Close

Zobacz wyniki ankiety: Ile czasu spędzasz nad obróbką zdjęcia przy kompie?

Głosujących
71. Nie możesz głosować w tej sondzie
  • Nie obrabiam

    9 12,68%
  • 1 minuta (ustalam poziomy i ostrość)

    14 19,72%
  • 3 minuty

    29 40,85%
  • powyżej 10 minut

    19 26,76%
Strona 5 z 5 PierwszyPierwszy ... 345
Pokaż wyniki od 41 do 45 z 45
  1. #41

    Domyślnie

    ALF, czy fotografując kobietę z intensywnie nałożonym makijażem to wg. Ciebie jest fotografia czy już grafika? To przecież też nie jest naturalne że twarz wypudrowana pozbawiona jest pryszczy i się nie świeci. Czasem tego nie da się zrobić i makijaż trzeba zrobić przy kompie. Zakładam że ktoś jest tak dobry w te klocki że efekt końcowy będzie identyczny - jak go wtedy ocenisz?
    Al "CAPONE" Bundy
    Puszka, słoik, świeczka... tylko brak talentu.

  2. #42

    Domyślnie

    Mam na myśli to, że skoro w innych dziedzinach sztuki bardzo swobodne traktowanie rzeczywistości jest w zasadzie obowiązującą normą, to dlaczego akurat w fotografii musimy się kurczowo trzymać realizmu? Skoro Mehoffer wpiernicza do "dziwnego ogrodu" linearną, stylizowaną, ważkę i nikt dziś nie ma nic na przeciwko - to dlaczego w fotografii miałoby to być skandalem? Jeśli kubistyczne obrazy Picassa uznawane są za rzecz niebywale doniosłą, to jak jednocześnie można się wściekać na wywalenie z kadru głupiego krzaczka?

    Oczywiście, jeśli fotografia pełni akurat funkcję dokumentalną, to tego typu siupy są nie na miejscu, ale jeśli nie, to ja nie widzę problemu. I tak długo, jak nie zaczniemy po tym bazgrać tuszem, to dla mnie nie jest to grafika, a fotomontaż, foto-collage, retusz, ale pozostaje to dla mnie fotografią, gdyż tkanką takiego obrazu pozostaje fotografia, nie zaś ślad narzędzia.

  3. #43

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Czornyj

    Oczywiście, jeśli fotografia pełni akurat funkcję dokumentalną, to tego typu siupy są nie na miejscu, ale jeśli nie, to ja nie widzę problemu. I tak długo, jak nie zaczniemy po tym bazgrać tuszem, to dla mnie nie jest to grafika, a fotomontaż, foto-collage, retusz, ale pozostaje to dla mnie fotografią, gdyż tkanką takiego obrazu pozostaje fotografia, nie zaś ślad narzędzia.
    I chyba tu jest właśnie pies pogrzebany. Fotografia to bardzo szeroka dziedzina, mająca różne zastosowaqnia. Od dokumentu, przez reklamę, imieniny cioci zdzichy, po sztukę często awangardową. Inne dziedziny są nieco bardziej wyspecjalizowane. Pisarz płodzi swe wypociny piórem, kompem czy innym narzędziem, to zawsze z tego wychodzi tekst, malarz maluje i też zawsze wychodzą jakieś tam bochomazy, z rzeźbiarzem jest identycznie. A fotografia już dziś jest mylona z grafiką komputerową, może być sztuką Przez duże "S", jak również prostą dokumentacją agenta ubezpieczeniowego.
    pozdrawiam Krzysiaczek
    _________________
    lasciate ogni speranza, voi ch'entrate

  4. #44

    Domyślnie

    Al Bundy, makijaż jest naturalny dla kobiety...nieprawdaż? :P
    nakładanie go sztucznie w programie jest ingerencją w rzeczywistość...przecież gdyby chciała ukryć krosty, nałożyła by makiaż :P

    Czornyj, o widzisz...i tu jesteśmy bliżej choć trochę się zapętliłeś z tą grafiką, bo foto_GRAFIKA zawiera w sobie grafikę zdjęciową...i dobrze...nie mam nic do tego, tylko chcę żeby właściwie nazywano wynik końcowy...czasem grafika zdjęciowa może być całkiem interesująca, jak choćby na tym forum pokazywali już niektórzy mistrzowie psuja :P

    szymony, zgadzam się z tobą...jest wiele dziedzin fotografii, a kazda ma przynależne cechy wspólne...np ostatnio robiłem dla proboszcza dokumentację fotograficzną kościoła pod kątem jego renowacji, zdjęcia na pożegnanie klas trzecich i zdjęcia ludzi siedzących na ławkach...kazde z tych zdjęć wymagało innego podejścia bo kazde jest z innej grupy, nie tylko tematycznej :P
    Pozdrawiam Serdecznie Jacek Pawłowski
    F70+D50+D200+Tamron 28-75/2.8+Tamron 17-35/2,8-4+Sigma 70-200/2,8HSM+Nikkor 12-24/4+Nikkor 85/1,8+Metz 54MZ4i+MF055PRO+MF479B ANKIETA - LAMPY BŁYSKOWE

  5. #45
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    03 2005
    Miasto
    Gdańsk/Warszawa
    Posty
    114

    Domyślnie

    No właśnie, brakuje odpowiedzi "za dużo".
    Jak sie robi slajda, to sie nie siedzi nad nim przy kompie

Strona 5 z 5 PierwszyPierwszy ... 345

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •