Close

Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9
  1. #1
    conik
    Gość

    Domyślnie punkt AF w wizjerze i w Live View

    Mam takie glupie pytanie do posiadaczy d700.... Dzisiaj robilem zdjecia przedmiotow i kozystalem z LV...zauwazylem taki drobiazg....patrzac przez wizjer "oczny" srodkowy punkt AF jest w srodku natomiast ten sam kadr widziany w telewizorze w trybie LV pokazuje srodkowy punkt AF nieco wyzej...i tak tez jest pokazywany np w CNX z reszta dotyczy to wszystkich punktow AF srodkowym sie posluzylem w celu wyjasnienia o co chozi... we wszystkich d700 tak jest czy tylko u mnie?
    Ostatnio edytowane przez conik ; 18-12-2008 o 21:50

  2. #2

    Domyślnie

    Też zauważyłem u siebie, że punkty AF z matówki, nie pokrywają się z wyświetlanymi na podglądzie w puszce i w ViewNX lub CNX. Mam trochę przesunięte względem matówki w górny lewy róg.
    NIKON

  3. #3

    Domyślnie

    sprawdzilem na przedmiocie umieszczonym ok 40cm od aparatu (ale to chyba minimalizuje ew. roznice) - u mnie wyglada na to ze jest tak samo - natomiaste ew. roznice wynikaja bardziej z tego "jak" bardzo przesuniete jest oko od tej "idealnej" osi patrzenia przez wizjer ( nei wiem czy jasno napisalem ..)

  4. #4

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez fafniak Zobacz posta
    sprawdzilem na przedmiocie umieszczonym ok 40cm od aparatu (ale to chyba minimalizuje ew. roznice) - u mnie wyglada na to ze jest tak samo - natomiaste ew. roznice wynikaja bardziej z tego "jak" bardzo przesuniete jest oko od tej "idealnej" osi patrzenia przez wizjer ( nei wiem czy jasno napisalem ..)
    Masz na myśli błąd paralaksy.
    FX/DX/CX/www

  5. #5
    conik
    Gość

    Domyślnie

    wiem o czym mowicie ale imo nie ma takiej mozliwosci zeby chodzilo o "paralakse".....roznica jest zbyt duza i nie w tym kierunku w ktorym mozna "ruszyc oko" patrac przez wizjer....na pierwszy rzut oka sprawa jest blacha ale defacto przy malych przedmiotach punkt ostrosci bedzie gdzie indziej przy ostrzenu przez wizjer a gdzie indziej przy ostrzeniu przez LV......pytanie o to czy wszystkie D700 tak maja nie bylo bezpodstawne bo o ile potrafie sobie wyobrazic sytuacje ze to po prostu taki fabryczny "ficzer" i bede pewien ze np punkty na matowce w wizjerze odpowiadaja rzeczywistemu umiejscowieniu czujnikow AF a LV to tylko pic na wode to nie za bardzo teraz wiem co sie pokrywa z rzeczywistoscia a raczej z ukladem AF ....LV czy wizjer "oczny"....przy portrecie i przyslonach rzedu 1.8-2.8 bedzie to mialo znaczenie

  6. #6

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez conik Zobacz posta
    ... nie za bardzo teraz wiem co sie pokrywa z rzeczywistoscia a raczej z ukladem AF ....LV czy wizjer "oczny"....przy portrecie i przyslonach rzedu 1.8-2.8 bedzie to mialo znaczenie
    Też mnie to zastanawia... Raczej ViewNX pokazuje faktyczne punkty ostrzenia i nie są one zgodne z tym, co na wizjerze przez pryzmat. Tutaj masz NEF-a dla porównania.

    Pzdr.
    D700 + N24-70 + N80-200D ED + N70-300VR, SB-900

  7. #7
    conik
    Gość

    Domyślnie

    Na czerwono to co pokazuje nx i lv na zielono polozenie punktu af z wizjera "ocznego"


  8. #8

    Domyślnie

    Tak samo jest u mnie. Zauważyłem jeszcze, że w zależności do odległości, przesunięcie jest różne. Chyba taki urok D700 Ciekawe jak jest w D300?
    NIKON

  9. #9
    Nikon D90, 18-105mm VR, 50/1.8, SB-900, Hoya HD UV, Hoya HD PL-CIR, Kata DC-443

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •