Close

Strona 3 z 3 PierwszyPierwszy 123
Pokaż wyniki od 21 do 25 z 25
  1. #21

    Domyślnie

    Ja również używałem jednorazowo a później nowe.
    Pozdrawiam Arek
    7D|G12|Nikkormat FT3|N70-210/4|N50/2|N28/3,5|C100/2,8|Metz 58AF2|C17-40/4L||C70-200/4L|+reszta

  2. #22
    Anonymous
    Gość

    Domyślnie

    na czeskich forach ludize sobie chwala R09 z fomy... podobno trza wywolywac na 1:100 lub 1:200 z godzinnym wywolywaniem, chodz sa tacy co maja jakies ale...
    sam juz niewiem jesli ten W 27 bedzie lepszy... hmm
    musze znalesc jakas dobra droge po ktorej bede kroczyl, wywolywal

  3. #23

    Domyślnie

    Wszystko organoleptycznie! Znajdziesz swój styl. Ja wołam zawsze rzadko i długo.
    Zeiss (N)Ikon www.grenlandia2010.pl
    Pozdrawiam
    Adam

  4. #24
    Anonymous
    Gość

    Domyślnie

    hi
    wlasnie wywolalem film i czekam az wyschnie. Na pierwszy rzut oka wyglada o niebo lepiej, kontrastniejszy, lepszy detal.. przynajmnej pod lupa
    Mam nadzieje ze sie niemyle i na pozytywie bedzie to widac

    wolalem to w fomie R09 rozcieczonym 1+100 42min, licze na mniejsze ziarno przedewszystkim:/

    dziekuje za rady i pozrawiam <piwo>

  5. #25
    Anonymous
    Gość

    Domyślnie

    witam ponownie
    Potrzebuje poradzic, jaki bedzie optymalny czas ilford pan 100 z ID 11 przy zrzedzeniu 1+3
    Kupilem sobie te buteleczki w aptece (100ml) nalalem po sam czubek i teraz tak.
    Na opakowaniu ID 11 jest tabelka w ktorej niema pana 100 jest tylko hp4 czas podany w tabelce to 20min (1+3) z mieszaniem 1min na poczatku kazdej min.
    Znowu na opakowaniu filmu pan100 jest podanych 16min... i badz tu madry
    Zreszta niewierze juz zabardzo w te tabelki po R09- koncze z tym specyfikiem, przy ostatnim filmie, stosujac sie do zalecen producenta film wyszedl ciutke kontrastny- strata czasu, pieniedzy
    Wiem ze mieszanie ma duzy wplyw na efekt koncowy. Chodzi mi glownie o pol-cienie, optymalny kontrast, dobra ostrosc krawedzi.

    z gory dzieki za pomoc

Strona 3 z 3 PierwszyPierwszy 123

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •