Close

Strona 1 z 5 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 48
  1. #1

    Domyślnie Co ja robie zle ze fotki wychodzą mi troche rozmyte?

    Witam,pacjent to d80+nikkor 18-70 1:3.5:4.5G ED DX,fotki robilem w manualu moze najpierw je tu zaprezentuje:
    1:By rafal0324, shot with NIKON D80 at 2008-11-03

    2(po wyostrzeniu w fotoshopie)
    By rafal0324, shot with NIKON D80 at 2008-11-03

    Jestem poczatkujące i z tego co wiem to zeby fotka nie wyszla zamazana to czas otwarcia migawki powinien byc 2x wiekszy od ogniskowej,przysłone ustawiam patrząc na światłomierz w wizjerze i jeżeli jest za ciemne to reguluje wartoscia ISO (jezeli sie myle to niech mnie ktos poprawi).Pozdrawiam.

  2. #2

    Domyślnie

    przy 1/160 trzeba się postarać żeby poruszyć zdjęcie
    proponuję dać 1/60 czasu i zwiększyć przysłonę do 5,6 bo to szkiełko bardziej lubi taką niż pełną dziurę dla danej ogniskowej
    nr2 chyba przeostrzone z lekka

  3. #3

    Domyślnie

    W sumie też miałem 18-70, nie był to demon ostrości przy przysłonie 3.5, o wiele ostrzejszy jest 50 mm 1.8 D, fotka nie jest okropnie rozmyta, więc może to kwestia obiektywu? Przynajmniej tak mi się wydaje, jak robisz NEF, to ustaw podostrzanie na wyższe, powinno być ok.
    D70s+kit+tamron 55-200+sharpshooter sspiratone 400mm/6.3 m42+CF Extreme 4GB+wężyk itd.

  4. #4

    Domyślnie

    walisz lampą na wprost? może odbij światło, albo chociaż dyfuzor jakiś?

  5. #5

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez jacek.gold Zobacz posta
    przy 1/160 trzeba się postarać żeby poruszyć zdjęcie
    proponuję dać 1/60 czasu i zwiększyć przysłonę do 5,6 bo to szkiełko bardziej lubi taką niż pełną dziurę dla danej ogniskowej
    nr2 chyba przeostrzone z lekka
    Skąd wiesz jakie miałem wartosci ustawione?Dzieki za rade.

    Cytat Zamieszczone przez shyster Zobacz posta
    W sumie też miałem 18-70, nie był to demon ostrości przy przysłonie 3.5, o wiele ostrzejszy jest 50 mm 1.8 D, fotka nie jest okropnie rozmyta, więc może to kwestia obiektywu? Przynajmniej tak mi się wydaje, jak robisz NEF, to ustaw podostrzanie na wyższe, powinno być ok.
    Robie w JPEG Fine,funkce Optymalizacja zdjecia mam ustawioną na :Żywe(dobrze czy zle?),gdzie jest to "podostrzenie"?

    Cytat Zamieszczone przez baqers Zobacz posta
    walisz lampą na wprost? może odbij światło, albo chociaż dyfuzor jakiś?
    Własnie dzis sie rozgladałem za dyfuzorem do lampy wbudowanej,potem planuje zakup czegos lepszego.
    Ostatnio edytowane przez ekonet ; 04-11-2008 o 00:14 Powód: proszę używać multicytatów

  6. #6

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez rafal0325 Zobacz posta
    Skąd wiesz jakie miałem wartosci ustawione?

    exif
    |D7100|SB-800|T17-50/2.8|S70-200/2.8|SY8/3.5|nogi GoldPhoto|Manfrotto|SanDisk|
    Pozdrawiam Tomek Kić

  7. #7

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez rafal0325 Zobacz posta
    Skąd wiesz jakie miałem wartosci ustawione?
    Wprawne oko widzi ustawienia patrząc na zdjęcie. Przysłonę widać po głębi ostrości, natomiast czas po poruszeniu zdjęcia (każde zdjęcie jest poruszone tylko niektóre mniej a niektóre bardziej).
    Pozdrawiam.
    Darek Bagiński.
    Blog

  8. #8

    Domyślnie

    Jacek.gold twoje propozyzje ma sie rozumiec odnoszą się tylko do robienia fotek przy uzyciu lampy?

  9. #9

    Domyślnie

    póki nie masz dyfuzora, to chociaż palnik do góry a na lampę zamontuj jakiś biały kartonik i będzie lepiej

  10. #10

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez rafal0325 Zobacz posta
    Skąd wiesz jakie miałem wartosci ustawione?Dzieki za rade.
    wiemy wszystko i jeszcze więcej.... nawet że na zdjęciu jest Magda

Strona 1 z 5 123 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •