Close

Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 11 do 18 z 18
  1. #11

    Domyślnie

    pokaż jak ten wynalazek sprawdza się w portrecie

  2. #12

    Domyślnie

    szablon poprosze
    D7000 _____ S10-20 ____ T17-50 ____ N50 ____ T90

  3. #13
    Super Moderator Konto PREMIUM Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    11 2005
    Miasto
    Bydgoszcz
    Posty
    32 776

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez ArtX Zobacz posta
    to nie jest do konca moj patent, ale zapraszam 4 browary i pozamiatane
    zrobiłem cos podobnego ponad 10 lat temu. Przód zrobiłem z plastiku - tego co na stoły bezcieniowe.

    Cytat Zamieszczone przez dominikpl72 Zobacz posta
    Fajny wynalazek - czy mógłbyś podać wymiary poszczególnych elementów ?
    podaj wymiary powierzchni świecącej.

    Cytat Zamieszczone przez malibu Zobacz posta
    pokaż jak ten wynalazek sprawdza się w portrecie
    niestety decydująca jest odległość z jakiej świecimy. Czym jesteśmy dalej tym gorzej, światło będzie ostrzejsze, z mocniejszymi cieniami. oddalając się powinniśmy powiększasć ten softbox. A przy takich odległościach jak w kościele (kilka m) dla ładnego światełka powinien byc softobox studyjny i to duuuuży - tak ze 2 metry!

    pokaż zdjęcia portretowe zrobione z odległosci 2 metry i z odległosci 4 metry (wtedy - cała postać)
    Moje systemy: Nikon F i Z, Hasselblad, Leica, Pentax, Rolleiflex, FKD Zenity, Praktiki, ruskie dalmierze i około 30 szkiełek.

  4. #14

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Jacek_Z Zobacz posta
    podaj wymiary powierzchni świecącej.
    powierzchnia jest zblizona do kwadratu o boku 28cm.

    Cytat Zamieszczone przez Jacek_Z Zobacz posta
    pokaż zdjęcia portretowe zrobione z odległosci 2 metry i z odległosci 4 metry (wtedy - cała postać)
    Bede mial chwile czasu wieczorkiem to postaram sie zrobic takie porownanie.
    jakies tam fotki : trzymać ręce na piersiach panienek i patrzeć na chmury typu cumulus w kolorze białym...

  5. #15
    S5 Pro | S 24-70 f/2.8 | N 85 f/1.8 Sb-800 | LP D300AW |cos tam w planach..

  6. #16

    Domyślnie

    Już było kilka takich wątków... Z tego linku możecie pobrać szablony, delikatnie zmieniając wymiary ponieważ szablony są pod 550EX

  7. #17

    Domyślnie

    W portretach też się sprawdza.
    Miałem coś podobnego tylko o trochę mniejszych rozmiarach i z podwójną warstwą pergaminu jeden oddalony od drugiego o około 5 cm.
    Co do wrażeń wizualnych - zawsze było kilka pytań a co to i po co to.

    Dawało to dość dobry efekt nawet w często ciemnych pomieszczeniach typu kościół.
    Co do wielkości najlepiej dobrać doświadczalnie, ze względu na to czy musimy z tym chodzić czy ma to działać bardziej stacjonarnie.
    Co do dodatkowej rady, to uwaga na wagę tego dodatku, bo może dość mocno obciążać lampę i powodować za jakiś czas luzy.

  8. #18

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez skerad Zobacz posta
    Patent fajny, tylko jak działa wspomaganie af w ciemniejszych pomieszczeniach ?? - lampki są zakryte
    Musisz zrobić wycięcie, coś takiego znalazłem na alledrogo http://www.allegro.pl/item489220111_...lny_f_vat.html
    Nie zawsze się sprawdza ten softbox z tej aukcji, ponieważ jest on dosyć mały, a i cena troszeczkę wysoka. Ale oczywiście na pewno lepiej to niż sama lampa lub lampa z mydelniczką.
    Pozdrawiam,
    Grzegorz Tadych

Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •