Close

Strona 1 z 7 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 64
  1. #1

    Domyślnie Nikon 85mm 1.8 - tak powinno być czy coś jest nie tak..

    Naczytałem się i nasłuchałem o ostrości 85tki 1.8, jakie to cudowne szkło no i kupiłem.. Mam jednak dziwne wrażenie, że zdjęcia które dostaję z tego obiektywu są.... nieostre, rozmyte, poruszone.
    Czy to możliwe?:/ W końcu to Nikon...
    Nie udało mi się strzelić fotki Z RĘKI nawet przy czasach naświetlania rzędu 1/200 i większych bez poruszenia, gdzie naprawdę nie robię żadnych ruchów, może jakieś mikro drżenie rąk..
    Zdjęcia ze statywu nawet wychodzą poruszone jeśli ja naciskam spust migawki, a nie czasowy wyzwalacz. Ciężko, żebym wszystkie zdjęcia robił ze statywu i wyzwalacza czasowego albo pilota albo wężyka..

    POWIEDZCIE - jest ktoś z Rzeszowa lub okolic który ma 85tkę i mógłby mi osobiście ocenić czy wszystko jest OK?:/ trochę mnie martwi fakt wydania sporej kasy i posiadania wątpliwości do końca dni tego obiektywu czy jest ok.

    Dorzucam kilka zdjęć, są opisane.. ale je pomniejszyłem troche i nie wiem czy dobrze zrobiłem

    Statyw, f/1.8 - przycisk spustu migawki


    Statyw, f/1.8 - wyzwalacz czasowy


    Statyw, f/2.2 - przycisk spustu migawki


    Statyw, f/2.2 - wyzwalacz czasowy


    Statyw, f/3.5 - przycisk spustu migawki


    Statyw, f/3.5 - wyzwalacz czasowy


    Statyw, f/8 - przycisk spustu migawki


    Statyw, f/8 - wyzwalacz czasowy



    Pewnie powiecie - to oczywiste, że naciskając spust migawki zawsze będzie minimalne poruszenie... Zgodzę się, ale żeby aż tak? Jak pisałem wyżej przy czasach 1/200s również nie jestem w stanie zrobić zdjęcia względnie ostrego..

    Może jakieś ustawienia aparatu? Może on ostrość sobie łapie sam gdzie chce?
    Ktoś z Rzeszowa do obejrzenia?
    "I am a visual man. I watch, watch, watch. I understand things through my eyes."
    H.C-B.

  2. #2

    Domyślnie

    gdyby to było 1/20 to jeszcze bym zrozumiał poruszenie, ale 1/200 na nieruchomą bateryjke to chyba jest coś nie tak. miałem to szkło na d80 i generalnie zasada mówi że powinieneś na tej ogniskowej utrzymać czas co najmniej 1/80, poza tym to szkieło jest już ostre od 1.8.


    edit: zobacz jakie masz czasy na tych fotach !!!!!!!!!!!!
    Ostatnio edytowane przez tomhagen ; 10-11-2008 o 19:15

  3. #3

    Domyślnie

    Powiem tak, z tego co czytałem to N85 1.8 to obiektyw ostry jak brzytwa czyli przynajmniej jak N50 1.8, z tego co widać po Twoich zdjęciach coś z tym obiktywem jest nie tak - rekomenduję reklamację.
    D300 \ D70s \ Zenit 11 \ MB-D10 \ N17-55 f2,8 \ N50 f1.8 \ Takumar 50 f1.4 \ SB-800 \

  4. #4

    Domyślnie

    tomhagen na tych fotkach czasy są znacznie dłuższe niż 1/200, ale mówiąc o 1/200 miałem na myśli fotkę z RĘKI, a te tutaj wszystkie są ze statywu...
    "I am a visual man. I watch, watch, watch. I understand things through my eyes."
    H.C-B.

  5. #5
    Witusch
    Gość

    Domyślnie

    Edit. Nie doczytalem, ze wszystkie sa ze statywu, ale moze za mocno naciskasz, MZ to bardziej wina spustu niz szkla.

  6. #6

    Domyślnie

    ja tu widze czasy np. 1/15 a to nie jest wiele...

  7. #7

    Domyślnie

    No Panie ale ja tu widze czasy"
    1 i 2 zdj 1/15 s
    3 i 4 zdj 1/13 s
    5 i 6 zdj 1/4 s
    7 i 8 zdj 1 s

    no i gdzie tu masz czasy 1/200?
    Pozdrawiam
    Usunięto komercyjną stopkę - regulamin forum!

  8. #8

    Domyślnie

    Jak na jedną sekundę to i tak masz stalowy chwyt Obiektyw wydaje się być w porządku - z samowyzwalacza masz bardzo dobre rezultaty.

  9. #9

    Domyślnie

    chyba że obiektyw jest aż taka brzytwa, że otwarcie i zamknięcie migawki go porusza...
    "I am a visual man. I watch, watch, watch. I understand things through my eyes."
    H.C-B.

  10. #10

    Domyślnie

    zaraz znajdę przykład z innymi czasami i z ręki..
    "I am a visual man. I watch, watch, watch. I understand things through my eyes."
    H.C-B.

Strona 1 z 7 123 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •