Close

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 12
  1. #1

    Domyślnie moja pierwsza klisza...

    1.

    jutro wstawię następne.... oczywiście krytyka i konstruktywne uwagi mile widziane

  2. #2
    puchbeary
    Gość

    Domyślnie

    Za jasno. Histogram płaski jak naleśnik. Kadr też mnie nie porwał. Myślę że nawet z tego zdjęcia można było wyciagnąć sporo więcej - jeśli nie pod kątem przekazu to chociaż technikaliów. Logo w dole zdjęcia zupełnie zbędne i przesadzone z wielkością.

  3. #3

    Domyślnie

    Podstawową wadą tego zdjęcia jest kiepska konwersja do b/w - brakuje kontrastu, "zgaszenia" świateł - dobra informacja jest taka, że zawsze możesz to poprawić i przeprowadzić konwersję jeszcze raz

    Co do kadru się nie wypowiem bo nie wywołuje u mnie żadnych uczuć, ani w jedną, ani w drugą stronę - więc na teraz przyjmuję koncepcję autorki.


    PS. Wspomniany podpis - nie wiem skąd się bierze taka potrzeba umieszczania swoich podpisów (i do tego w takich rozmiarach)

    PS2. Nie poddawaj się i dawaj następne.

  4. #4

    Domyślnie

    2.

    tu następna...
    co konwersji to jest skan z negatywu b&w

    co do podpisów to zawsze je mam

  5. #5

    Domyślnie

    Oba dobre jako abstrakcja. Dwójka nawet lepsza ale:
    skan skanem ale kontrast można podnieść. Nawet przy świeceniu na papier można przecież to jeszcze poprawić prawda? Więc i cyfrowo można. Począwszy od skanowania a na suwaku w psie skończywszy.

  6. #6

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez montylka Zobacz posta
    2.
    co konwersji to jest skan z negatywu b&w
    Dopiero po chwili uświadomiłem sobie tytuł wątku, ale to i tak nie zmienia faktu, że po skanowaniu można to poprawić.


    Na dwójce natomiast widać, że jest to z negatywu - ma taki "analogowy" charakter i chyba lekki niebieskawy zafarb. Nie jest to zarzut, a wręcz przeciwnie - akurat to mi się podoba.

  7. #7

    Domyślnie


    kolejny skan... cały czas czekam na uwagi itd.

  8. #8

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez elix Zobacz posta
    Podstawową wadą tego zdjęcia jest kiepska konwersja do b/w - brakuje kontrastu, "zgaszenia" świateł - dobra informacja jest taka, że zawsze możesz to poprawić i przeprowadzić konwersję jeszcze raz

    ....
    widać że kolega to chyba nigdy nie skalał rąk rodinalem? a szkoda

  9. #9

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez sokrates Zobacz posta
    widać że kolega to chyba nigdy nie skalał rąk rodinalem? a szkoda
    Dokładnie - co więcej, żadnym innym wywoływaczem też nie bo nigdy nie wywoływałem klisz osobiście. No i teraz, z całym szacunkiem, powiedz mi co to ma do rzeczy?
    Koleżanka opublikowała zdjęcia i poprosiła o konstruktywne uwagi - nie napisała nic, że prosi o uwagi tylko tych co "kiedykolwiek skalali ręce rodinalem" więc w dobrej wierze wyraziłem swoją opinię, z którą nie każdy musi się zgadzać - ja akurat jestem zwolennikiem bardziej kontrastowego b/w więc o tym napisałem. Tyle OT z mojej strony.

  10. #10

    Domyślnie

    nie miałem nic złośliwego na myśli (chyba że nie zauważyłeś emotki na końcu mojej wypowiedzi)
    a napisałem tak bo pewne sposoby wołania dają właśnie takie "old school'owe' mało kontrastowe negatywy . W odpowiednich rękach dające fantastyczne efekty.

    P.S. zgadzam się z twoją opinią, mimo że moczyłem łapska nie raz w chemi, jestem zwolennikiem mocnych kontrastów

    jeszcze raz przepraszam jeśli odebrałeś mojego posta jako przytyk ku Twojej osobie. z mojej strony również EOT

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •