Close

Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7
  1. #1

    Domyślnie [niefotograficznie] TunerTV

    Witam.

    Poszukuję czegoś, dzięki czemu będę mógł oglądać TV na ekranie komputera.
    (Piszę "czegoś" bo może to być karta TV na PCI, może być USB zewnęrzna, może być jakiś tuner sprzętowy, nie wiem)

    Chciałbym oglądać TV z anteny pokojowej, móc ewentualnie odpalić kablówkę, z założeniem, że podobno UPC podaje "tylko sygnał cyfrowy" (cokolwiek to znaczy).

    Nie bardzo interesuje mnie nagrywanie wideo, ale mogło by dać się przechwycić obraz z kamery/aparatu - tylko opcja.
    Niekoniecznie też musi działać teletekst.

    Co dla mnie ważne?
    1. Dobre oprogramowanie, w którym nie będę miał problemów z wieszaniem się, ze strojeniem, z przenumerowaniem kanałów, przestawieniem kolejności kanałów.
    2. Nie obciążać zbytnio kompa.
    3. Dać radę odebrać słaby sygnał z anteny pokojowej (mieć takie złącze)
    4. Tylko PCI lub USB.
    5. Musi działać pilot, ale nie dopiero gdy odpalę aplikacje w kompie - chcę odpalać TV z fotela! (przy założeniu, że komp działa oczywiście)

    Cena nie gra tu kluczowej roli.
    I nie wiem jakie jeszcze mogę mieć wymagania - bo nie znam możliwości.
    Czytam na google, ale jak ktoś coś będzie wiedział ... to chętnie wysłucham cennych rad.
    D7100 + N18-70 f3.5-5.6 + N50 f1.8 + N55-200VR + Metz48AF1

  2. #2

    Domyślnie

    Sugeruję zewnętrzne tunery Avermedia.
    Zawodowo zdjęć nie robię już ze 25 lat, ale coś tam zostało. Teraz rozwiązuję problemy innych fotografów.
    monitory.mastiff.pl - masz problem z kolorem, wal śmiało

  3. #3

    Domyślnie

    Tunerów DVB-T z kodowaniem mpeg4 za dużo to jeszcze nie ma. A tylko to da Ci możliwośc oblukania publicznej tv w digitalu.
    pozdrawiam Krzysiaczek
    _________________
    lasciate ogni speranza, voi ch'entrate

  4. #4

    Domyślnie

    Sama koncepcja oglądania TV na jakimkolwiek ekranie o rozdzielczości powyżej 800x600 jest bez sensu, więc to przemyśl.
    A jeśli będziesz dalej się upierał przy tym pomyśle, to ja używam np. http://www.comprousa.com/poland/prod...00f/e900f.html
    Zalet nie będę wymieniał, bo to najlepszy sprzęt, ale z wad wymienię tylko "lipny" PiP, tzn nie taki, jaki sobie wyobrażamy i możemy zobaczyć na normalnym odbiorniku TV wyposażonym w tą opcję.

  5. #5

    Domyślnie

    Wewnętrzny, czy zewnętrzny, AverMedia jest liderem w dziedzinie tunerów do komputera.

    Moja AverTV Hybrid Express Slim, sprawia sie w laptopie wzorowo.
    NIKON


    לא תרצה - VI - Nie będziesz mordował

  6. #6

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez S_Beast Zobacz posta
    Sama koncepcja oglądania TV na jakimkolwiek ekranie o rozdzielczości powyżej 800x600 jest bez sensu, więc to przemyśl.
    A jeśli będziesz dalej się upierał przy tym pomyśle, to ja używam np. http://www.comprousa.com/poland/prod...00f/e900f.html
    Zalet nie będę wymieniał, bo to najlepszy sprzęt, ale z wad wymienię tylko "lipny" PiP, tzn nie taki, jaki sobie wyobrażamy i możemy zobaczyć na normalnym odbiorniku TV wyposażonym w tą opcję.
    No cóż S_Beast, ja nie uważam tego za problem. Jeśli nie masz TV, to możesz TV oglądać na monitorze. Nie wiem co ma wspólnego rozdzielczość monitora do oglądania TV.

    DODANE:
    Trzeba zaznaczyć, że nie mam złącza PCI-E - stąd powyższa propozycja odpada :/
    D7100 + N18-70 f3.5-5.6 + N50 f1.8 + N55-200VR + Metz48AF1

  7. #7

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez shadowArt Zobacz posta
    Nie wiem co ma wspólnego rozdzielczość monitora do oglądania TV
    Telewizor maskuje wady obrazu, a monitor odwrotnie, demaskuje. Rozdzielczość jest w tym przypadku jednym z głównych winowajców.
    Zawodowo zdjęć nie robię już ze 25 lat, ale coś tam zostało. Teraz rozwiązuję problemy innych fotografów.
    monitory.mastiff.pl - masz problem z kolorem, wal śmiało

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •