Close

Strona 15 z 15 PierwszyPierwszy ... 5131415
Pokaż wyniki od 141 do 147 z 147
  1. #141

    Domyślnie

    Kupiłem ten obiektyw na ebayu używany jakieś 1,5 roku temu za 3k. Wszystko chodzi prawidłowo i bez problemów. Zastanawiam się czy taki obiektyw powinien przejść jakiś przegląd? Na co najlepiej zwrócić uwagę? Zauważyłem, że mam od wewnętrznej strony soczewki trochę paprochów ;/

    Ogólnie to szkło jest świetne. Jedyna wada i to trzeba przyznać, iż w fotografii portretowej ciężko "trzymać" kadr.

  2. #142

    Domyślnie

    Paprochy nie przeszkadzają. Zwracaj tylko uwagę, czy AF nie zwalnia przy 5 m na skali.
    Z6II + N 17-28/2.8, N 28-75/2.8, N 70-180/2.8, N 24-200, T 70-300Z, N 40/2.0, V 85/1.8.
    D750/800 + T 17-35, N 24-70/2.8, N 28/1.8G, N 50/1.8G, S 135/1.8 Art.

    było D70, D40, D60, D80, D90, D700, D7000, D7100, D600, D750, D7200, D7500, Z5.

    moje pstryki, na fejsie, instagram

  3. #143

    Domyślnie

    Dziękuję bardzo za odpowiedź.

  4. #144

    Thumbs up Dlaczego 80-200 AF-S ma takie wzięcie ?

    Ja kupiłem od Nikoniarza z tego forum na allegro i jestem zadowolony, do tego stopnia że nawet mi nie przeszkadza jego ciężar. Pod warunkiem że nie muszę łazić z torba pełą sprzętu. Bo wtedy zaczynam wątpić w sens fotografii
    Jeżeli chodzi o szkło to POLECAM.
    Na co sprzętu kupa, gdy fotograf d... to o mnie

  5. #145

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez 111lisu Zobacz posta
    No i bryka jak nowy
    Przynajmniej na razie.

    Taśma zabezpieczona jak TOP67 zalecał.

    Całość podpięta do puchy

    A tak pracuje:
    http://imageshack.us/photo/my-images...ksbcqwech.mp4/
    http://imageshack.us/clip/my-videos/...ztkvclaya.mp4/

    Podziękowanie dla TOP67
    Swietna robota Panowie !
    Obaj :^D
    Mam taki sam i najwyrazniej z ta sama bolaczka - do tego zrobilem to sam wlasnorecznie :^(
    Tradycyjnie postukalem nim o dlon (jak setki razy na przestrzeni dziejow) zeby posunac jakiegos paprocha,
    i pierscien AF zaczal wychodzic poza zakres. Najsmieszniejsze bylo to, ze zrobilem to wychodzac na spotkanie
    sprzedazne z kupcem ! I tak lezy pol roku i czeka na zmilowanie.
    Ale dzieki Wam juz wiem co odkleilem !!
    Chwala wielka !
    [szkoda, ze Sanok tak daleko...]
    Smiena 8, a kiedys potem Nikomat FTn - moj pierwszy Nikon :^) Potem to juz tylko Epson PhotoPC ...
    Dopóki nie skorzystałem z Internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów - Stanisław Lem

  6. #146

    Domyślnie

    To ja się dopiszę do problemów z piszczeniem i blokowaniem się autofocusa.
    U mnie wygląda to tak, że focus działa przez jakiś czas bez zarzutu, potem się blokuje i muszę ręcznie przekręcić cały pierścień ostrzenia za symbol nieskończoności, żeby focus się zresetował.
    Czasami muszę do tego odpiąć obiektyw od body i podpiąć ponownie. I działa jak trzeba przez jakiś czas. Ale poza tym to jest strasznie zadowolony z jakości zdjęć, jakie produkuje.
    Przejrzałem ten wątek i liczę na to, że obejdzie się bez wymiany układu autofocusa.
    Sam się nie podejmę rozbierania sprzętu, bo już raz mi to nie wyszło() ale liczę, że panowie w serwisie przy Jerozolimskich w Warszawie coś na to poradzą.

  7. #147

    Domyślnie

    W moim 80-200 Af-S w wizjerze na samym środku mam coś co przypomina "bokeh"-taką plamkę wielokątną. Nie wiem jak to wygląda na fotach, bo jestem po weekendzie w górach i jeszcze nic nie zgrałem, ale zaczynam się niepokoić

Strona 15 z 15 PierwszyPierwszy ... 5131415

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •