Close

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 15
  1. #1

    Domyślnie stalka czy zoom do pilki noznej?

    obecnie robie na meczach zdjecia N70-300 G, nie musze chyba tlumaczyc dlaczego szukam czegos lepszego

    chce przeznaczyc troche ponad 2 tys. nie wiem tylko czy lepiej kupic jakas stalke 2.8 czy jakies tele sigmy 70-200mm 2.8?

    moga sie wypowiedziec osoby ktore fotografuja stalkami sport?

  2. #2

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez 09071986 Zobacz posta
    obecnie robie na meczach zdjecia N70-300 G, nie musze chyba tlumaczyc dlaczego szukam czegos lepszego

    chce przeznaczyc troche ponad 2 tys. nie wiem tylko czy lepiej kupic jakas stalke 2.8 czy jakies tele sigmy 70-200mm 2.8?

    moga sie wypowiedziec osoby ktore fotografuja stalkami sport?
    Jak się zastanawiasz to może na najbliższym meczu zablokuj sobie zoom na określonej ogniskowej, a sam sobie odpowiesz na zadane pytanie. Jeśli szachy to może i stałka da radę, ale do dynamicznego sportu ( koszykówka, siatkówka, piłka nożna i ręczna, i inne dyscypliny w szybkim ruchu ) to sobie nie wyobrażam stałki-ja zdecydowanie za zoomem i sam to stosuję.

  3. #3

    Domyślnie

    jak masz ponad 2 tys. to chyba warto rozważyć N80-200/2.8 (używkę oczywiście) albo posiłkował się kilkuset złotowym kredytem i kupił taki sam tyle że nowy.
    d7000 + N17-55/2.8 + N70-300VR + N35/2 + SB900 + frotka

  4. #4

    Domyślnie

    Mozna też pokusić się o Sigmę 100-300 f/4.0 bardzo chwalone szkło do sportu w bardzo dobrym stosunku ceny do jakości. Ja po przeczytaniu wielu opinii ja się zdecydowałem na jego zakup.

    http://allegro.pl/item477568042_inte...raty_w_wa.html
    D300 \ D70s \ Zenit 11 \ MB-D10 \ N17-55 f2,8 \ N50 f1.8 \ Takumar 50 f1.4 \ SB-800 \

  5. #5

    Domyślnie

    tylko ze na Polskich stadionach to to f4.0 to troche ciemno
    D300|T28-70|N80-200|TC-14EII

  6. #6

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez sradkg Zobacz posta
    tylko ze na Polskich stadionach to to f4.0 to troche ciemno
    z drugiej strony 200mm to czasami za mało I po podpięciu telekowertera 1.4 wychodzi także światełko f4, a ogniskowa "tylko 280". A i z obrazowaniem może być różnie. (spadek jakości)

    Ja S100-300 nie widziałem, ale napewno polecić mogę N80-200D-ED Z tym, że jak pisałem - 200mm to może być czasami ciut za mało

    09071986sprawdz sobię, na jakiej ogniskowej najczęściej robisz fotki. Wtedy zobaczysz, czy potrzebujesz zakres +200.

    pozdrawiam
    | D80 | T17-50 |SB 800 |

  7. #7

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez wilk325 Zobacz posta
    do dynamicznego sportu ( koszykówka, siatkówka, piłka nożna i ręczna, i inne dyscypliny w szybkim ruchu ) to sobie nie wyobrażam stałki
    kurcze... to chyba by trzeba wszystkich fotoreporterow naprostowac
    Zdjęcia sportowe w duuużym formacie. Zapraszam!
    www.blog.pressfocus.pl

  8. #8

    Domyślnie

    mozna sobie wyobrazac ze stalka sie nie nadaje do sportu do momentu, az sie nie sprobuje
    D300|T28-70|N80-200|TC-14EII

  9. #9

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez lacha Zobacz posta
    kurcze... to chyba by trzeba wszystkich fotoreporterow naprostowac
    Z postu wynika, że ma być to jeden obiektyw ( albo stałka, albo zoom ), chciałbym zobaczyć tych fotoreporterów na zawodach z jedną stałką.

  10. #10

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez wilk325 Zobacz posta
    Z postu wynika, że ma być to jeden obiektyw ( albo stałka, albo zoom ), chciałbym zobaczyć tych fotoreporterów na zawodach z jedną stałką.
    to przejdz sie na dowolny stadion... kolega pisze o pilce noznej a tu robi sie praktycznie tylko stalkami... co wiecej - w Polsce praktycznie tylko trzysetkami...
    Zdjęcia sportowe w duuużym formacie. Zapraszam!
    www.blog.pressfocus.pl

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •