Close

Strona 1 z 4 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 44

Mieszany widok

Poprzedni post Poprzedni post   Następny post Następny post
  1. #1

    Domyślnie jaki podział dysku HD ? - poznam mądre rady

    a jak sie już uporam z dylematem Vista czy XP (ze wskazaniem na Viste) to wiem, że "spece" maja zawsze jakieś swoje dobre pomysły na pewne tradycyjne rozwiązania. To jak macie jakies 'super-patenty" co do podziału dysku w laptopie zaznaczam - aby nie proponować RAIdów i innych cudów . Jeden dysk, jeden system -

    C/ 25 GB system
    D/ 10 GB aplikacje
    E/ 15 GB taki System-Cache na smieci typu systemowy TEMP, cache Photoshopa, NC, przegladarki, itp
    F/ XX GB reszta

  2. #2
    Rozmowny Awatar dzejms
    Dołączył
    02 2007
    Miasto
    Nie ma takiego miasta Londyn...jest Lądek...Lądek Zdrój
    Posty
    705

    Domyślnie

    Jeden dysk - Jedna partycja
    Folder TEMP/SMIECI/ITP
    itp
    Stopka sropka... wybitnie niekomercyjna.

  3. #3

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez dzejms Zobacz posta
    Jeden dysk - Jedna partycja
    Folder TEMP/SMIECI/ITP
    itp
    no sorry, ale nic nie kumam z tej Twojej rady, bo chyba nie radzisz abym wszystko wwalił na jedna partycje ? a w laptopie mam jeden dysk raczej...

  4. #4

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez dzejms Zobacz posta
    Jeden dysk - Jedna partycja
    Folder TEMP/SMIECI/ITP
    itp
    ja też tak radzę
    przerobiłem rożne podziały i RAIDy
    Jeden dysk - Jedna partycja - i odpowiednia ilość folderów - to najlepszy pomysł

  5. #5

    Domyślnie

    chyba kolega nigdy nie mial problemow z dyskiem/systemem

  6. #6

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez fruchu Zobacz posta
    chyba kolega nigdy nie mial problemow z dyskiem/systemem
    z dyskiem nie... z systemem też. "Stosuje" Acronis TrueImage - mam zawsze czystą, nową po instalce kopie systemu i aplikacji - i robię sobie przywracanie co dwa/trzy miesiące. Wszystko jest bit po bicie postawione w 5 minut - szybkie i sprawne, a dane to oddzielne sprawy i regularna archiwizacja.

  7. #7

    Domyślnie

    Od czasu kiedy skonczylem z Amiga, nigdy nie mialem dysku z dwiema (lub wiecej) partycjami. 1 dysk to jedna partycja i koniec. Tyle, ze ja zawsze mialem przynajmniej dwa dyski (jeden na system i soft, a drugi na dane). No i z tego wzgledu moje "przyzwyczajenia" psu na bude Ci sie przydadza. Krzys, wytlumacz mi tylko jedno -- na cholere Ci osobna partycja na system i osobna na aplikacje? Dziwi mnie takze nieco kolejna partycja na tempy. Skoro zainstalujesz raz system i oprogramowanie, to kwestia fragmentacji miejsca na partycji C (dla ktorej (podejrzewam), zapewne chcesz te kolejne "literke") bedzie raczej malo znaczaca.
    D3s, D3, D800 | 14-24, 24-70, 70-200 VR2, S 35/1.4, N 50/1.4D, S 85/1.4, T 90Di, PC28 | SB910, SU800, PIXEL KING | Man 055 ProB + 410 | LowePro 650, Tamrac exp 8x
    www.SALDAT.pl

  8. #8

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez krzysztof jot Zobacz posta
    z dyskiem nie... z systemem też. "Stosuje" Acronis TrueImage - mam zawsze czystą, nową po instalce kopie systemu i aplikacji - i robię sobie przywracanie co dwa/trzy miesiące. Wszystko jest bit po bicie postawione w 5 minut - szybkie i sprawne, a dane to oddzielne sprawy i regularna archiwizacja.
    skoro i tak wszystko na biezaco archiwizujesz to po co dzielisz na partycje? przeciez w razie problemu to i tak format i masz system postawiony od nowa? nie mozesz sie polapac w katalogach?

  9. #9

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez fruchu Zobacz posta
    skoro i tak wszystko na biezaco archiwizujesz to po co dzielisz na partycje? przeciez w razie problemu to i tak format i masz system postawiony od nowa? nie mozesz sie polapac w katalogach?
    Ale jak odtwarza nowy system na dysku C: to wszystkie aktualne dane na innych partycjach są gotowe do pracy zaraz po odtworzeniu systemu.
    Amatorzy – martwią się o sprzet. Profesjonaliści – martwią się o pieniądze. Mistrzowie – martwią się o światło.

  10. #10

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Władca Pixeli Zobacz posta
    Ale jak odtwarza nowy system na dysku C: to wszystkie aktualne dane na innych partycjach są gotowe do pracy zaraz po odtworzeniu systemu.
    dokładnie tak, faktycznie nie ma chyba sensu dzielenia na system i aplikacje - i tak zawsze przywracam obie - aby powiazania pomiędzy systemem a Common Files aplikacji były identyczne jak w chwili robienia kopii.

    stig - po co na TEmp ? ano, gdzies kiedys przeczytałem ze wywalenie tego ciagle "pulsującego" folderu poza system nie jest złym pomysłem. Cache PSa czy NC wsadzic na inna partycje też ktoś m i kiedyś doradziłi i tak zostało . Ponoć nie szkodzi a czasem pomaga.

Strona 1 z 4 123 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •