Nie mam żadnych problemów. Od co najmniej pół roku mam trzy dyski Samsung 500 GB, SATA/300, 16MB, NCQ Spin Point F1 . Pracują aż miło, są ciche, nie grzeją się zbytnio. Dyski Samsunga mogę polecić z czystym sumieniem.
    Pozdrawiam

  4. #4

    Domyślnie

    Ja akurat zawiodłem się na Samsungu (250 GB ... padł po ~8 miesiącach). Od lat używam seagate i nie miałem problemów (obecnie model 320 GB na talerzach 160 GB) ale podobno nowsza wersja z talerzami 250 GB jest awaryjna (nie wiem jak z talerzami 320 GB np. w miarę nowy model 640 GB ST3640323AS). Może spróbuj najnowszych modeli na talerzach 500 GB (niebawem będą w sprzedaży) albo jak chcesz coś możliwie najmniej awaryjnego to coś z wersji raid edition (np. ST3500320NS 500 GB dwa talerze po 250).

  5. #5

    Domyślnie

    Ja podzieliłem ryzyko kupiłem dwa po 750GB; jeden Samsunga drugi Seageta

  6. #6
    Rozmowny Awatar Macro
    Dołączył
    07 2007
    Miasto
    Łódź/Warszawa/Sztokholm
    Posty
    901

    Domyślnie

    Jedna uwaga. Jak ja sie interesowałem jakiś czas temu dyskami to wszyscy polecali kupić 640 zamiast 500 jako najbardziej optymalny stosunek pojemności do ceny.
    L166B | F80 | F65 | OM20 | D300 | N50/1.8 | N12-24/4 | T90/2.8 DI | S30/1.4 | F85/1.4 | takie tam...

    "How do you feel about women's rights? I like either side of them."

  7. #7
    Motorniczy
    Gość

    Domyślnie

    Dodam od siebie pytanie , mianowicie slyszalem o dwoch rodzajach tego samego dysku - dysk serwerowy i dla ludu i teraz pytanie czu to prawda ?

  8. #8

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Motorniczy Zobacz posta
    Dodam od siebie pytanie , mianowicie slyszalem o dwoch rodzajach tego samego dysku - dysk serwerowy i dla ludu i teraz pytanie czu to prawda ?
    TAK, to prawda i ta prawda dotyczy nie tylko HDD, ale i szerszego spektrum.

    Wot, żyzń takaja.
    NIKON


    לא תרצה - VI - Nie będziesz mordował

  9. #9

    Domyślnie

    Tiaaa... ja parę lat temu żeby mieć pewność, zainwestowałem w kontroler SCSI i dyski IBMa (super trwałe, wytrzymałe)... padły tak samo szybko jak ówczesne dyski IDE
    Pozdrawiam! Marcin fotoblog fotografia
    F100,D700,D80 | N 35/2D 50/1.4D 105/2.8D 24-85G 35-70/2.8D 75-150/3.5AiS | Σ 12-24 70-300 | Sonnar 300/4 | Soligor 135/2.8 | SW 150/750 | SB-800/400 | LS-2000 | HEQ5

  10. #10

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez mpwt Zobacz posta
    Tiaaa... ja parę lat temu żeby mieć pewność, zainwestowałem w kontroler SCSI i dyski IBMa (super trwałe, wytrzymałe)... padły tak samo szybko jak ówczesne dyski IDE
    Niestety chińszczyzna zaczyna wychodzić bokiem pomału wszędzie

Strona 1 z 6 123 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •