Close

Strona 5 z 5 PierwszyPierwszy ... 345
Pokaż wyniki od 41 do 48 z 48
  1. #41

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Pantani Zobacz posta
    przepis na stół rzeczywiście się chwali... Przy okazji zakupów w Casto zerknąłem na owe plexi (nazywają to akrylem) maja kawałki 3mm grubości o rozmiarach 100x50cm albo 200x100 oraz ten drugi o grubości 5mm, ceny odpowiednio 40, 160, 260 pln zakup jedynie na sztuki, o cięciu nie chcą słyszeć.
    Poza tym mają w tym samym dziale coś nieprzezroczystego w rodzaju białego cienkiego pcv - robiłem onegdaj z tego sztuczne sufity do lampek, arkusz na kilka takich kosztuje 20 pln. Daje się łatwo formować i zapamiętuje gięcia. Nie zapamiętałem nazwy handlowej.
    Plexi, akryl to jedno i to samo - polimetakrylan metylu (PMMA). Mogą być przeźroczyste, mleczne, barwione na różne kolory. Co do cienkiego białego PVC to faktycznie jest to ciekawy, stosunkowo giętki material i może być wykorzystane np. jako odbłyśnik do podświetlania blatu stołu od spodu itp.

  2. #42

    Domyślnie

    ..dodam że w dolnych połączeniach potrzebne są złączki lewo- i prawostronne trój-kierunkowe, do połączenia górnej poprzeczki wystarczą natomiast dwukierunkowe.
    Koszt na chwilę obecną całości to prawie 200 pln w casto...

  3. #43

    Domyślnie

    Swoją droga przy takim koszcie konkurencyjny się staje np stół Quantum ..i tu pytanie do posiadaczy - czy jest on stabilny? bo prawdę mówiąc nie wygląda.
    O stabilności stołu projektu Wywara można się przekonać w wielu sklepach, gdzie z systemu rurowego wykonane są lady itp. Może ciężej go składać ale jest pancerny.
    Proszę o opinie o Quantumach jak ten:

    http://www.quantuum.pl/detal.php?id=...ng=pl&curr=PLN

  4. #44

    Domyślnie

    Pantani, używam takiego stołu jak z Quantuum (identyczny, ale kupiony od sprzedawcy na Allegro jako noname). Nie sprawdzałem ile utrzyma, ale jest bardzo stabilny po skręceniu (przy tym niesamowicie lekki) Co jest 100% minusem to to, że aby wykorzystać optymalnie jego powierzchnię roboczą (czyli mieć w całym kadrze tlo z oparcie stołu) to nie sposób robić na nim zdjęć zbyt dużych przedmiotów. Nie pamiętam czy na aukcji był opisany dokładnie rozmiar stołu, ale ten z którego korzystam ma szerokość ok. 60cm (chyba 56cm) przy czym tło (oparcie stołu) ma w praktyce jeszcze mniejszą powierzchnię z racji oddalenia.

    Z mojego punktu widzenia -
    Rozmyślałem na różne sposoby, jak wykonać samemu duży stół bezcieniowy (rurki PVC się nie nadają, zbyt elastyczne). Myślałem o tym, aby do małego stołu dokupić dłuższe rurki, ale w ten sposób płace >200zł za same łączniki. Fakt, że mogę przekładać raz na krótkie rurki, raz na długie, ale skręcanie tego stołu to masakra. System rurowo-kulowy Tris wydaje się idealnym rozwiązaniem. Zakładam, że koszt poskładania większego stołu będzie mniejszy niż zakup gotowego o wym. 100x200cm. O stabilność mogę być pewny, a system łączników pozwala poprzesuwać długie rurki tak, by stworzyć mniejszą powierzchnię roboczą dla mniejszej pleksy.

    Nie wiem czy powyższe cokolwiek komukolwiek pomoże, ale tak to widzę z własnej perspektywy

  5. #45

    Domyślnie

    No właśnie wydawało mi się, że quantuma nie da się tak mocno zabezpieczyć w przegubach, gdyż plexi wygina się z dużą siłą - obawiałem się że przeguby nie utrzymją napręzenia, przy stromo postawionym tle. Wydawało mi się, moze dośc subiektywnie że w Quantumie rurki są zbyt wąskie i łączone czymś co wygląda na plastikowe elementy. A ten na Trisie jest mega stabilny i mozna go skręcać na różne sposoby, ilość elementów jest nieograniczona.

  6. #46

    Domyślnie

    Zaciski w tych stołach są aluminiowe, wydają się delikatne, ale trzymają naprawdę stabilnie całą konstrukcję. Niestety nie powiem jak się sprawują przy ciągłym skręcaniu i rozkręcaniu. Co do pleksy, to ma chyba 3mm grubości, jej sztywność zależy od temp. otoczenia - jak ją przewoziłem na mrozie, to ciężko się ją wyginało, ale tu problemem było raczej to, że jak stwardniała w danym kształcie, to potem niechętnie dawała się wygiąć inaczej Ale jest na tyle elastyczna, że nie ma problemu. Tutaj też nie należałoby się martwić o zaciski na przegubach, ale o klipsy - te są z tworzywa sztucznego, ale mają profilowane pod rurki gumowe okładziny i - może nie idealnie się sprawują - ale dają radę. Tak jak pisałem wcześniej, stół jest naprawdę stabilny, a jak z wyginaniem pleksy idzie ciężko to można czymś podgrzać (np. postawić koło kaloryfera, albo użyć suszarki do włosów) i będzie bardziej elastyczna. Osobiście nie miałem nigdy czasu na taką zabawę, więc potwierdzam, że 'siła razy gwałt' ;P i pleksa się wygie jak trzeba, a zaciski na 100% i klipsy najprawdopodobniej dadzą zawsze radę

  7. #47

  8. #48

    Question

    Cytat Zamieszczone przez blindman Zobacz posta
    Zaciski w tych stołach są aluminiowe, wydają się delikatne, ale trzymają naprawdę stabilnie całą konstrukcję. Niestety nie powiem jak się sprawują przy ciągłym skręcaniu i rozkręcaniu. Co do pleksy, to ma chyba 3mm grubości, jej sztywność zależy od temp. otoczenia - jak ją przewoziłem na mrozie, to ciężko się ją wyginało, ale tu problemem było raczej to, że jak stwardniała w danym kształcie, to potem niechętnie dawała się wygiąć inaczej Ale jest na tyle elastyczna, że nie ma problemu. Tutaj też nie należałoby się martwić o zaciski na przegubach, ale o klipsy - te są z tworzywa sztucznego, ale mają profilowane pod rurki gumowe okładziny i - może nie idealnie się sprawują - ale dają radę. Tak jak pisałem wcześniej, stół jest naprawdę stabilny, a jak z wyginaniem pleksy idzie ciężko to można czymś podgrzać (np. postawić koło kaloryfera, albo użyć suszarki do włosów) i będzie bardziej elastyczna. Osobiście nie miałem nigdy czasu na taką zabawę, więc potwierdzam, że 'siła razy gwałt' ;P i pleksa się wygie jak trzeba, a zaciski na 100% i klipsy najprawdopodobniej dadzą zawsze radę
    Odświeżę kotleta ponieważ widzę że kolega opisuje stół który niedawno zakupiłem na jednej z aukcji.

    Niestety po otwarciu przesyłki okazało się że na pleksi występują białe plamy (prawdopodobnie wyniknęły one z błędnego zapakowania do transportu).

    Proszę Was o informacje gdzie najtaniej zakupić samą pleksi (wymiary 200x100cm) mleczną..

    ps. chyba że przy dobrym oświetleniu nie wpływa to na jakość zdjęć? Może głupie pytanie ale nie mam gdzie na chwilę obecną tego rozłożyć i przetestować...


    z góry dziękuję i pozdrawiam, paweł

Strona 5 z 5 PierwszyPierwszy ... 345

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •