Close

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 19
  1. #1

    Domyślnie upgrade F80 do S

    Witam!
    Wersja F80S zapisuje informacje o ekspozycji między klatkami filmu. Wcześniej myślałem, że ma to związek z konstrukcją body ale przestudiowanie instrukcji obsługi utwierdziło mnie w przekonaniu, że odpowiada za to tylna ścianka - taka sama jak z datownikiem tyle, że ta zapisuje informacje pomiędzy klatkami.

    Czy ktoś ma może do sprzedania taką ściankę lub wie gdzie mogę ją nabyć?
    Smiena Symbol

  2. #2

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez h2o Zobacz posta
    Witam!
    Wersja F80S zapisuje informacje o ekspozycji między klatkami filmu. Wcześniej myślałem, że ma to związek z konstrukcją body ale przestudiowanie instrukcji obsługi utwierdziło mnie w przekonaniu, że odpowiada za to tylna ścianka - taka sama jak z datownikiem tyle, że ta zapisuje informacje pomiędzy klatkami.

    Czy ktoś ma może do sprzedania taką ściankę lub wie gdzie mogę ją nabyć?
    W F80 tylna ścianka chyba nie jest wymienialna, przynajmniej w domowych warunkach. Trzeba zanabyć całe body w odpowiedniej wersji.
    pozdrawiam Krzysiaczek
    _________________
    lasciate ogni speranza, voi ch'entrate

  3. #3

  4. #4

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez szymony Zobacz posta
    W F80 tylna ścianka chyba nie jest wymienialna, przynajmniej w domowych warunkach. Trzeba zanabyć całe body w odpowiedniej wersji.
    Tak niestety jest. Myslałem o tym jak miałem F80.

  5. #5

    Domyślnie

    no to szkoda. Póki co kupiłem zapasowe (drugie) F80
    Smiena Symbol

  6. #6

    Domyślnie

    A w jaki sposób te dane są zapisywane na filmie?

  7. #7

    Domyślnie

    Podłączam się pod pytanie,w jakie sposób te dane są zapisywane i w jaki sposób można je później odczytać??Czy w F 100 również jest taka funkcja,bo wydaje się bardzo pożyteczna

  8. #8

    Domyślnie

    są naświetlane pomiędzy klatkami
    "Często kończy się na formie, nic z tego nie wynika. Po tym jak Marcel Duchamp ogłosił, że pisuar ustawiony na środku jest dziełem sztuki - artystą może być każdy..." - R. Opałka

  9. #9

    Domyślnie

    O ile pamiętam sprzed lat - dane są naświetlane między klatkami (tak jak napisał h2o): dziala to tak jak naświetlanie daty na zdjęciach oparte bodajże o LEDy.

  10. #10

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez MaciekWojtak Zobacz posta
    Czy w F 100 również jest taka funkcja,bo wydaje się bardzo pożyteczna
    fabrycznie nie, ale można dokupić ściankę MF-29
    "Kiedy wszystkie sposoby zawiodą, należy przeczytać instrukcję obsługi" - Murphy

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •