Close

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 14
  1. #1
    autograf
    Gość

    Thumbs up [Tutorial] Miejscowe wyostrzanie

    Zapraszam do lektury tutka na stronie NKP.

    Pozdrawiam,
    autograf.
    Ostatnio edytowane przez Zbigniew ; 21-03-2009 o 15:38

  2. #2

    Domyślnie

    autograf swietny tutek a mozesz mi powiedziec albo zrobic pomoc zobrazkowana jak wyostrzyc cale zdjecie wiem ze razy sie wyostrza na NX2 albo LR ale interesuje mnie w PS CS2. Bede bardzo wdzieczny

  3. #3
    autograf
    Gość

    Domyślnie

    Przeczytaj do punktu 9. Przecież najpierw wyostrzyłem cały obrazek Później go z powrotem zakryłem (na masce) i pędzlem odsłoniłem tylko oczy.

  4. #4

    Domyślnie

    tak przeczytalem szybko nie zauwazylem. dzieki

  5. #5

    Domyślnie

    w punkcie 10 - jak założysz maskę warstwy z wciśniętym ALTem to od razu będzie czarna

  6. #6
    autograf
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez stock Zobacz posta
    w punkcie 10 - jak założysz maskę warstwy z wciśniętym ALTem to od razu będzie czarna
    Korzystam

  7. #7

    Domyślnie

    uzupełnienie - taki programik co się zowie NX/ NX2 pozwala na to samo, tylko więcej i lepiej - bowiem operacja wyostrzania moze być dowolnie potem modyfikowana, jako w pewnym sensie warstwa korekcyjna (wymagane jest zapisanie obrazka w natywnym formacie NXa, czyli NEF lub zapisanie sobie zestawu instrukcji jako plik *.set)
    szkoda, że to już nie to samo forum...

  8. #8

    Domyślnie

    Lepsze efekty od unsharp do oczu nieraz daje high pass.W kazdym razie jak dla mnie

  9. #9
    autograf
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Erie Zobacz posta
    uzupełnienie - taki programik co się zowie NX/ NX2 pozwala na to samo, tylko więcej i lepiej - bowiem operacja wyostrzania moze być dowolnie potem modyfikowana, jako w pewnym sensie warstwa korekcyjna (wymagane jest zapisanie obrazka w natywnym formacie NXa, czyli NEF lub zapisanie sobie zestawu instrukcji jako plik *.set)
    Cytat Zamieszczone przez autograf Zobacz posta
    Przy za dużym wyostrzeniu, zmniejszam Opacity na skopiowanej warstwie.

    Napisałem o opacity


    Cytat Zamieszczone przez karabud Zobacz posta
    Lepsze efekty od unsharp do oczu nieraz daje high pass.W kazdym razie jak dla mnie
    Nie ma jednej słusznej metody

  10. #10

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez autograf Zobacz posta
    Napisałem o opacity
    ale ja nie pisałem o opacity, tylko o tym że w NXie możesz potem dowolnie zmieniac promień, siłę oraz próg wyostrzania, czego w PSie się nie da (do CS2 na 100%, może w wyższych się już da, choć wątpię, ale nie wiem, bo nie mam)
    szkoda, że to już nie to samo forum...

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •