Close

Strona 1 z 6 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 51
  1. #1

    Domyślnie Statyw Benro czy GoldPhoto?

    Cześć,

    Zastanawiam się nad statywem dla siebie. Szukam już jakiś czas, czytam forum, przeglądam allegro, sklepy internetowe, giełdę. W końcu jestem raczej zdecydowany na coś z głowicami kulowymi:

    1) albo GoldPhoto YH314 + głowica YH430
    2) albo Benro 250EX + BH0

    Zastanawia mnie, że Benro są niby takie niskie (1360 mm) , a znowu 314 nikt na forum raczej nie miał i nie wiem co o nim sądzić. Trudny wybór, bo szkoda uwalić pieniądze, a statyw ma być na dłużej. Miał ktoś tego goldphoto bądź benro? Możecie się wypowiedzieć, bo niestety nie ma we Wrocławiu możliwości przetestowania tego sprzętu.

    A, dodam że ma stać na tym D70+tokina 100-300+lampa czasem

    pozdrawiam!

  2. #2
    Gaduła Awatar cypherdid
    Dołączył
    04 2006
    Miasto
    bydgoszcz/gdańsk/warszawa
    Posty
    1 141

    Domyślnie

    Wolę Benro niż Manfrotto. Goldphoto sobie odpuść. Nogi Benro są świetne - gorzej z głowicamim choć z tą BH-0 mam dobre doświadczenia. I tak się nie używa praktycznie statywów na wysokościach powyżej 160..bo takie zdjęcia wyglądają jak z pozycji stojącej - czyli mało atrakcyjnie w większości przypadków.
    instagram.com/darkroomnightlife

  3. #3

  4. #4
    pebees
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez cypherdid Zobacz posta
    Wolę Benro niż Manfrotto.
    Tak z ciekawości - dlaczego?
    I tak się nie używa praktycznie statywów na wysokościach powyżej 160..bo takie zdjęcia wyglądają jak z pozycji stojącej - czyli mało atrakcyjnie w większości przypadków.
    Czasem jednak się tak używa, ale pomijając to, długie nogi przydają się także w innych wypadkach.

  5. #5

    Domyślnie

    Chyba coś napiszę, ponieważ cieszyłem się statywem Benro przez całe 3 tygodnie (aż do wczoraj).

    Kupując statyw, miałem okazję porównać go bezpośrednio z MF 055XproB i muszę przyznać, że budową nie odbiegają od siebie.
    Budowa była niemal identyczna (a nawet na + dla Benro).
    Jedyne co mnie w Benro denerwowało to sposób wyciągania nóg.
    W MF są zatrzaski, a w Benro trzeba kręcić, co trwa znacznie dłużej.

    Jeśli chodzi o Goldphoto, to nie przekonuje mnie ta firma.
    Sporo czytałem o nich, że szybko łapią luzy, że nie są tak stabilne itp. ale za tą cenę ciężko spodziewać się czegoś lepszego.

  6. #6

    Domyślnie

    używam od miesiąca głowicy bh0, ale na monopodzie........... nie narzekam.......... d80+ 55-200

  7. #7

    Domyślnie

    Mam Golda YH331C - nie polecam. To jest chyba najmocniejszy statyw GP, ale nóżki sprężynują do środka gdy jest rozłożony i nie są wtedy całkowicie proste
    Dwa razy wysyłałem go do naprawy gwarancyjnej bo popękały zapadki do otwierania nóg.

    Jednoznacznie stwierdzam: TYLKO NIE GOLD PHOTO !!!

    Chociaż muszę dodać, że głowica GP YH430 (kulowa) jest naprawdę dobra, mocno trzyma. Chociaż coś

  8. #8
    Gaduła Awatar cypherdid
    Dołączył
    04 2006
    Miasto
    bydgoszcz/gdańsk/warszawa
    Posty
    1 141

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez pebees
    Tak z ciekawości - dlaczego? (...)
    Manfrotto są przereklamowane w Europie. Mam znajomych którzy dosłownie połamali serię 055 i to nie pod najcięższym sprzętem...a taakie ciężkie i niby solidne. Słyszałem że na jednym z Benro pracuje jedyny w Polsce 200-500/2.8 Sigmy.

    Benro to dobra podróbka Gitzo - z Gitzo się nie równa ale dobrze konkuruje z Giottosami, na które ceny w Polsce spadają - przez Benro. Jak wiadomo Giottos też jest bardziej szanowany niż Manfrotto. To mi przypomina Lowepro - też często Lowepro nie prezentuje lepszej formy niż Vanguard - ale większość ludzi ma Lowepro. Inni producenci toreb nie są w stanie wepchnąć się w rynek, choćby Think-Tank, KATA etc. - sprzedaż tego jest znikoma. A jakości nie ma co im odmówić...cenami szczególnie teraz też mogą się równać z Lowe, a jeśli są droższe to tylko z progresem jakości.
    Ostatnio edytowane przez ekonet ; 03-11-2008 o 21:47 Powód: znacznik
    instagram.com/darkroomnightlife

  9. #9

    Domyślnie

    Ok, fajnie posłuchać rzeczowych wypowiedzi. Znalazłem we wrocławiu Benro, więc chyba się przejdę, obejrzę te nogi i głowicę i zastanowię się czy BH0 czy może goldphoto YH430.

    Jakby ktoś jeszcze miał zdanie to śmiało

  10. #10
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    12 2007
    Miasto
    Mariew k/Warszawy
    Posty
    144

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez mini21 Zobacz posta
    Chyba coś napiszę, ponieważ cieszyłem się statywem Benro przez całe 3 tygodnie (aż do wczoraj).
    A co wczoraj z twoim Benro się wydarzyło?
    D300, S 10-20/4-5.6, S 24-60/2,8, S 100-300/4, N 55-200/4-5.6 VR; Slik 500DX z głowicą 488RC4, Sony R1, Lowepro Compu Trekker Plus AW

Strona 1 z 6 123 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •