Close

Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 26
  1. #1

    Domyślnie Adam Słodowy prezentuje - FOTOCELA

    Natchniony znalezionym w necie schemacikiem postanowiłem spróbować swoich sił jako domorosły Wielki Elektronik.

    Schemat znaleziony tu:
    http://home.rochester.rr.com/carlvogt/Strobe.htm

    Podzespoły:
    1 x tyrystor C106D 400V 4A
    1 x rezystor 1M 0,25W
    1 x kondensator 500V 50nf (ja takiego nie znalazłem, wykorzystałem 1000V 47nf)
    1 x gniazdo PC (tu tez był problem z dostępnością, wykorzystałem gniazdo mały jack)
    i najważniejsza część - ogniwo słoneczne z kalkulatora

    Koszt - 7,50 zł

    1. Wersja OEM

    2. Wersja BOX

    3. Platforma testowa. Testy obciążeniowe wykonano na rosyjskiej lampie z mega napięciem na stopce.

    4. I nastała jasność

    Nie mam wprawy w operowaniu lutownicą, więc układ wygląda jak wygląda. Radość, że nic nie wybuchło w rękach - bezcenne.

    No i koszt o wiele mniejszy niż najtańszej fotoceli z allegro.



  2. #2

    Domyślnie

    mógłbyś pokazać jeszcze "wersję OEM" bardziej rozłożoną(bez zachodzących na siebie kabli) uprościć jakoś schemat budowy(nie wszyscy są elektrykami)

  3. #3

    Domyślnie

    ale to jest foto-celka na pierwszy błysk ?

  4. #4

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez dombek Zobacz posta
    mógłbyś pokazać jeszcze "wersję OEM" bardziej rozłożoną(bez zachodzących na siebie kabli) uprościć jakoś schemat budowy(nie wszyscy są elektrykami)
    Wiesz, ja jestem humanistą., ale jakoś dałem radę.

    ale to jest foto-celka na pierwszy błysk ?
    Tak, na 1. błysk


  5. #5

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez dombek Zobacz posta
    ...uprościć jakoś schemat budowy(nie wszyscy są elektrykami)
    wiesz co... ale prościej to chyba już się nie da

  6. #6

    Domyślnie

    nie chodziło mi o zmianę w konstrukcji,tylko o pokazanie jak to zrobić "jak krowie na rowie"

  7. #7

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez dombek Zobacz posta
    nie chodziło mi o zmianę w konstrukcji,tylko o pokazanie jak to zrobić "jak krowie na rowie"
    ja też pisałem o schemacie. Na pierwszym zdjęciu masz schemat już nawet nie elektryczny a montażowy. Dlatego napisałem, że prościej już nie można

  8. #8

    Domyślnie

    zrobiłem takie coś wg schematu powyżej... i działa tyle, że całość zamknąłem w uciętym do połowy pudełku po tic tac'ach + wystający przewód z końcówką jack. dzięki i pozdrawiam
    cyfrowo i analogowo

  9. #9

    Domyślnie

    Czy to oznacza, że montuję to cudo na lampę np. sb900 i przy błysku z lampy wbudowanej w aparacie błyska też sabinka?

  10. #10

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez mery Zobacz posta
    Czy to oznacza, że montuję to cudo na lampę np. sb900 i przy błysku z lampy wbudowanej w aparacie błyska też sabinka?
    No tu akurat to cudo raczej jest zdedne bo sabina błysnie z wbudowanej bez tego.

Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •