Close

Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 11 do 18 z 18
  1. #11

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Populares
    Cytat Zamieszczone przez ALF
    bardzo dobrym rozwiązaniem jest nikon FG...prosty, pancerny i ma to czego większości nikonów brakuje - wstępnie podnoszone lustro...cena na allegro ok 500zł
    Pancerny? Górna i dolna część obudowy z plastiku.
    Wstępne podnoszenie lustra raczej mało podnieci fotografa podróżniczego.
    Na allegro nie ma (jest jeden, ale nie działający),
    chyba nie miałeś go w ręku...
    wstępne podnoszenie lustra przydaje się zwsze..nawet w górach - wiem o czym mówię bo mieszkam w górach
    na allegro są...średnio 1-2 w miesiącu - chyba tam nie zaglądasz:
    tu
    tutaj
    a tu z obiektywem
    Pozdrawiam Serdecznie Jacek Pawłowski
    F70+D50+D200+Tamron 28-75/2.8+Tamron 17-35/2,8-4+Sigma 70-200/2,8HSM+Nikkor 12-24/4+Nikkor 85/1,8+Metz 54MZ4i+MF055PRO+MF479B ANKIETA - LAMPY BŁYSKOWE

  2. #12

    Domyślnie

    szuka następcy zenita...
    Koniecznie ma być Nikon ?
    Ja również będę opcjonował za tym aby kupił tylko body i pozostawił sobie szkła.
    IMO nawet jak się coś stanie to strata mała i nie bedzie mocno żal.
    Również polecam Porsta może jakaś Praktica, tanie to jak paczka orzeszków w dobrym hotelu a może niech poprostu kupi drugie body również Zenka, skoro przyzwyczaił się i potrafi nim zdjęcia robić a wodotrysków nie potrzebuje, body teraz i za 60 złociszy można kupić. W każdym razie korpus zalecam metalowy, mimo iz sprzet będzie stary to i tak polecam zalepić plastrem przed wyjazdem nazwę aparatu (znajomym w biały dzień buchneli starego Canona i to prosto z ręki).

  3. #13

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Hiobe
    a może niech poprostu kupi drugie body również Zenka, skoro przyzwyczaił się i potrafi nim zdjęcia robić a wodotrysków nie potrzebuje, body teraz i za 60 złociszy można kupić.
    Co Ci złego ten człek uczynił że mu następnego zenka wciskasz
    Chyba swoje odpokutował, teraz niech kupi aparat.
    pozdrawiam Krzysiaczek
    _________________
    lasciate ogni speranza, voi ch'entrate

  4. #14

    Domyślnie

    Co Ci złego ten człek uczynił że mu następnego zenka wciskasz Wink
    Chyba swoje odpokutował, teraz niech kupi aparat.
    Hue hue hue, widzisz ja oscylowałem w okolicach jak najmniejszej ceny czyli Porst ew. Zenek (broń Boże nie chołubie Zenka). Wprawdzie w poście jest napisane 800-900zł i coś z Nikona, ale ciężko komuś wciskać swoje preferencje, każdy z nas zapewne będzie miał inny pkt. widzenia co do doboru sprzętu. O manualnych Nikonach można troszkę tutaj poczytać :
    http://www.cameraquest.com/nikonslr.htm oraz
    http://www.mir.com.my/rb/photography...lrmain8090.htm
    co kto woli, mój wybór jeżeli już koniecznie ma być Nikon to:
    FE, FE2, FM2 (teoretycznie na FE 800-900złociszy powinno wystarczyć).
    Ponadto doskonałe szkiełka manualne można kupić w całkiem przyzwoitych cenach (ebay-allegro). Inne systemy są również warte uwagi : Pentax ME S, Ricoh XRX, Olympus OM-1 lub 2, Voitgtlander VSL, Rolleiflex a szkiełka nie dość że sa klasą same w sobie to również są bardzo przyzwoite cenowo .

  5. #15

    Domyślnie

    witam
    miałem fm2n około czterech lat
    nigdy nie widział torby tylko luzem do plecaka
    rewelacja
    po prostu młotek
    sprzedawałem z żalem
    ale był za wolny
    "czuję jak rodzi się moc"

  6. #16
    Marty0007
    Gość

    Domyślnie

    4 lata mieszkalem w akademiku; razem ze mną mieszkal sterany życiem FM; przetrwal wszystko począwszy od upadku na ziemię, zalanie wodą (na szczeście nie morską), imprezy i liczne wyjazdy. Nigdy nie mial futeralu wiec na krawedziach nabral soczyście zlotego koloru.
    Co najważniejsze nigdy nie zawiodl.
    Co do szkla to zawsze można zacząć od serii E...

    pozdrawiam

    Marty0007

    NF9 FMC

  7. #17

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez ALF
    bardzo dobrym rozwiązaniem jest nikon FG...prosty, pancerny i ma to czego większości nikonów brakuje - wstępnie podnoszone lustro...cena na allegro ok 500zł
    Jedynym minusem FG są zdarzające się czasami przypadki wieszania lustra. Nie wiem czy jest to problem globalny czy jakiejś małej serii.
    W przypadku zawieszenia wystarczy przekręcić czas na 1/90 (manualny) i lustro się odblokowywuje.

    http://www.photo.net/bboard/q-and-a-...?msg_id=00A9gi

    Poza tym wspaniały aparat.

  8. #18

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Władca Pixeli
    Jedynym minusem FG są zdarzające się czasami przypadki wieszania lustra. Nie wiem czy jest to problem globalny czy jakiejś małej serii.
    W przypadku zawieszenia wystarczy przekręcić czas na 1/90 (manualny) i lustro się odblokowywuje.

    http://www.photo.net/bboard/q-and-a-...?msg_id=00A9gi

    Poza tym wspaniały aparat.
    O kurcze o tym nie wiedziałem Tym bardziej juz swego FG nie oddam nikomu, bo okazuje sie że jest jedyny w swoim rodzaju. Mam go bardzo długo i dużo przeszedł ale tego objawu jeszcze nie zaobserwowałem.
    pozdrawiam Krzysiaczek
    _________________
    lasciate ogni speranza, voi ch'entrate

Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •