Close

Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 26
  1. #11

    Domyślnie

    pięknie, cudownie, wspaniale. już chciałam lecieć do elektrycznego.
    pzdr, MM.

  2. #12

    Domyślnie

    mery poczytaj sobie w dziale Lampy błyskowe watków na samej gorze dotyczących stromingu. Tam masz wszytko jasno co sie z czym i jak i co z tego wychodzi .

  3. #13

    Domyślnie

    a może ktoś ma wersję "na drugi błysk" - taką zeby lampy SB-800/900 mogły sterować jakimiś starociami ?

  4. #14

    Domyślnie

    rozumie że z tego jacka wychodzi kabelek jack-lampa ?
    możesz ten schemat umieścić na jakimś serverze, bo stary link niestety nie działa.
    Ostatnio edytowane przez alarec ; 30-12-2008 o 13:18
    | D90 | N18-55VR / S105-2.8 EX DG / N50-1.8D / DCR250 | SB800 |

  5. #15

    Domyślnie

    Ja pozwole sobie sie podpiac pod temat zeby nie zakladac nowego.

    Bede majstrowal TAKI ukladzik (a dokladniej elektronik z pracy bedzie mi majstrowal bo ja sie nie znam) w celu podlaczenia go do SB-28DX. I teraz mam pytanie, bo sie troche zakrecilem po zajrzeniu do instrukcji. Podlaczam go do lampy za pomoca wtyczki oznaczonej jako sync/multiple flash terminal, tak? Bo domyslam sie, ze ten "terminal" sluzy do wyzwalania lampy inna metoda niz hot shoe. Moja metoda jest niekoniecznie przewidziana przez producenta, ale trudno. I jeszcze jedno pytanie, Wtyczka jakiej bede potrzebowal do wpiecia sie w lampe to? PC? Jakias inna nazwa handlowa?

    Pozdrawiam
    Borys

    drugi edit.

    poczytalem troche TEN temat i widze, ze chyba sie nie mylilem. Jednak bede wdzieczny jesli ktos potwierdzi lub zaprzeczy.
    Ostatnio edytowane przez Boryszuk ; 06-01-2009 o 12:32
    Pursue happiness with diligence

  6. #16
    Gaduła Awatar SlaWasII
    Dołączył
    05 2008
    Miasto
    malownicza wieś Słocina, co to już jej ni ma...
    Posty
    1 225
    Wpisów
    40

    Domyślnie

    Ja swoją pierwszą fotocelę zmieściłem w obudowie od mini jacka, a ptotem nasunąłem na to przezroczystą plastikową rurkę. Udało się to tak zminiaturyzować po wywaleniu zbędnych rezystorów i kondensatorka. Działa na 1-szy błysk bez zarzutu! Zarówno w słońcu jak i w ciemnych pomieszczeniach.
    Зоркий 4 | ЛОМО-компакт-автомат | Prakitica MTL50 | D60 | D80 | kilka słoików | Nokia... Szczyt marzeń: D500 | 24-70/2.8

  7. #17

    Domyślnie

    Tutaj trochę mniejsza wersja i tyćkę dłuższym opisem:
    http://www.spychalski.info/2007/09/2...pierwszy-blysk
    Druh Synchro Pinhole
    http://www.spychalski.info

  8. #18

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Polsar74 Zobacz posta
    a może ktoś ma wersję "na drugi błysk" - taką zeby lampy SB-800/900 mogły sterować jakimiś starociami ?

    Problem jest w tym, że sabinki nie zawsze błyskają z jednakową ilością błysków. Raz błysną 2 razy, a następnym razem 4 razy. Przynajmniej moja raczej tak się zachowuje.

    Można SB800 (pewnie SB900 też) przestawić na tryb A lub M i tam jest 1 błysk -> działa z taką prostą fotocelą.

  9. #19

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Dziku Zobacz posta
    Tutaj trochę mniejsza wersja i tyćkę dłuższym opisem:
    http://www.spychalski.info/2007/09/2...pierwszy-blysk
    właśnie skończyłem budowę według tego przepisu, podłączyłem do tego radziecką lampę "czajka" i... DZIAŁA

  10. #20
    Oszczędny w słowach Awatar brodnica
    Dołączył
    10 2008
    Miasto
    Brodnica, Bydgoszcz, Kharkov
    Posty
    130

    Domyślnie

    Ja się kiedyś tym bawiłem i napiszę Wam o moich doświadczeniach. Może rozwinę to bardziej dla osób mniej rozumiejących temat. Fotocela wyzwala inną lampę pod wpływem błysku. Wszystko działa ok jeżeli działamy na manualnych ustawieniach aparatu i lampy wyzwalającej. Jeżeli włączymy w aparacie np. redukcję czerwonych oczu lampa aparatu wykonuje przedbłyski. Fotocela wyzwoli dodatkową lampę przy pierwszym otrzymanym błysku czyli przyprzedbłysku a przy błysku właściwym dodatkowe lampy przeważnie nie strzelą ponieważ nie zdążą się naładować - bo wyzwolone fotocelą walą pełną mocą. Więc w efekcie zdjęcie nie będzie doświetlone. Podobnie jest jeżeli działamy "automacie". Wtedy jest kilka przedbłysków, aby aparat mógł odpowiednio "się ustawić".
    Problem ten częściowo rozwiązuje programowalny układ zliczający błyski. Działa to tak, że wykonujemy zdjęcie próbne w trybie programowania fotoceli. Ona zlicza sobie ilość błysków i ustawia się tak, że wyzwala podłączoną lampę z ostatnim błyskiem. Wtedy dopiero błysk wyzwolony z fotoceli pokrywa się z błyskiem właściwym lampy wyzwalającej. Takie rozwiązanie najlepiej sprawdza się gdy mamy stare lampy błyskowe i niskim kosztem chcemy zrobić sobie np. domowe "studio". Trzeba pamiętać o tym, że nie mamy wtedy możliwości regulacji mocy błysku lamp dodatkowych. Można zrobić to mechanicznie zmiękczając lub rozpraszając światło. Takie domowe studio daje możliwość wykorzystywania nawet aparatu typu "małpka".
    Poszukam na moim starym dysku schematu do takiej fotoceli, która zlicza przedbłyski i Wam podeślę. Kiedyś ją zmontowałem i nawet działała bez zarzutów. Niestety uległa ona destukcji przez nadepnięcie i kupiłem taką w wersji gotowej, możecie wrzucic w google "fotocela MIF",

Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •