Close

Pokaż wyniki od 1 do 10 z 10

Wątek: D2hs czy D200

  1. #1

    Domyślnie D2hs czy D200

    witam

    mam problem uprawiam fotografie przyrodnicza od kilku lat. do tej pory uzywalem F5 i F90x...
    chce kupic lustrzanke cyfrowa nie stac mnie na D2x i nie wiem co wybrac D2hs czy D200 ??
    czesto bywam w skrajnych warunkach klimatycznych i mysle ze D2h sprawdziby sie lepiej (bardziej wytrzymaly??)ale... D200 ma wiecej pixeli i to tez nie jest bez znaczenia...
    jak myslicie co lepsze ?
    z gory dzieki za odpowiedzi
    pozdrawiam camil

  2. #2

    Domyślnie

    Ech, ciężki wybór - z jednej strony korpus będący wcieleniem perfekcji, z drugiej wysoka rozdzielczość... Obydwa są b. wytrzymałe - jurgen wpadł ostatnio ze swoim D200 pod wodę, i nic się nie stało!

    Ogólnie to powiem tak - jeśli masz optykę, umożliwiającą wykonywanie zdjęć nie wymagających później mocnego kadrowania, bierz D2Hs. Jeśli nie jest tak różowo - D200. Zwróć też uwagę na fakt, że w Stanach ceny D2X mocno spadły z uwagi na wprowadzenie modelu D2Xs, a D2Hs nie jest wcale taki znowu tani! (chyba, że masz okazję kupić okazyjnie )

  3. #3

    Domyślnie

    poczytaj jeszcze tu ...jest cos o foto-przyrodniczej i D200, może to Ci troche pomoże
    Pozdr. Darek
    D200|F70D|Naf-s:12-24/4,50/1.4|To:20-35/3.5-4.5,28-70/2.6-2.8,100/2.8|Zenitar16/2.8|SB-900/600|SlikPro700DX

  4. #4

    Domyślnie

    darsedz, nie strasz człowieka. To tylko niewielki margines - praktycznie pomijalny.
    Jacek

  5. #5

    Domyślnie

    Nie ma puszki idealnej... jedna ma lepsze "to" inna "tamto". Myślę że obe nadają się do fotografii przyrodniczej, ale mimo wszystko z przewagą D200... 4mpix z D2hs są świetne ale nie bardzo jest z czego cropować. 10mpix z D200 można bardziej uniwersalnie wykorzystać. To oczywiście moje zdanie podpate praktycznym uzytkowaniem D70, D2h i D200... co mozna wyciągnąć przy odpowiednich okolicznościach i oczywiście umiejętnościach (o szkle nie wspominając ) z tej puszki możesz zobaczyć w ostatnich postach jurgena
    pozdrawiam
    Paweł
    www.pawelpawlak.pl

  6. #6

    Domyślnie

    Chyba jednak D200
    Nowoczesna FP to jednak akcja, niecodzienna sytuacja, a tutaj mając zapas w MP można dokadrować.
    co oczywiście niektórzy uważają za grzech śmiertelny.
    dla mnie jest ok jeżeli mogę z kropa wyciagnąc 30*40

    pozdrawiam

    pewnie Paweł i Czornyj sie ze mną zgodzą, że najlepszym rozwiązaniem będzie D2X za jakieś 3K$
    "czuję jak rodzi się moc"

  7. #7

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez jurgen
    najlepszym rozwiązaniem będzie D2X za jakieś 3K$
    Bezapelacyjnie.

  8. #8

    Domyślnie

    witam

    serdeczne dzieki za wszystkie porady chyba jednak kupie D200
    zobacze jeszcze na ceny uzywanych D2x w USA moze znajde cos godnego uwagi bo fakt ze ceny D2x spady po wprowadzeniu na rynek D2xs.

    jeszcze raz dzieki za porady )

    [ Dodano: Pią 21 Lip, 2006 ]
    mam jeszcze jedno pytanie.
    gdzie najtaniej kupic body D200(nowe) ?
    USA ? a moze Japonia ? a moze jeszcze gdzies indziej ? jak myslicie ?
    pozdrawiam camil

  9. #9

    Domyślnie

    Jak kupisz to daj znać - co? Mimo wszystko do tzw. wildlife to ja bym brał D2H chyba, że znajdziesz sensownego D2X - powodzenia. Może niektórzy mnie tu zlinczują ale jeśli możesz (stać Cię na jeden z tych korpusów) to w stronę D200 bym się nie patrzył - nie ta liga.

    a... zapomniałem dopisać - nie bijcie zbyt mocno!
    Pozdrawiam
    Marcin

  10. #10

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez jurgen
    pewnie Paweł i Czornyj sie ze mną zgodzą, że najlepszym rozwiązaniem będzie D2X za jakieś 3K$
    Zdecydwanie TAK !
    pozdrawiam
    Paweł
    www.pawelpawlak.pl

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •