Close

Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 29
  1. #1

    Domyślnie Home made plaster miodu do Sabiny

    Ostatnio trochę buszowałem po http://www.diyphotography.net/ i znalazłem tam kilka fajnych pomysłów.
    Dzisiaj miałem trochę czasu i stwierdziłem, że zrobię sobie plaster miodu do mojej Sabinki. Koszt praktycznie zerowy, dla mnie jakies 6 zł bo musiałem kupić paczkę rurek do napojów, taśmę klejącą i klej.

    Próbowałem przepisu z samym kartonem, ale nie za bardzo byłem zadowolony z efektów, więc skorzystałem
    z innego "przepisu" i skleciłem coś takiego:


    A tutaj efekt:


    Może się komuś przyda.

    Pozdrawiam,

    Paweł

  2. #2

  3. #3

    Domyślnie

    O Dzięki. Nie widziałem tamtego wątku. Poza tym mój ma chyba trochę lepsze mocowanie

    PS. Chciałem zrobić z czarnymi rurkami, ale w żadnym pobliskim markecie nie było, a nie chciało mi się jeździć
    i szukać po pubach / kawiarniach.

  4. #4

    Domyślnie

    Ja jeszcze zrobilem naciecie na folie LEE z probnika
    Ja poobcinalem slomki do napojow (czarne) na ok 2,5 cm ale przydaloby sie dluzsze...
    Wyglada to tak:

    1)

    2) tu widac zainstalowana folie

    3) blysk SB-800 bez tego wynalazka, ustawionej na 105mm, obiektyw na okolo 50mm
    odleglosc od sciany ok 5m

    4) SB-800 (zoom jw. na 105mm) z wynalazkiem

    5) SB-800 jw. + zielona folijka LEE

    6) tak to wyglada na lampiszonie

    7) a tu wynalazek na lampie i na aparacie
    (fotka zrobiona Super hiper aparatem z SE k750i ;d )
    I'm a photographer, I make people immortal. What's Your superpower?

  5. #5

    Domyślnie

    plaster miodu dobra rzecz
    Nikon D200 i akcesoria, Sigma18-35 f/3,5-4,5 Tokina28-70/3,5-4,5 Macro i kilka innych.
    Galeria zdjęć - chylę czoła profesjonalistą.
    tzwola@wp.pl - e-mail.

  6. #6

    Domyślnie

    zamiast słomek płyta z poliwęglanu (np 2 warstwy, użebrowane) - wydaje się ciekawszą opcją. Może nie zakup całej (choć w Castoramie np 1m x 1m powinna być)... ale u producenta reklam ścinki to chyba nie problem.
    Pozdr. Darek
    D200|F70D|Naf-s:12-24/4,50/1.4|To:20-35/3.5-4.5,28-70/2.6-2.8,100/2.8|Zenitar16/2.8|SB-900/600|SlikPro700DX

  7. #7

    Domyślnie

    Ostatnio mialem chwile czasu i postanowilem zrobic swoja wersje tego wynalazku. Generalnie podczas prob zauwazylem, ze im dluzszy snoot i rurki, tym bardziej skupione swiatlo wychodzi (w sumie logiczne). Moj ma okolo 25cm dlugosci (21cm - dlugosc rurek, 4cm na zalozenie na sabinke). Jestem bardzo pozytywnie zaskoczony efektem, bowiem wyszedl mi prawie laser
    Chcialem pokazac fotki obrazujace powierzchnie padajacego swiatla oraz ile zabiera swiatla. Wiem, ze takie wynalazki czesto sie stosuje przy portretach, ale mnie zainteresowalo zastosowanie tego w makrofotografii. Totez nie majac robaka pod reka, test wykonalem na swoim oku. Z niewielkiej odleglosci powierzchnia razenia nieznacznie przekraczala wielkosc moejgo oka
    Wszystkie fotki z wyjatkiem oka wykonane z odleglosci 140cm na 17mm. Mocy lampy nie pamietam, ale na wszystkich fotach ta sama.

    1. Zoom w lampie na 14mm (z przykrywka rozpraszajaca)

    2. Zoom w lampie na 24mm

    3. Zoom w lampie na 105mm

    4. Nalozony snoot ze slomkami

    5. Widok na urzadzenie od strony wylotu
    (Tutaj moc lampy byla ustawiona na 1/128. Co ciekawe boczne rurki nie swieca lub slabo swieca. Byc moze to efekt zoomu na 105mm w lampie oraz "dotykowej" odleglosci lampy od wlotu do slomek)

    6. Makrofota oka (odleglosc kilkunastu centymetrow)
    Podoba mi sie fakt oszczednosci swiatla. Z tego co pamietam to przyslone dalem F32 a naswietlanie w granicach 1/200s, a lampa pracowala nie wiecej jak 1/32 mocy, co mi pozwala walic zdjecia seryjne, a to sie w makro bardzo przydaje i czesto jest niemozliwe z powodu koniecznosci ustawiania duzej mocy lamp, a wiec wolniejszego jej ladowania.
    Nikon D80 + Tamron 17-50, Nikkor 50 f1,8 + Tamron 90, SB800, tekturowe klamoty

  8. #8

    Domyślnie

    Coś jeszcze widzisz na to oko?
    D80;MB-D80;N18-55;N70-300 VR;Raynox250;GoldPhoto,Hahnel...

  9. #9

    Domyślnie

    Mogę zaproponować wykonanie w/w plastra z rurek termokurczliwych. Akurat miałem z pracy w kolorze czarnym oraz bezbarwne

  10. #10

    Domyślnie

    czy rurki termokurczliwe się nie skurczą pod czas pracy - skoro filtry mogą to one chyba tez... ale nie wiem
    Pozdr. Darek
    D200|F70D|Naf-s:12-24/4,50/1.4|To:20-35/3.5-4.5,28-70/2.6-2.8,100/2.8|Zenitar16/2.8|SB-900/600|SlikPro700DX

Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •