Close

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 12
  1. #1

    Domyślnie Jaki filtr do portretu ?

    Jakie najchętniej stosujecie w tego rypu zdjęciach ? I jeśli ktoś mógłby podać stronki z dobrymi przykładami (te fitmowe niestety są zwykle kiepskiej jakości) .

  2. #2
    Super Moderator Konto PREMIUM Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    11 2005
    Miasto
    Bydgoszcz
    Posty
    32 776

    Domyślnie

    przy cyfrze nie potrzebny żaden filtr, wszystko sie da wygenerowac odwracalnie w PS
    czasami używa sie filtrów zmiękczających (jak kto lubi)
    jest ich kilka rodzajów i o różnej mocy zmiękczania.
    Moje systemy: Nikon F i Z, Hasselblad, Leica, Pentax, Rolleiflex, FKD Zenity, Praktiki, ruskie dalmierze i około 30 szkiełek.

  3. #3

    Domyślnie

    O.K. ale ja co fotka to mam nową matrycę .

  4. #4
    Super Moderator Konto PREMIUM Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    11 2005
    Miasto
    Bydgoszcz
    Posty
    32 776

    Domyślnie

    ???
    Moje systemy: Nikon F i Z, Hasselblad, Leica, Pentax, Rolleiflex, FKD Zenity, Praktiki, ruskie dalmierze i około 30 szkiełek.

  5. #5

    Domyślnie

    MirekM, zajrzyj na moją stronę, tam masz tekścik o filtrach...również do pobrania :P
    Pozdrawiam Serdecznie Jacek Pawłowski
    F70+D50+D200+Tamron 28-75/2.8+Tamron 17-35/2,8-4+Sigma 70-200/2,8HSM+Nikkor 12-24/4+Nikkor 85/1,8+Metz 54MZ4i+MF055PRO+MF479B ANKIETA - LAMPY BŁYSKOWE

  6. #6

    Domyślnie

    Dzięki Alf , dobry wykład . Mnie bardziej interesuje Wasze doświadczenie w pracy z grupą filtrów uznawanych powszechnie jako portretowe/zmiękczające .

  7. #7

    Domyślnie

    ja osobiście bardzo rzadko fotografuję ludzi, ale czasem zdarza mi się robić śluby i wtedy, jeśli się ludziom nie śpieszy zakładam cokina spot incolor 1, ale znam takich co lubują się w tych filtrach (spot) i wykorzystują również spoty kolorowe...mnie osobiście to się średnio podoba i wymaga sporo czasu na przygotowanie kadru...czasem też wykorzystuję filtr zmiękczający nakręcany (softener i weichzeichner – duto) – to są filtry typowo zmiękczające centralnie lub odwrotnie, zmiękczające tło...być może gdybym częściej fotografował ludzi, mój zestaw filtrów tego typu byłby większy
    Pozdrawiam Serdecznie Jacek Pawłowski
    F70+D50+D200+Tamron 28-75/2.8+Tamron 17-35/2,8-4+Sigma 70-200/2,8HSM+Nikkor 12-24/4+Nikkor 85/1,8+Metz 54MZ4i+MF055PRO+MF479B ANKIETA - LAMPY BŁYSKOWE

  8. #8
    Super Moderator Konto PREMIUM Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    11 2005
    Miasto
    Bydgoszcz
    Posty
    32 776

    Domyślnie

    mam kilka takich filtrów, ale własciwie nie używam (po częsci dlatego, że mam je na 52 mm, a obiektywy pozmieniałem na wiele większe)
    wolę po prostu pracować na otwartej przysłonie i miec małą GO - to lubię.
    jedna wazna uwaga co do duto - efekt zmiękczania będzie zależał od użytej przysłony. czym bardziej otwarta - tym zmiękczenie większe.
    Moje systemy: Nikon F i Z, Hasselblad, Leica, Pentax, Rolleiflex, FKD Zenity, Praktiki, ruskie dalmierze i około 30 szkiełek.

  9. #9

    Domyślnie

    Generalnie potrzebuję do pleneru ślubnego . Normalnie robię Olympusem C5060 , ale jego obiektyw ma swoje ograniczenia i część robię F80 z 50 1.4 . Jakiś czas temu robiłem moim dziewczynom portrety , dosyć ciasne (mała odległość ) i jakoś tak zaaferowany nie zauważyłem specyficznego oświetlenia i żonie wyszły wszystkie zmarchy , a córze wszystkie pryszcze , no i wiecie ... Ale jakoś jeszcze żyję . Dla tego chciałbym się zabezpieczyć na taki przypadek , gdybym jednak czegoś nie dopatrzył (bo na plenerze jednak czas strasznie goni) i dla urozmaicenia fotek .

  10. #10

    Domyślnie

    jesli ma byc najlepszy to tylko Carl Zeiss Softar
    Nikon E600, E800, D810 i dużo obiektywów

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •