Close

Strona 2 z 5 PierwszyPierwszy 1234 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 44
  1. #11

    Domyślnie

    Od czasu kiedy skonczylem z Amiga, nigdy nie mialem dysku z dwiema (lub wiecej) partycjami. 1 dysk to jedna partycja i koniec. Tyle, ze ja zawsze mialem przynajmniej dwa dyski (jeden na system i soft, a drugi na dane). No i z tego wzgledu moje "przyzwyczajenia" psu na bude Ci sie przydadza. Krzys, wytlumacz mi tylko jedno -- na cholere Ci osobna partycja na system i osobna na aplikacje? Dziwi mnie takze nieco kolejna partycja na tempy. Skoro zainstalujesz raz system i oprogramowanie, to kwestia fragmentacji miejsca na partycji C (dla ktorej (podejrzewam), zapewne chcesz te kolejne "literke") bedzie raczej malo znaczaca.
    D3s, D3, D800 | 14-24, 24-70, 70-200 VR2, S 35/1.4, N 50/1.4D, S 85/1.4, T 90Di, PC28 | SB910, SU800, PIXEL KING | Man 055 ProB + 410 | LowePro 650, Tamrac exp 8x
    www.SALDAT.pl

  2. #12

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez krzysztof jot Zobacz posta
    z dyskiem nie... z systemem też. "Stosuje" Acronis TrueImage - mam zawsze czystą, nową po instalce kopie systemu i aplikacji - i robię sobie przywracanie co dwa/trzy miesiące. Wszystko jest bit po bicie postawione w 5 minut - szybkie i sprawne, a dane to oddzielne sprawy i regularna archiwizacja.
    skoro i tak wszystko na biezaco archiwizujesz to po co dzielisz na partycje? przeciez w razie problemu to i tak format i masz system postawiony od nowa? nie mozesz sie polapac w katalogach?

  3. #13

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez fruchu Zobacz posta
    skoro i tak wszystko na biezaco archiwizujesz to po co dzielisz na partycje? przeciez w razie problemu to i tak format i masz system postawiony od nowa? nie mozesz sie polapac w katalogach?
    Ale jak odtwarza nowy system na dysku C: to wszystkie aktualne dane na innych partycjach są gotowe do pracy zaraz po odtworzeniu systemu.
    Amatorzy – martwią się o sprzet. Profesjonaliści – martwią się o pieniądze. Mistrzowie – martwią się o światło.

  4. #14

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez michalus Zobacz posta
    Jak można pod Windows podzielić dysk na partycje systemową i "pliki i aplikacje"? Większość dużych aplikacji i tak zainstaluje się na dysku systemowym, albo w katalogu gdzie zainstalowany jest system, albo innych cudakach typu "program files".
    Wiesz, zazwyczaj można wybrać ścieżkę
    "Am Anfang schaute ich mich um, konnte aber den Wagen, von dem ich träumte, nicht finden. Also beschloss ich, ihn mir selber zu bauen." F.Porsche

  5. #15

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Władca Pixeli Zobacz posta
    Ale jak odtwarza nowy system na dysku C: to wszystkie aktualne dane na innych partycjach są gotowe do pracy zaraz po odtworzeniu systemu.
    dokładnie tak, faktycznie nie ma chyba sensu dzielenia na system i aplikacje - i tak zawsze przywracam obie - aby powiazania pomiędzy systemem a Common Files aplikacji były identyczne jak w chwili robienia kopii.

    stig - po co na TEmp ? ano, gdzies kiedys przeczytałem ze wywalenie tego ciagle "pulsującego" folderu poza system nie jest złym pomysłem. Cache PSa czy NC wsadzic na inna partycje też ktoś m i kiedyś doradziłi i tak zostało . Ponoć nie szkodzi a czasem pomaga.

  6. #16

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez krzysztof jot Zobacz posta
    stig - po co na TEmp ? ano, gdzies kiedys przeczytałem ze wywalenie tego ciagle "pulsującego" folderu poza system nie jest złym pomysłem. [...] Ponoć nie szkodzi a czasem pomaga.
    Aha... Myslalem, ze o jakims konkretnym argumencie przeczytam. Dla mnie to bez sensu, no ale jak lubisz miec wiecej literek w systemie, to czemu nie?!
    D3s, D3, D800 | 14-24, 24-70, 70-200 VR2, S 35/1.4, N 50/1.4D, S 85/1.4, T 90Di, PC28 | SB910, SU800, PIXEL KING | Man 055 ProB + 410 | LowePro 650, Tamrac exp 8x
    www.SALDAT.pl

  7. #17
    Oszczędny w słowach Awatar mike555
    Dołączył
    09 2007
    Miasto
    dolnośląskie
    Posty
    96

    Domyślnie

    Proponuje 2 rozwiązania:

    1. Podzielić dysk na 2 partycje, pierwsza system + program files, druga magazyn danych.
    W razie problemów z systemem - wszystkie twoje piki pozostają nietknięte. Wada ? - jak padnie dysk, padną i dane.

    2. Zostawić jedną partycję na cały system, program files i magazyn.
    Jeżeli denerwuje cie ze musisz szukać ścieżek na "C:\", możesz zrobić użyć polecenia "subst" aby stworzyć z wcześniej utworzonego folderu (np."M) a'la dysk "M".
    Pomoże to w zrzucaniu danych (klikasz M: i już jesteś w danym folderze, który dla systemu widoczny jest jako dysk).
    Wracając - do tej jednej partycji polecam zewnętrzny backup-magazyn, np. jakiś 500GB dysk.
    pozdrawiam, mike
    "Inspiracja istnieje, ale musi zastać cię przy pracy."

  8. #18

    Domyślnie

    Ja z kolei wyznaję zasadę, że dysk na którym jest system operacyjny powinien być podzielony co najmniej na dwie partycje i od lat to robię.

    Oczywiście system i swap powinny być zapisane jako pierwsze, by był do nich najszybszy dostęp.
    Dobrze jest też wyważyć wielkość klastra, ale to już każdy eksperymentalnie.
    Ja u siebie przyjmuję wartość dla klastra 2 KB.

    Zaleca się częstą defragmentację danych na dysku i rejestru i powinno być OK.

    Dodam, że system do pracy, powinien być systemem odrębnym od systemu do zabawy, internetu i innych generujących problemy głupot.
    NIKON


    לא תרצה - VI - Nie będziesz mordował

  9. #19

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez velaskez Zobacz posta
    Wiesz, zazwyczaj można wybrać ścieżkę
    To zainstaluj Office na innym dysku. Zaraz okaże się, że większość jest w common w program files, albo w Windows. A w twoim katalogu plik README i ikonka. To sobie nawybieraliśmy ścieżek.

  10. #20

    Domyślnie

    moja teoria dzielenia dysku wynika z wielu przyczyn.
    poczatkowe sektory dysku zawsze są najszybsze wiec tam najlepiej ładować system. Jednak wiekszość średnio starych trojanow/virusów i podobnych jest dosyć tempa i instalule się zawsze na C:\ wiec system na D:\ jest troche bezpieczniejszy. Pozatym jak używamy programów to do nich szybciej dociera głowica (wiem ze to ms ale zawsze ).
    Pozatym w windowsie mozna ustawic sieżki dla program files, temp, moje dokumenty wiec nie ma problemu. Z doświadczenia wiem ze system samotny na partycji trzyma się lepiej i łatwiej dać mu restore. Częsty dostęp do programow lub ich czesta instalacja wymaga osobnej partycji C:\ bo: raz nie ma wtedy duzych problemów z fragmentacją plików a dwa zainstalują się na niej pliki rozruchowe systemu ntfs co przyspieszy minimalnie start systemu.
    Dane na partycji E:\ bo jest jescze stosunkowo blisko środka dysku a pozatym jak się kupi dysk z trzema głowicami (ostanio jakoś ciężko o takie) to tez dobrze dziala.
    No i na koniec trzeba wrzucic gdzies nieszczesny plik wymiany, ew dorzucic do niego tempa i temporary internet files bo one ze wzgledu na male wielkosci i tak zajmuja wiecej klastrow niz ich rzeczywista wartosc a pozatym fragmentacja na takiej partycji jest ogromna.

    Ogólnie rzecz biorąc uważam ze 2 partycje to minimum a jedna to samobójstwo (w przypadku awarii leżymy i kwiczymy bo nic nie da sie zrobic)
    D750 D700 D7000 + s10-20 + S20F1.8 N50F1.8 + N24-70 + N70-200 + uv SDEx:SD,CF + SB-800+SB900 PixelK + hexacoopter | Minolta D700si+28-200+5400xi| 300F4 + 120F2.8 + 80F2.8 + 50F4 + 30cm http://www.rafalbociek.rwbb.pl

Strona 2 z 5 PierwszyPierwszy 1234 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •