Close

Strona 3 z 3 PierwszyPierwszy 123
Pokaż wyniki od 21 do 28 z 28
  1. #21

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez jonash Zobacz posta
    Zabawa w kupowanie zamienników to strata czasu a czasami nerwów biorąc pod uwagę bardzo małą różnicę w cenie (mam na myśli te lepsze zamienniki bo tanim badziewiem nie ma co głowy zawracać). Tylko oryginał!
    Cytat Zamieszczone przez aneheli Zobacz posta
    A może ktoś poprze swoje słowa doświadczeniem, bo każdy może powiedzieć polecam ale dla czego? Macie porównanie? To napiszcie o tym.

    Ja W p K10D z powodzeniem używałem najtańszych zamienników nie stwierdzam żadnej różnicy z oryginalnymi, tylko kupować od firm, sprzedawca musi być pewien.

    Za jakiś czas kupuję do S5 więc zdam relacje
    Używam kilku zamienników z powodzeniem. I tak zawsze mam dwie baterie w gripie, więc prądu nie zabraknie nagle. Wydajność wszystkich (w tym Nikon) - podobna. Dokładnie nigdy nie liczyłem. Różnica w cenie potrafi być kilkukrotna, więc wolałem wybrać cztery sztuki, niż jedną produkcji Nikona. Jedyne problemy jakie mogą wystąpić - przy ekstremalnych temperaturach. Zamienniki można znaleźć od ok. 50zł Oryginalnego używam gripa - sztywność i jakość wykonania.

  2. #22

    Domyślnie

    używam "PREMIUM GOLD" na zmianę z oryginałem (ok 80 tyś fotek w d200) oryginał ok 580 klatek, zamiennik ok 800 klatek w tych samych warunkach - bateria zamiennik kupiona w dniu zakupu aparatu, do dziś nie widzę w niej większych zmian w pojemności w przeciwieństwie do oryginały który trochę stracił, dodatkowo używam ładowarki (jakiś chińczyk, ale jest mniejsza i ma wejście do zapalniczki w aucie) i ona ładuje "mocniej" aku - ilość zdjęć w stosunku do nikonowskiej wzrasta od 10 do 15 %, również używana od początku na aku oryginał i zamiennik, więc nie widzę potrzedby kupna oryginału jako zapasowe aku (no chyba, że ktoś bardzo chce) - zdecydowałem się na zamiennik, po używaniu w d100 (ok 90tyś) d50 (ok 25tyś) i tam zamienniki miały trochę mniejszą pojemność niż oryginał - dlatego w d200 jestem mile zaskoczony
    puszki, słoiki i troszkę światła w ciemności

  3. #23

    Domyślnie

    Ja mam do D200 1 oryginał i 3 zamienniki. Z czego PremiumGold mnie rozczarował:
    1 - miał bez sensu napisaną pojemność 3000 zamiast 1500, że niby 2x więcej ma prądu, a w praktyce pojemność nieco mniejsza niż Nikonowski (a strasznie mnie drażni taka prymitywna próba oszustwa)
    2 - po roku użytkowania drastycznie zmalała ilość zdjęć do wykonania na Premium Gold
    Co do pozostałych zamienników, porównywalne do Nikona (w tym jeden marki no-name...). Najmłodszy ma 2 lata.

    ROZMIAR: fakt, troszkę inny, co baaardzo mnie ucieszyło
    Po upadku z wysokości ok. 1,8m na kamienną posadzkę body się wygięło...oryginalny aku się przez to blokował, musiałem wydłubywać pilnikiem do paznokci. Zamienniki wyjąć było znacznie łatwiej

  4. #24
    Solec30
    Gość

    Domyślnie

    Ja też preferuję zamienniki, choć z początku bałem się ich używać.
    Ale jak padł mi oryginalny akumulator i zobaczyłem ceny oryginałów
    to skutecznie zmusiło mnie do szukania alternatywy.
    Jakość zamienników jest dobra, trzymają prąd i nie niszą się szybko - chodzi mi o spadek pojemności, który z czasem zawsze występuje.
    Na zamiennikach zaoszczędziłem lekko licząc 1000 zł.

  5. #25
    Oszczędny w słowach Awatar nikof100
    Dołączył
    09 2010
    Miasto
    Horgen / Krakow
    Posty
    63

    Domyślnie

    Zamowilem na amazon.co.uk zamienniki noname, tzn. mialy nazwe ale to typowa chinszczyzna, w cenie około 15 funtów plus darmowa przesyłka i smigaly z D200 a teraz z D700 że aż miło, nie czuje różnicy na korzyść oryginału.
    ----------------- analogi ------------------

  6. #26

    Domyślnie

    Z doswiadczenia zamienniki mi padały znacznie częściej niż oryginały, miałem jakieś 5-6 zamienników i 3 oryginały, z zamienników ostał sie juz tylko jeden, oryginały jak na razie bez problemu działają
    Canon do pracy, Nikon z sentymentu

  7. #27

    Domyślnie Zamiennieki - tak, ale....

    Zapomniałem napisać w poprzednim poście - każdy zamiennik mam innej firmy i w sumie 4 a nie 3.
    Ogólnie mogę polecić, [U]za wyjątkiem Premium Gold[U] - ten jak pisałem bardzo szybko stracił pojemność w dodatku napisane na nim głupoty dla naiwnych (że niby 3000mAh - bzdura).

  8. #28

    Domyślnie

    Nie wiem w ogóle jak taki temat może istnieć. Masz kasę - kupujesz oryginał. Nie masz - kupujesz zamiennik, który jest jakieś 5x tańszy, co na szczęście nie przekłada się na jakość.
    Nikon system...

Strona 3 z 3 PierwszyPierwszy 123

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •