Close

Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7

Wątek: Portretówka

  1. #1

    Domyślnie Portretówka

    Zaintrygowała mnie dyskusja na prfc dotyczaca wykorzystania 50mm 1.4 lub 1.8 do portretu. Przy crop factorze 1.5 można przyjąć że szkła te mieszczą się w popularnym zakresie portretówki, 70 - 135mm. Ciekaw jestem czy ktoś próbował i ma jakieś zdjęcia wykonane tymi szkłami. Może ktoś ma ten obiektyw i może podjąć próbę wykonania nim testowego portretu. Faktycznie dokupienie jako uzupełnienie zestawu dedykowanej portretówki za kilka tysięcy może być tą gorszą alternatywą.

  2. #2
    Kaleid
    Gość

    Domyślnie

    przykladowa fotka: AF 50 1.8 (bez D)

    F3.5, ISO 640

    http://mp.manhattan.gda.pl/02.jpg

  3. #3
    digital.pl
    Gość

    Domyślnie

    Czemu, jeśli wolno spytać, ISO 640? Wydaje mi się, choć zdjęcie jest ok, że szkoda nieco szumu przy tej czułości.

  4. #4
    Kaleid
    Gość

    Domyślnie

    heh Dobre pytanie Skleroza po prostu i tyle....kilka minut przed wykonaniem tego portreciku, fotografowalem miejscowy koncert i wyzsze iso bylo konieczne....jednak chwilke potem kolezanka zapragnela miec pamiatke totez pstryknalem na szybkiego jedno zdjecie nie zmieniajac ISO

  5. #5
    digital.pl
    Gość

    Domyślnie

    Jestem usatysfakcjonowany ta odpowiedzia. Ja dorobilem sie juz nawyku pelnej kontroli, ale dlugo to trwalo...

  6. #6
    Kaleid
    Gość

    Domyślnie

    Ja mam jeszcze nawyki z F80...nie przywyklem do zmiany ISO co chwile )

  7. #7

    Domyślnie Re: Portretówka

    Cytat Zamieszczone przez admin
    Zaintrygowała mnie dyskusja na prfc dotyczaca wykorzystania 50mm 1.4 lub 1.8 do portretu. Przy crop factorze 1.5 można przyjąć że szkła te mieszczą się w popularnym zakresie portretówki, 70 - 135mm. Ciekaw jestem czy ktoś próbował i ma jakieś zdjęcia wykonane tymi szkłami. Może ktoś ma ten obiektyw i może podjąć próbę wykonania nim testowego portretu. Faktycznie dokupienie jako uzupełnienie zestawu dedykowanej portretówki za kilka tysięcy może być tą gorszą alternatywą.
    próbowałem z 50 f1.8; jest dobrze; pozdrawiam

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •