Close

Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 23
  1. #1

    Domyślnie Zawieszająca się myszka

    Mam problem - jak w temacie. Zawiesza mi się myszka, najczęściej lewy przycisk, rzadziej prawy, czasem wogóle nie reaguje na ruch.
    Zrobiłem już:
    - wymiana myszki
    - zmieniłem popsutą płytę główną
    - postawiłem system na nowo
    - formatowałem dysk systemowy
    a ciągle się wiesza.
    Co to może oznaczać? Jakiś wirus? Wydaje mi się że nie mam...
    "Na początku poznaj wszystkie zasady, żeby o nich zapomnieć"
    John Coltrane

  2. #2

    Domyślnie

    - wirus zniknąłby przy reinstalacji systemu
    - płytę główną wymieniłeś
    - myszkę zmieniałeś, więc to ani kabelek, ani wtyczka, ani wadliwa konstrukcja myszki

    Mam parę koncepcji:
    - może sterownik, jaki dołączał producent jest zepsuty
    - albo gryzie się z jakimś innym sterownikiem lub programem
    - ewentualnie zepsuty jest port myszki (w obudowie komputera)

    Żeby wyeliminować problemy ze sterownikiem, może uruchom jakiś inny system. Żeby bez potrzeby nie instalować - możesz ściągnąć sobie jakiegoś Linuxa typu live-cd. Na przykład slaxa (www.slax.org) - 200 MB do ściągnięcia. Albo nawet DamnSmallLinux - tylko 50 MB. Wypalić to na płytkę (lub pendrive, jeśli twój komputer umie zabootować z USB). Jeśli myszka nadal będzie się "krzaczyć" - to moim zdaniem rzecz jest sprzętowa (stawiam na obudowę/port).

    ------Dodane:
    Przypomniałem sobie jeszcze, że stare myszki optyczne głupiały niekiedy przy silnych źródłach światła. Ewentualnie, jeśli masz myszkę bezprzewodową, może masz w pobliżu jakieś źródło zakłócającego sygnału?
    Ostatnio edytowane przez MsbS ; 19-06-2007 o 08:56

  3. #3

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez MsbS Zobacz posta
    - wirus zniknąłby przy reinstalacji systemu
    - płytę główną wymieniłeś
    - myszkę zmieniałeś, więc to ani kabelek, ani wtyczka, ani wadliwa konstrukcja myszki

    Mam parę koncepcji:
    - może sterownik, jaki dołączał producent jest zepsuty
    - albo gryzie się z jakimś innym sterownikiem lub programem
    - ewentualnie zepsuty jest port myszki (w obudowie komputera)

    Żeby wyeliminować problemy ze sterownikiem, może uruchom jakiś inny system. Żeby bez potrzeby nie instalować - możesz ściągnąć sobie jakiegoś Linuxa typu live-cd. Na przykład slaxa (www.slax.org) - 200 MB do ściągnięcia. Albo nawet DamnSmallLinux - tylko 50 MB. Wypalić to na płytkę (lub pendrive, jeśli twój komputer umie zabootować z USB). Jeśli myszka nadal będzie się "krzaczyć" - to moim zdaniem rzecz jest sprzętowa (stawiam na obudowę/port).

    ------Dodane:
    Przypomniałem sobie jeszcze, że stare myszki optyczne głupiały niekiedy przy silnych źródłach światła. Ewentualnie, jeśli masz myszkę bezprzewodową, może masz w pobliżu jakieś źródło zakłócającego sygnału?
    Sterownika w myszce nie było żadnego - po prostu małe pudełko (mysz przewodowa optyczna)
    Port myszki jest na płycie głównej, obudowa chyba nie ma nic z tym wspólnego.
    "Na początku poznaj wszystkie zasady, żeby o nich zapomnieć"
    John Coltrane

  4. #4

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez elanek Zobacz posta
    Port myszki jest na płycie głównej, obudowa chyba nie ma nic z tym wspólnego.
    Dokładnie tak...
    Gdyby zawieszała Ci się tylko ruchowo a nie przyciski i to na ułamki sekund to od razu zwaliłbym winę na podkładkę, ale to w Twoim przypadku raczej nie to.
    Masz może przejściówkę z PS2 na USB?
    Jeśli tak to spróbuj ją tak podłączyć...
    D50|17-50|3x540EZ
    www.boguslawkrysztofiak.pl

  5. #5

    Domyślnie

    A czy przypadkiem myszka nie zachowuje się dziwnie w momencie gdy pada na nią ostre światło, np. bezpośrednio Słoneczko/ lampa? Bardzo często wówczas myszki optyczne głupieją jeśli chodzi o ruch, a czasem również jeśli chodzi o przyciski.
    szkoda, że to już nie to samo forum...

  6. #6

    Domyślnie

    myszka robi fiku - miku niezaleznie od pory dnia
    "Na początku poznaj wszystkie zasady, żeby o nich zapomnieć"
    John Coltrane

  7. #7

    Domyślnie

    Podejrzewam wirusa - sformatowałem tylko jedną partycję... Jest na forum jakiś wirusolog?
    "Na początku poznaj wszystkie zasady, żeby o nich zapomnieć"
    John Coltrane

  8. #8

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez MsbS Zobacz posta
    - wirus zniknąłby przy reinstalacji systemu
    I tu się z Tobą Nie zgodzę, bo wirusy zamieszkujące tablicę FAT będą sobie egzystować nadal i infekować dowolnie instalowany system i na nic formatowanie dysku i tym podobne zabiegi, pomaga dopiero FDISK z parametrem MBR, co wygląda tak: FDISK /MBR. Ale nie od rzeczy też jest zastosowanie dobrego programu antywirusowego (najlepiej rodzimej konstrukcji).
    PS.
    Można też z bardzo dobrym skutkiem zadeptać wirusa przesuwając partycję startową dysku programem
    PartitionMagic (sprawdzone).
    Ostatnio edytowane przez david555 ; 19-06-2007 o 11:32
    NIKON


    לא תרצה - VI - Nie będziesz mordował

  9. #9

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez elanek Zobacz posta
    Port myszki jest na płycie głównej, obudowa chyba nie ma nic z tym wspólnego.
    Oj zdziwiłbyś się jakie cuda dzieją się z kompami
    U siebie miałem problem z zawieszającą się drukarką - powodem było zwarcie w kabelkach wyprowadzających usb na front obudowy... ile ja czasu straciłem na zdiagnozowanie tej bzdury ...
    Ostatnio przy złożeniu nowego kompa okazało się, że mój SoundBlaster Live zawiesza cały system.
    dobra rada w takich przypadkach - odłącz wszystko co tylko się da z płyty i sprawdzaj czy dalej jest taki problem - czasem takie dziwactwa wyskakują, że aż sam się dziwię co ma jedno wspólnego z drugim
    ... na nic sprzętu kupa gdy fotograf (_._) ...

  10. #10

    Domyślnie

    właśnie odłączałem... Mam tylko wpiętą kartę grafiki - druga już, odkąd problem się pojawił...
    Nawet SB Live nie podpinałem po formacie dysku.
    Zdarzało się z jednym i z dwoma dyskami... bez i z nagrywarką DVD
    Jeszcze mi została kieszeń na dysk, ale o ile pamiętam to też bywała odpięta...
    "Na początku poznaj wszystkie zasady, żeby o nich zapomnieć"
    John Coltrane

Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •