Close

Pokaż wyniki od 1 do 10 z 10
  1. #1

    Domyślnie Czy warto w D70 stosować tryby Vivid itp ?

    Witam !

    Powiedzcie mi moi drodzy,czy warto w D70 podczas codziennej pracy stosować tryby typu SHARPEN czy VIVID ? Daje to jakieś dobre efekty ?

    Pozdrawiam

    Rayden
    Nikon D70_18_70_1GB_256MB_Torba Sony
    FOTOGALERIE

  2. #2

    Domyślnie

    Jak robisz w NEFach to nie ma wogóle znaczenia.
    W JPG też możesz sobie to samo zrobić później w PSie.
    Jak nie lubisz później "poprawiać" zdjęć, to możesz sobie ustawić te opcje w aparacie.

    PS. Czasem włączam.

  3. #3

    Domyślnie

    Ja jakos nieczuje tych opcji.Napewno sharpen niewlacze w aparacie.Szczegolnie z ta optyka.Za to vivid.Co on daje??Ale z naocznych Twoich obserwacji maroo a nie podrecznikaPozdrawiam
    | N D200 | | 28-70/2.8 | | 70-200/2.8 VR| | SB-800 |

  4. #4

    Domyślnie

    Ooo widzę Rayden, że już masz D70, to kiedy kupiłeś- dzisiaj, czy mi się coś miesza? A szkło jakie?
    D70 [18-70][50/1.8D][100/3.5]

  5. #5

    Domyślnie

    Vivid nasyca kolorki (i to widać).
    Włączam go czasem do zdjęć rodzinnych - robionych pod kątem mojej małżonki
    Wtedy wszytko jest takie kolorowe i bardziej się podoba...

  6. #6

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez ar
    Ooo widzę Rayden, że już masz D70, to kiedy kupiłeś- dzisiaj, czy mi się coś miesza? A szkło jakie?
    Parę dni temu. Kit 18-70 mm, jednym słowem standart. Karte ma 256 MB (jeszcze od A95) a na razie małą torbę od handycamu Sony (zmieści aparat, akumulator zapasowy, coś do kieszonek).

    Rayden
    Nikon D70_18_70_1GB_256MB_Torba Sony
    FOTOGALERIE

  7. #7

    Domyślnie

    No ja to jak narazie jestem goły i wesoły- nawet karty nie mam, bo coś zwlekają z przesyłką, torba dopiero w planach.....ale dobra nie zaśmiecam tematu. pzdr
    D70 [18-70][50/1.8D][100/3.5]

  8. #8

    Domyślnie

    Lordzie, wszystko zależy od Twojego stylu w fotografii (o ile zdążyłeś sobie już takowy wypracować ).
    Jeśli lubisz ładnie nasycone kolorki (szczególnie w krajobrazach), włącz sobie po prostu "Vivid" i pstrykaj zdjęcia. Nie wszystkim się to musi podobać, ale przypominam, że w fotografii nie ma obowiązku idealnego naśladowania rzeczywistości...
    Tomek
    <strike>D90</strike> | <strike>18-200</strike> | <strike>35/1.8</strike> | <strike>S 10-20</strike>

  9. #9

    Domyślnie

    Zamiast wprost używać Vivid lepiej dograć wszystko opcjami Custom. Będziesz miał wszystko jak chcesz + krzywe tonalne jako małe lekarstwo na pomiar światła.

  10. #10

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez PawelC
    Zamiast wprost używać Vivid lepiej dograć wszystko opcjami Custom. Będziesz miał wszystko jak chcesz + krzywe tonalne jako małe lekarstwo na pomiar światła.
    Pawle, możesz mi przesłać plik z krzywymi na priwa, albo jakiś link ? Plus poradę jak wgrać plizz.

    Dzieki

    Rayden
    Nikon D70_18_70_1GB_256MB_Torba Sony
    FOTOGALERIE

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •